Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 20

Temat: kilka pytan odnosnie a3 1.6 99r 8L 3d

  1. #1

    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    koszalin

    Domyślny kilka pytan odnosnie a3 1.6 99r 8L 3d

    witam, jestem nowym klubowiczem czy tam forumowiczem ciesze sie bardzo i pozdrawiam wszystko
    od jakies pol roku jestem szczesliwym posiadaczem a3
    Akurat nie wiedzialem ze 1,6 to troche zamulak ale nie jest zle
    mam kilka pytan odnosnie tego auta (jezdzi sie super ale sa ale)

    1. nie wiem co to jest, ale czaem przy wolniejszej jezdzie na nierownosciach lub lekkim skrecie na uliczke jakas slychac jakies dzwine tarcia czy zgrzyty z podwozia?na przegladzie nic facet nie mogl znalesc i nie wiadomo co to jest?mechanik zagladal pod podwozie no i niby nic nie widzial. dzwiek jest taki dziwny jakby sprezyny moze amortyzatory albo no nie wiem ?jestem laikiem pomocy bo ten dzwiek mnie przesladuje juz dosc dlugo.

    2. moja tylna wycieraczka czasem sie zacina ?czyby to problem z silniczkiem czy moze zle pioro mam ?bo trzeszczy.... nie jest oryginalne

    3. czasem jak jade po serach polskich.. to uaktywnia mi sie dzwiek z deski rozdzielczej jakby cos niedokreconego czy cos?jak docisne np. zegar (konsole) to juz nie slychac, lub cala tapicerke nad kierownica choc ostatnio tego nie praktykowalem, generalnie naciskam zegary mocno i nie slychac?probowalem sie tam jakos bokiem od bezpiecznikow dostac ale nic nie wskuralem.... co to moze byc ?moze od dolu ten plastik ?????wczoraj jak wracalem go docisnalem i znowu dzwiek ucichnal takie lekkie stukanie ale drazniace jakby cos tam latalo, nie moge zlokalizowac tego dzwieku bo naciskam rozna czesc konsoli i przestaje ?

    4. autem sie jezdzi super aleeee, wlewam olej mobil 1 5w-50 no i ubywa mi go ?silnik nigdzie nie ma wyciekow wszystko chodzi cacy, ale np po drodze koszalin-lodz troche go ubylo nie wiem ile ale 2setk chyba na pewno.. wiec o co chodzi ?zly olej czy cos?moj mechanik mowi zeby wlewac ESSO i inny... bo niby esso to to samo co mobil 1... ?

    czy jak przejechalem trasa lodz - koszalin za 100zl z klima to dobry rezultat/i jeszcze troche paliwa zostalo ale musialem sie trzymac 100, czasem przydusilem przez jakies 100km do 130 choc 1,6 przy tej predkosci chyba z 8 chapie ?

    5. chcialbym sobie zakupic te male halogenki do zderzaka do przodu ale nie wiem czy warto ? auto jest z 99 roku wiec chyba po liftingu (czytalem forum cale) ... oplaca sie ?drogi interes?

    6. no to by bylo na tyle jak ktos bedzie w stanie odpowiedziec choc na jedno pytanie bede bardzo wdzieczny, zaznaczam ze forum czytalem i w prost odpowiedzi na moje pytania nie moglem znalesc

    pozdrawiammmmmm )
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 10-01-16 o 16:34

  2. #2
    Zachodniopomorskie neoeinz's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Passat B5fl
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    1. mozliwe ze ociera ci blacha ktora jest przy tarczy chamulcowej(musialbys zobaczyc to na podnosniku)
    3. tez tak mam czasami, ale to chyba uroki naszych drog i przez to nam cos swiszczy,piszczy, stuka:/
    5. przed liftem, wersje po lifcie sa od 2000, nie pamietam ktory miesiac
    .......

  3. #3

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny Re: kilka pytan odnosnie!a3 1.6 99r 8L 3d :):)::) DUUUUUUŻO!

    Cytuj Oryginalnie napisane przez fafik
    4. autem sie jezdzi super aleeee, wlewam olej mobil 1 5w-50 no i ubywa mi go ?silnik nigdzie nie ma wyciekow wszystko chodzi cacy, ale np po drodze koszalin-lodz troche go ubylo nie wiem ile ale 2setk chyba na pewno.. wiec o co chodzi ?zly olej czy cos?moj mechanik mowi zeby wlewac ESSO i inny... bo niby esso to to samo co mobil 1... ?
    jesli po takiej trasie ubywa Ci 200ml oleju to zdecydowanie cos nie jest tak.
    albo silnik jest juz tak zajechany ze pierscienie puszczaja albo sa jednak jakies wycieki.
    czy dymi Ci troche z wydechu na blekitny kolor (lekko niebieskawy) ?

  4. #4
    Dawid's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce, Jędrzejów
    Auto
    S3 apy
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    1. Moze to byc niedokrecona poloska do zwrotnicy.

  5. #5
    DTM's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny Re: kilka pytan odnosnie!a3 1.6 99r 8L 3d :):)::) DUUUUUUŻO!

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Mach
    Cytuj Oryginalnie napisane przez fafik
    4. autem sie jezdzi super aleeee, wlewam olej mobil 1 5w-50 no i ubywa mi go ?silnik nigdzie nie ma wyciekow wszystko chodzi cacy, ale np po drodze koszalin-lodz troche go ubylo nie wiem ile ale 2setk chyba na pewno.. wiec o co chodzi ?zly olej czy cos?moj mechanik mowi zeby wlewac ESSO i inny... bo niby esso to to samo co mobil 1... ?
    jesli po takiej trasie ubywa Ci 200ml oleju to zdecydowanie cos nie jest tak.
    albo silnik jest juz tak zajechany ze pierscienie puszczaja albo sa jednak jakies wycieki.
    czy dymi Ci troche z wydechu na blekitny kolor (lekko niebieskawy) ?
    ja mam podobnie - tzn po wymianie oleju na mobil 1 przedjade z 7 tys bez prawie zadnego ubytku a pozniej co chwila ubywa tego oleju kila osob z innego forum tez zauwazylo podpobne zjawisko jakby olej po tym czasie robil sie zbyt wodnisty i jakos ubywal sobie

    mam nadzieje ze po zmianie na mobila skonczy sie to ubywanie
    A3 1.9 TDi ____________________________________________

  6. #6
    mucka38's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zakopane-Myszków
    Auto
    -było :( Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Witam , ja co do punktu 1- miałem podobnie wlazł mi patyk miedzy ta blache ktora oslania piaste i dzwiek był niemiłosniernie przykry, ale wystarczy wyjac i bedzie oki, a co do skrzypienia i trzasków to na takich drogach nie dziw sie chyba jest tak w kadym aucie, o oleju nic nie wiem poprostu u mnie nie ubywa a tez mam Mobila
    Pozdrawiam
    Zachucały góry
    Zasumiały lasy
    Ka sie zapodziały starodowne casy

  7. #7

    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    koszalin

    Domyślny Re: kilka pytan odnosnie!a3 1.6 99r 8L 3d :):)::) DUUUUUUŻO!

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Mach
    Cytuj Oryginalnie napisane przez fafik
    4. autem sie jezdzi super aleeee, wlewam olej mobil 1 5w-50 no i ubywa mi go ?silnik nigdzie nie ma wyciekow wszystko chodzi cacy, ale np po drodze koszalin-lodz troche go ubylo nie wiem ile ale 2setk chyba na pewno.. wiec o co chodzi ?zly olej czy cos?moj mechanik mowi zeby wlewac ESSO i inny... bo niby esso to to samo co mobil 1... ?
    jesli po takiej trasie ubywa Ci 200ml oleju to zdecydowanie cos nie jest tak.
    albo silnik jest juz tak zajechany ze pierscienie puszczaja albo sa jednak jakies wycieki.
    czy dymi Ci troche z wydechu na blekitny kolor (lekko niebieskawy) ?
    wiesz co d odymu nie wiem, ale raczej nie. wyciekow nie ma zadnych na bank bo kilku ludzi silnik ogladalo od dolu i nic nie widac. jest czysty, co do tych 200 twez nie jestem pewien tak na 100% moze bylo mniejj? ale wazne ze ubywa. silnik ma przebieg niby 109 tysiecy ja go mialem przy 103 auto jest z belgi.
    w sumie na tej trasie co jechalem to w jedna strone non stop ponad 3k/ obroty byly jechale m140-150 spowrotem troche sie wyluzowalo wiec... ???
    nie wiem sam
    moze mam zly olej ?za rzadki albo cos ?
    uzywam 5w-50

    [ Dodano: Pon 01 Maj, 2006 11:39 ]
    a co do tego dzwieku to nie jest zwykly dzwiek od dziury tylko taki hamski z konsoli jak docisne z gory albo zegar albo od dolu to go nie ma
    zeby to bylo zwykle skrzypenie jak na dziurach to bym przebolal no ale coz... bedzie cieplo to sproboje sie tam jakos dobrac


    a co do tego dzwieku ?to co gdzie mam niby zobaczyc ?bo ja laik jestem... ale przy wymianie kol nic nie widzialem i generalnie skrecac nie musze aby ten dzwiek byl.

    wystarczy np wyjezdzam z garazu jest nierownosc i nagle cos tam krrrr, potem jade prosto i znowu krrr czasem przy skrecie dodatkowo krrr ... itd itd...

    czyli sa dwie diagnozy?

    1. poloska niedokrecona??
    2. jakis kijek ???

    3. moja np. moze sworzen wahacza ?jakies gumy tuleje ?
    (tak kiedys ktos mowil mi)

  8. #8
    Zachodniopomorskie neoeinz's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Passat B5fl
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    jak wezmiesz auto do gory, lub nawet kolo sciagniesz to od tylu jest blacha co oslania tarce chamulcowa, ona moze ocierac i jest to krrr, ja mialem takie szuranie bo wlasnie ocierala o tarcze, odegniesz troche i bedzie ok no chyba ze to cos z innej beczki
    .......

  9. #9

    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    koszalin

    Domyślny

    no wiem, ale czy ten objaw mialem w takich momentach jak ja napisalem czy caly czas?
    np. dzis
    przejechalem przez garba na drodze (nierownosc nie policjanta) 1 oska minela okej a druga jak przejechalem to juz bylo jakies tam takie z podwozia... nie takie typowe krr tylko krbqwrqwirqw.. .?

  10. #10
    Zachodniopomorskie neoeinz's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Passat B5fl
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    hmm nie wiem, powiem tak, ja jak jechalem to mialem wlasnie takie szuranie, raz bylo raz nie, ja bede w przylszym tygodniu jechal przez koszalin wiec moge zajechac gdzies i obadamy to
    .......

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •