Pokazane rezultaty 1 do 1 z 1

Temat: Wymiana Lusterek A3/S3 z polift 2009-> do 8P 2003-2008 bez wymiany sterownika

  1. #1
    kostszu's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    AUDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny Wymiana Lusterek A3/S3 z polift 2009-> do 8P 2003-2008 bez wymiany sterownika

    Poniżej opisałem montaż lusterek polift z kierunkami do modelu 2003-2008 bez wymiany sterowników drzwi

    Na początku musimy ściągnąć tapicerkę drzwi :
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...283#post884283

    Jak tapicerkę mamy już ściągnięta to przystępujemy do demontażu lusterka , największym problemem jest przymocowana o wewnątrz wiązka do poszycia drzwi ( w dwóch miejscach (na zdjęciu zaznaczone na czerwono )


    Do tego musimy ściągnąć wygłoszenie drzwi, tak aby było możliwe dojście ręką (innego sposobu nie znalazłem ) na zdjęciu zaznaczone na zielono


    Gdy już mamy odblokowaną wiązkę , możemy odkręcić jedną śrubę trzymającą lusterko i powoli wyciągnąć wiązkę aby nie wyrwać wtyczki ( jest tam dość mało miejsca , a osłona gumowa nie jest mała )Zaznaczona na niebiesko



    Teraz z nowe lusterko zakładamy w odwrotnym kolejności , Trzeba tylko zwrócić uwagę na prowadzenie wiązki aby była po zewnętrznej stronie prowadnicy szyby . Wiązkę przyczepiłem opaską , na oryginalnych mocowaniach było by ciężko , chyba że ktoś ma bardzo chudą rękę .


    Teraz wystarczy wlutować się w ,,żółty kabelek " który odpowiada za kierunkowskaz i poprowadzić go do bordnetza. Całość zabezpieczamy,





    Kabelek możemy przeciągnąć przez oryginalną gumę i razem z całą wiązką do środka samochodu . Ja w tym celu dolutowałem sobie do kabelka cieniutki drucik aby ułatwić sobie przeciągnięcie wiązki . Musimy zdemontować osłonę progu aby ładnie zaizolować przewód w istniejącą wiązkę .



    Podłączenie :

    podłączamy się pod tylne kierunki .

    Wpinamy się w tylne kierunki :

    C11 czarny z białym -LEWY
    B10 czarny z zielonym -PRAWY
    kable idą w progach

    Na koniec byte 23 bit 7 do zmiany żeby nie waliło błędami braku kierunków w błotnikach








    zamieszczam link do instrukcji w PDF-ie gdyby fotki wygasły
    http://hostuje.net/file.php?id=2511d...f31b0290ee216f
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 14-07-15 o 17:24

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •