Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 25

Temat: Białe plamki po myciu auta Ludwikiem. Problem pomocy.

  1. #1

    Data dołączenia
    Feb 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podkarpacie
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny Białe plamki po myciu auta Ludwikiem. Problem pomocy.

    Witam. Postanowiłem umyć auto dzisiaj . Nie miałem nic pod ręką więc wziąłem płyn ludwik ;/ Myślałem że będzie to dobry płyn żeby zmyć bród i że by się troszkę świecił... Ale to był błąd. Umyłem autko gąbką później spłukałem. I oto jest mój problem. Ponieważ jak auto wyschło to na karoserii, szybach zostało takie białe plamki jak by farba schodziła. Ale farba nie schodzi. Powiedzcie mi . Czym najlepiej myć auto i żeby ładnie się świeciło ??? Muszę to zmyć ale potrzebuje jakiegoś płynu do aut czy coś w tym stylu. Tylko nie wiem jakiego. Proszę o pomoc

  2. #2
    PoldasSs's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świat GWE
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    http://www.a3-club.net/forum/forumdi...ka-naszych-aut

    Tu jest dużo info jak wypucować autko

    Było Punto Mk1 1,1 + LPG 6 speed

    Był Cienias 704 cm2

    Jest Audi A3 1,9 TDI

  3. #3
    bUrn's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Opole
    Auto
    BMW e46 2.8i
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    to raczej od wody, może piana aktywa sobie z tym poradzi Albo po prostu jedź na ręczną i tam umyj

  4. #4
    morgan's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez karol93ts Pokaż post
    Postanowiłem umyć auto dzisiaj . Nie miałem nic pod ręką więc wziąłem płyn ludwik ;/ Myślałem że będzie to dobry płyn żeby zmyć bród i że by się troszkę świecił...
    Świetny pomysł, gratulacje Już nawet najtańszy byle jaki szampon do mycia aut byłby lepszy niż ludwik - a cena podobna. Myjąc ludwikiem nie dość, że nie osiągnąłeś zamierzonego efektu i teraz masz problem to przy okazji zmyłeś sobie wszystkie jakiekolwiek ślady po jakiś woskach itp. Dodatkowo szorująć gąbką pewnie trochę dobiłeś lakier...
    Białe plamki masz nie od ludwika tylko od wody. Pozasychała na lakierze odtłuszczonym przez ludwika. Jesli sam nie ogarniasz tematu, nie masz warunków lub Ci się nie chce i masz dalej kombinować z jakimiś ludwikami to lepiej pojedź na myjnię ręczną i Ci auto umyją tak, że na pewno będziesz zadowolony I gdziebyś nie pojechał to dla auta będzie zdrowiej niż jakbyś miał go znów ludwikiem potraktować

  5. #5
    Anti's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sokołów Podlaski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW

    Domyślny

    Po prostu po myciu płynem do naczyń trzeba ściągnąć sciagaczka wodę z samochodu i wytrzec go miekimi retrzniczkami w wodzie masz kamien i o to cała przyczyna.

    Wysłano z WT19i z użyciem Tapatalk

  6. #6

    Data dołączenia
    Nov 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    chrzanow
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Hehe. Umyć auto to też sztuka jak widać. Jasną sprawa jest że samochód trzeba wytrzeć po umyciu wodą z sieci miejskiej. Nie trzeba natomiast myjąc go na myjni ręcznej wodą odmineralizowaną.

  7. #7
    koton's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    No nie nie ludwik jest stanowczo do mycia garów tylko . Mycie na dwa wiadra i może jednak szamponem samochodowym i mikrofibrą jakąś bo po kilku myciach gąbką jakby tak się zachciało lakier potem woskowac i polerować to dwa razy więcej roboty bedzie

  8. #8
    Dolnośląskie KiTo's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A6 3.0TDI Quattro
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    221 razy
    Podziękował
    60 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez morgan Pokaż post
    Świetny pomysł, gratulacje Już nawet najtańszy byle jaki szampon do mycia aut byłby lepszy niż ludwik - a cena podobna. Myjąc ludwikiem nie dość, że nie osiągnąłeś zamierzonego efektu i teraz masz problem to przy okazji zmyłeś sobie wszystkie jakiekolwiek ślady po jakiś woskach itp. Dodatkowo szorująć gąbką pewnie trochę dobiłeś lakier...
    Białe plamki masz nie od ludwika tylko od wody. Pozasychała na lakierze odtłuszczonym przez ludwika. Jesli sam nie ogarniasz tematu, nie masz warunków lub Ci się nie chce i masz dalej kombinować z jakimiś ludwikami to lepiej pojedź na myjnię ręczną i Ci auto umyją tak, że na pewno będziesz zadowolony I gdziebyś nie pojechał to dla auta będzie zdrowiej niż jakbyś miał go znów ludwikiem potraktować
    chyba Cię poniosło troszku , przecież nie oblał auta kwasem tylko umył płynem do naczyń o ile pamiętam Wiolka też myła auto aktywną pianą i właśnie płynem do naczyń a na myjniach leją dopiero syf i wcale to nie jest lepsze od ludwilka.

    Z autem nic się nie stało wystarczyło wytrzeć do sucha a jak nie schodzi to umyć jeszcze raz i wytrzeć ręcznikiem z mikrofibry. A co do woskowania to można nałożyć ręcznie albo kupić nakładany na mokro.
    Jest A6 3.0TDI V6 Quattro
    Była A3 1.9TDI ASZ 240KM - bał się jej nawet szatan !

  9. Podziękowania dla KiTo za pomoc w problemie

    momo (02-03-13)

  10. #9
    kadlubek's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    W-wa / Wrocek / Chełm
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    31 razy
    Podziękował
    38 razy

    Domyślny

    x 2

    hehe dokładnie jak poprzednik.
    U mnie na chacie w rurach jest taki kamień w wodzie że muszę myć zlew co 2-3 dni bo wygląda prawie jak toaletka na PKP , a herbatę piję ostatnio tylko z baniaków 5L.

  11. #10
    wyplosz's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów/Krosno
    Auto
    Seat
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    uzyj jakiegoś klinera nie dośc że zejdą białe zacieki to auto będzie sie ładnie świecił lakier

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •