Pokazane rezultaty 1 do 9 z 9

Temat: Problem z awaryjnym odpalaniem na LPG

  1. #1
    dj_cosmo's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    giżycko/warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny Problem z awaryjnym odpalaniem na LPG

    Historia mojego problemu rozpoczęła się wczoraj w momencie próby odpalenia auta. Mianowicie wsiadam do samochodu, przekręcam kluczyk, rozrusznik kręci i nic poza tym. Benzyna jest (pół baku), a samochód nie odpala. Zwróciłem uwagę, że nie słychać dźwięku pompy. Sprawdziłem bezpiecznik i wszystko jest ok, więc albo przekaźnik, albo pompa. Musiałem jechać więc długo nie myśląc odpaliłem auto na LPG trybem awaryjnym (przytrzymanie guzika i kręcimy). Autko odpaliło i zrobiłem bez problemu 200km. Dzisiaj musiałem ponownie jechać więc wsiadam do auta, próba odpalenia w trybie awaryjnym i odpalił, lecz niestety troszkę za szybko dotknąłem gazu i auto zgasło. Ponowne próby odpalenia poszły na marne. A teraz sedno problemu: po którejś tam próbie odpalenia postanowiłem odpuścić, wysiadłem z auta i usłyszałem syczenie z komory silnika. Jak ją otworzyłem to wyraźnie wyczułem zapach gazu, ale po odczekaniu około 30 sekund syczenie ustało. Po około 10 minutach, gdy przestało śmierdzieć gazem spróbowałem jeszcze jeden raz zakręcić i sytuacja się powtórzyła (syk i smród). Nie mam pojęcia czy coś się może uszkodziło. Jeżeli ktoś domyśla się o co może chodzić to bardzo proszę o podpowiedź bo nie wiem czy mogę np jutro spróbować jeszcze raz odpalić, czy dopiero po naprawie pompy na benzynie, a nawet jeżeli na benzynie to czy mogę potem przełączyć na gaz. Jak mi samochód nie odpali to nie mam nawet jak do mechanika podjechać. Bardzo proszę o pomoc bo bez samochodu jak bez ręki.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 09-01-16 o 16:00

  2. #2

    Data dołączenia
    Jan 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    1) podnieś siedzenie z prawej na tyle ,odkręć dekiel pompy (jest na 3 wkręty) i odepnij wtyczkę pompy - sprawdź czy dochodzi tam napięcie , 2 skrajne piny z 4 tam obecnych to zasilanie pompy , 2 w srodku to poziom paliwa .wiec do tych skrajnych podepnij próbnik czy żarówkę i kręć rozrusznikiem

    jeśli nie będzie tam napięcia ,sprawdź przekaźnik nad pedałami nr 169

    odnośnie lpg , liczba odpaleń awaryjnych jest ograniczona (może masz wykorzystany już limit , co do syczenia to prawdopodobnie ,,zamarzł'' ci reduktor

  3. #3
    wojtek91's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Namysłów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Prawdopodobnie któryś z wtrysków gazu ci nie trzyma (pomiędzy reduktorem a listwa wtryskawą lpg cały czas jest ciśnienie gazu ) i zalewa ci silnik, o ile masz sekwencje bo nie napisałeś jaki masz system, spróbuj chwilke pokręcić rozrusznikiem na ''sucho'' tzn bez benzyny i lpg, a dopiero potem spróbuj odpalić awaryjnie.

  4. #4
    dj_cosmo's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    giżycko/warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Dziękuję za odpowiedź. =And= co do pompy to dzisiaj będę sprawdzał co może być przyczyną, że nie działa (łącznie z samą pompą), natomiast odnoście LPG to skoro piszesz, że reduktor mogło zmrozić to powinien odpuścić (temp za dnia +7) i powinno być wszystko ok.
    Wojtek91 tak mam sekwencję i dzisiaj również przestestuje Twoją metodę z kręceniem "na sucho". Jak mnie LPG w niebo nie pośle to jutro napiszę co i jak

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Dzisiaj dokonałem oględzin i niestety okazało się, że pompa padła. Po wpięciu miernika w skrajne piny i przekręceniu stacyjki napięcie skacze do 12 V na około 1-2 sekundy i potem spada trochę poniżej 2 V. Natomiast jest inny problem. Przy próbie przekręcenia stacyjni bez paliwa i bez gazu huknęło całkiem porządnie pod maska i przez chwilę wydobywał się dym . Oczywistą sprawą jest, że więcej już nie próbowałem kręcić. Pytanie czy strzelił ten gaz który się zebrał w silniku, o którym pisał wojtek91 czy coś innego? Sytuacja ta niestety chyba przerasta moje kompetencje i od razu się zapytam czy zna ktoś porządnego mechanika od instalacji gazowych na terenie Warszawy (instalacja na elektronice STAG4).

  5. #5
    dj_cosmo's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    giżycko/warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Czy ktoś jest w stanie coś jeszcze doradzić??

  6. #6

    Data dołączenia
    Oct 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Siedliszcze
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny AGU nie odpala

    Witam, problem jest z moim 1.8t agu z lpg, mianowicie nie odpala, ani na benzynie ani na gazie. auto teraz stoi u mechanika, bo była robiona głowica, wiec wiem, tylko, ze pokazuje błąd braku impulsu na wtryskiwaczu. na wszystkich czterech. mechanior mówił, że sprawdzał po kolei wszystko i nie ma pojęcia co może być nie tak, stawia na uszkodzony komputer gazowy, który odciął benzynę i nie włączył gazu. może ktoś miał podobny przypadek? gaz mam na gwarancji, ale nie chce ciągnąc auta w ciemno. przeszukałem połowe netu i nie znalazlem odpowiedzi

  7. #7
    Cinkowatość's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Można odpiąć sterownik i zrobić zworki na wtryskiwaczach benzynowych. Jak powiesz jaki to sterownik, to podpowiem co z czym połączyć.

  8. #8

    Data dołączenia
    Oct 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Siedliszcze
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    sterownik to stag qbox. jest wpiety w ecu silnika. chcialem wlasnie podpiac mase na krotko do wtryskow benzynowych i wtedy sprawdzic czy odpali. do tego mamy jeszcze sprawdzic bledy gazu

  9. #9
    Cinkowatość's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Według schematu podłączenia staga qbox (basic i plus mają taki sam), to trzeba zmostkować następujące wtryskiwacze w taki sposób:
    wtryskiwacz 1: 3A z 4A
    wtryskiwacz 2: 4B z 4C
    wtryskiwacz 3: 1A z 2A
    wtryskiwacz 4: 1B z 1C

    W razie czego, w tym linku masz opis pinów.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •