Pokazane rezultaty 1 do 7 z 7

Temat: Wymiana zawiasów drzwi przednich

  1. #1

    Data dołączenia
    Jan 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny Wymiana zawiasów drzwi przednich

    Mam luzy na zawiasach drzwi chodzą, kupiłem zawiasy i chciałbym je wymienić. Mam pytanie odnośnie wymontowania starych, są przykręcone na imbusy górny na jedną śrubę. dolny na 2 śruby. Mam teraz takie pytanie jak odkręce te śruby drzwi będą wolne, ale czy mają one jakiś zapas przewodów żeby można było je jakoś je troszkę odsunąć, żeby mieć dostęp do odkręcenia wewnętrznych śrub zawiasów.( czy trzeba rozbierać tapicerkę i wszystko rozłączać ?) Czy istnieje jakiś inny sposób na wymontowanie zawiasów ? Proszę o rady.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 24-04-22 o 13:41

  2. #2
    kadlubek's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    W-wa / Wrocek / Chełm
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    31 razy
    Podziękował
    38 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez maly123a Pokaż post
    Mam luzy na zawiasach drzwi chodzą, kupiłem zawiasy i chciałbym je wymienić. Mam pytanie odnośnie wymontowania starych, są przykręcone na imbusy górny na jedną śrubę. dolny na 2 śruby. Mam teraz takie pytanie jak odkręce te śruby drzwi będą wolne, ale czy mają one jakiś zapas przewodów żeby można było je jakoś je troszkę odsunąć, żeby mieć dostęp do odkręcenia wewnętrznych śrub zawiasów.( czy trzeba rozbierać tapicerkę i wszystko rozłączać ?) Czy istnieje jakiś inny sposób na wymontowanie zawiasów ? Proszę o rady.
    Przewody sa tam krótkie, trzeba zdjąć ta obudowę plastikową koło nóg i rozłączyć wtyczkę , zsuniesz też pokrowiec "harmonijkę" w której są kable między zawiasami .

  3. #3
    piteroo21's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    32 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Jaki jest numer tego gornego zawiasu?
    ALHandra serial 1,9TDI ALH 90+ ------> 120KM 269Nm------> 140KM 340Nm ------> ------>???

    piteroo21

  4. #4
    Zakaz pisania
    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    STOLYCA
    Auto
    AUDI S3 8L
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    nie jest to takie proste
    górny i dolny zawias jest przykręcony do budy 2 śrubami jedna od zewnątrz druga od wewnątrz
    dół nie ma problemu ale góra to juz jazda na pół dnia trzeba targać deskę by go odkręcić

  5. #5
    piteroo21's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    32 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    O tym wiem że problem jest z demontażem gornego zawiasu. Lecz jednak jeżeli luz na nim wystepuje to wystraczy wymienić tylko jedną cześć zawiasu która jest przykręcana do drzwi. Zawias jest przeciez jest rozbieralny. Ta własnie cześć przykręcana do drzwi ma w sobie komponent trący.Tak wiec wystarczy wymienić tylko ja.

    Juz wiem jaki ma numer i jaki jaki koszt w Getem.
    ALHandra serial 1,9TDI ALH 90+ ------> 120KM 269Nm------> 140KM 340Nm ------> ------>???

    piteroo21

  6. #6

    Data dołączenia
    Apr 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Trzebinia
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    jeśli nie chcesz wymienić całego zawiasu możesz wymienić sam sworzeń. ale i tak na aucie będzie to trudne bo trzeba tam użyć młotka. drzwi odsuną się na 20, 30 cm. nowy zawias to około 120 zł, używka w dobrym stanie 20, 30 zł. nie trzeba całej deski zrywać.by dostać się z lewej strony należy odkręcić osłonę pod kierownicą, panel bezpieczników odkręcić i delikatnie na bok, panel przekaźników i delikatnie na bok. uzyskasz dostęp do blachy wzmacniającej na 3 śruby. odkręcasz to i pod blachą, w otworze technologicznym wyczujesz śrubę zawiasu. w sumie 1h i dwa piwa roboty.

  7. #7

    Data dołączenia
    Dec 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Węgrów/Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 APG
    Pomógł
    38 razy
    Podziękował
    175 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez piteroo21 Pokaż post
    O tym wiem że problem jest z demontażem gornego zawiasu. Lecz jednak jeżeli luz na nim wystepuje to wystraczy wymienić tylko jedną cześć zawiasu która jest przykręcana do drzwi. Zawias jest przeciez jest rozbieralny. Ta własnie cześć przykręcana do drzwi ma w sobie komponent trący.Tak wiec wystarczy wymienić tylko ja.

    Juz wiem jaki ma numer i jaki jaki koszt w Getem.
    Możesz podać numer części jeśli jeszcze pamiętasz? I przede wszystkim jak rozłączyć dwie części zawiasu? tam jest jakaś śruba imbusowa czy to się po prostu wybija w górę?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •