Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 25

Temat: Białe plamki po myciu auta Ludwikiem. Problem pomocy.

  1. #11
    Wiolka's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez KiTo Pokaż post
    o ile pamiętam Wiolka też myła auto aktywną pianą i właśnie płynem do naczyń a na myjniach leją dopiero syf i wcale to nie jest lepsze od ludwilka.
    ooo ale tutaj należy się małe sprostowanie Ludwika użyliśmy do umycia auta RAZ (w celu odtłuszczenia przez aplikacją CQuartz'a) i cała akcja była z przymrużeniem oka (nie róbcie tego w doku ), bo zamiast Ludwika lepiej użyć piany aktywnej z dodatkiem APC tak na serio to lepiej zakupić szampon samochodowy, który wcale nie musi być droższy od Ludwika.
    A białe plamy to tak jak poprzednicy pisali pewnie water spoty, które robią się na aucie podczas mycia twardą wodą.
    Umycie auta (rękawicą z wełny lub mikrofibry) SZAMPONEM SAMOCHODOWYM, osuszenie ręcznikiem waflowym lub z mikrofibry i ewentualnie quick detailer po myciu... i w taki sposób można ich uniknąć.
    Cleaner powinien usunąć ślady po wodzie.


    Napisz na sklep@pielegnowacauto.pl i zapytaj o forumowy rabat!
    Kosmetyki samochodowe, materiały polerskie oraz lakiernicze. Usługi z zakresu auto detailingu. Odwiedź nas na www.pielegnowacauto.pl lub www.jak.pielegnowacauto.pl

  2. #12
    etanol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko Biała/Gliwice/Tarnowskie Góry
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    To co powiecie na to ? pojechałem na myjnie reczna, zamowiłem mycie reczne plus piana, plus wosk, plus suszenie i nagle na lakierze wyskoczyły rysy nie widziane nigdy, tak jakby samochód był zrysowany 4 lata temu, a dopiero wczoraj ktos w te rysy napchał białego kremu ? co zrobic? Kupiłem bezbarwnego turtle waxa wiem, ze wiolka nie bedzie za tym, ale tylko przez sieć można dostac tylko coś dobrego, a ja musze już coś z tym zrobic bo padne

  3. #13
    Wiolka's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    a może tych rys nie było i na myjni coś komuś nie wyszło? białe to może być podkład. Tak tylko gdybam. Wrzuć może jakąś fotkę to postaram się pomóc.


    Napisz na sklep@pielegnowacauto.pl i zapytaj o forumowy rabat!
    Kosmetyki samochodowe, materiały polerskie oraz lakiernicze. Usługi z zakresu auto detailingu. Odwiedź nas na www.pielegnowacauto.pl lub www.jak.pielegnowacauto.pl

  4. #14
    M4ciek's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    Audi A3 (S3 / S-Line mod)
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    110 razy
    Podziękował
    80 razy

    Domyślny

    dokładnie, wrzuć fotkę

    druga myśl to kwestia taka że do tej pory cały czas miałeś jakieś wypełniacze, a chłopaki najpierw wyjałowili lakier do zera a potem nakitowali wosku "na bogato"
    "A3-club to ludzie... auta to tylko pretekst" - ja, podczas V zlotu OP

  5. #15
    etanol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko Biała/Gliwice/Tarnowskie Góry
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    No i chyba macie racje bo wszytskie te ubytki były już od zakupu samochodu, ale zaraz po zakupie oddałem samochód na polerkę i od tamtej pory zapomniałem, że w ogóle były jakies rysy. poniżej linki do fotek, poradzcie mi coś bo chce Moją A3 do własnego wesela jechac i brzydko tak
    p.s. jak już mam kupić jakieś środki to pamietajcie, ze nie mam polerki mechanicznej więc wszytsko rączkami bede pucował. to tak na wypadek jakby była jakaś różnica w środkach to musze mieć takie co by mi ręce nie odpadły po pierwszym fragmencie samochodu
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...3676fdabd.html
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...c0df393ed.html
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...b0b0cb98f.html
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...3567a1b56.html
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...6f03261c4.html
    ps tak patrze po sklepach internetowych i nie mogę znaleźć nawet zadnego wosku koloryzującego w kolorze mojego lakieru ;/. Zawsze albo za ciemne albo za jasne, a nie wiem czy jak bedzie zbyt ciemne to nie bedzie szpecić tych rys ;/ katastrofa... wychodzi na to ze nie nalezy myc samochodu zbyd dokładnie;/
    Ostatnio edytowany przez etanol - 07-03-13 o 17:25

  6. #16

    Data dołączenia
    Feb 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podkarpacie
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Mi się udało zmyć te białe plami po ludwiku Kupiłem płyn do mycia auta firmy SONAX I wszystko git A co do kolegi wyżej . Oddała moja mama kiedyś Fiata Brava do myjni. Zapłaciła 30zł z woskowaniem. I po kilku tygodniach zaczęła schodzić farba. Miałem tak jak ty a później już coraz gorzej. I ja z tym nic nie zrobiłem. Teraz mamie z auta zeszło wszystko. I zamiast lakieru to ma baze Tylko że ty masz rysy. A u mamy po woskowaniu zaczął lakier schodzić. A teraz moje pytanie. Jaką mam kupić pastę tak żeby usunąć moje rysy z auta. One są delikatne. Nie mam maszyny. Będę robił to ręcznie i za pomocą ściereczki do polerowania z mikrofibry . Czy dobry jest twardy wosk z firmy sonax ???

  7. #17
    Wiolka's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez karol93ts Pokaż post
    Jaką mam kupić pastę tak żeby usunąć moje rysy z auta.
    Cytuj Oryginalnie napisane przez karol93ts Pokaż post
    Czy dobry jest twardy wosk z firmy sonax ???
    Tak troszkę sam sobie odpowiedziałeś na pytanie wosk służy do zabezpieczenia lakieru i niestety rys nie usuwa. Jeżeli chcesz czymś odświeżyć lakier i usunąć drobne ryski (większe zejdą wyłącznie po korekcie maszynowej) to polecam: Zestaw do polerowania ręcznego


    Napisz na sklep@pielegnowacauto.pl i zapytaj o forumowy rabat!
    Kosmetyki samochodowe, materiały polerskie oraz lakiernicze. Usługi z zakresu auto detailingu. Odwiedź nas na www.pielegnowacauto.pl lub www.jak.pielegnowacauto.pl

  8. #18
    etanol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko Biała/Gliwice/Tarnowskie Góry
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Wiolka, a co z tymi moimi ubytkami, polecisz jakiś wosk koloryzujący ?

  9. #19

    Data dołączenia
    Feb 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podkarpacie
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Oki. Teraz pytanie jak to zrobić. Umyje dokładnie auto. Może być szampon z woskiem czy normalną czystą wodą??? Tam pisze żeby " Na aplikator nałóż 3-4 kropki pasty, a następnie pracuj nią na powierzchni maksymalnie 30cm x 30cm, wykonując koliste ruchy z dociskiem. Czy mogę dać więcej i robić to elementami???? Na przykład 7 kropek i cała maska????

  10. #20
    morgan's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez karol93ts Pokaż post
    Tam pisze żeby " Na aplikator nałóż 3-4 kropki pasty, a następnie pracuj nią na powierzchni maksymalnie 30cm x 30cm, wykonując koliste ruchy z dociskiem. Czy mogę dać więcej i robić to elementami???? Na przykład 7 kropek i cała maska????
    Jakbyś mógł to by tak napisali w instrukcji... A skoro napisali co inaczej to znaczy, że tak jak chcesz zrobić jest źle
    Jeśli weźmiesz się za zbyt duży element na raz to nie zdążysz wypracować pasty, pięknie Ci pozasycha i narobisz sobie kolejnych rysek zamiast zlikwidować te co chciałeś. Nie mówiąc już o tym, że o wiele bardziej się narobisz przy tym niż jakbyś robił po kawałku.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •