Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 31 do 40 z 56

Temat: ABS nie działa

  1. #31
    pejoot's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Augustow
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    a jak sie dobrac do czujnika przy kole jak sie nie ma kanalu? bo probowalem ale ciezko

  2. #32
    Tomek_Krosno's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krosno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW

    Domyślny

    generalnie nie jest tak strasznie najlepiej by sie na czyms polozyc i wsadzic glowe pod autko no i koleczko skrecic zeby bylo latwiej jak bedzie dalej malo to wjedz sobie na jakis wyzszy kraweznik przednimi kolami samymi zaciag dobrze reczny i zostaw na biegu i juz bedzie 15 cm wyzej

  3. #33

    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Dzięki za pomoc, bezpiecznik przy AKU padł i jeden był utleniony. Pozdrawiam

  4. #34

    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Witam
    Ja z taką sprawą.
    VAG pokazywał mi że jest uszkodzony czujnik ABS lewy przód, no to wymieniłem. Kontrolka ładnie gasła po zapaleniu. Błąd zniknął. Za jakiś czas gdy "VAGowałem" znów pojawił się ten błąd, to go skasowałem i już więcej się nie pojawił kontrolka zachowuje się normalnie. Tu pytanie jeśli skasowałem błąd i ponownie nie wyskoczył to wszystko niby w porządku, tak?

    Dalsza sprawa to samo działanie ABSu. Nigdy wcześniej nie miałem ABS w samochodzie i tak naprawdę nie wiem jak zachowuje się samochód przy takim hamowaniu. W moim kilka razy gdy ostro zachamowałem "zadziałał" ABS. Nie wiem czy to normalne zachowanie, ale miałem wrażenie jakby wypychało mi pedał hamulca i wydobywał się dźwięk przypominający odgłos sprężyny. Nie wiem czy ABS zadziałał prawidłowo bo było to przez krótką chwilę. VAG nie pokazuje mi błędów, ale nie wiem sam. Czy możecie mi coś poradzić? Czy to normalne zachowanie czy coś jest nie tak? Z góry dziękuję. Pozdrawiam

  5. #35
    Coolfon's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wolbrom/Kraków/Katowice
    Auto
    Audi A3 ABT
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    goblin1980
    wszystko jest jak najbardziej OK
    Srebrny pocisk ...



  6. #36
    Tomek_Krosno's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krosno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW

    Domyślny

    To normalna reakcja dzwiek ktory slyszysz to silnik elektryczny pompy abs oraz prace poszczególnych zaworów a to co czujesz na pedale hamulca to "skaczące" cisnienie plynu gdyż pompa abs-u zamyka i otwiera kolejne zawory ktore doprowadzają plyn hamulcowy do kazdego zacisku hamulcowego z osobna wiec szybkie blokowanie zaworów i otwieranie powoduje roznice cisnienia plynu hamulcowego co wlasnie odczuwalne jest na pedale hamulca.

  7. #37

    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Wielkie dzięki za odpowiedzi, teraz mogę jeździć spokojnie
    Pozdrawiam

  8. #38
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Kraków
    Auto
    oczywiscie Audi sztuk 2 ;) :)
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    wiec na moj ABS przyszedl czas

    w niedziele zaswiecila sie kontrolka ABS zostala skasowana po jakims czasie znow sie zaswiecila lecz pozniej sama zgasla, nastepnego dnia rano znow swiecila - znow zostala wykasowana ( VAG wykazywal blad czujnika prawego kola) do konca dnia bylo ok, dzis rano znow to samo ale z malym urozmaiceniem juz nie tylko kontrolka ABS ale rowneiż (!) - znaczek swiecący na czerwono a dokladnie wydajacy 3 sygnaly i mruga .... (!) zaczal swiecic po kolejnym VAGu i po wykasowaniu bledów czujnika ( tym razem vag pokazal blad kola lewego przedniego) .... czy dobrze sadze ze moze to byc wina sterownika ABS ?? tego co jest przy pompie ??

    plyn i klocki sa ok ... to tak na marginesie

  9. #39
    kuba84's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowa Sól FNW
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Magda Pokaż post
    wiec na moj ABS przyszedl czas

    w niedziele zaswiecila sie kontrolka ABS zostala skasowana po jakims czasie znow sie zaswiecila lecz pozniej sama zgasla, nastepnego dnia rano znow swiecila - znow zostala wykasowana ( VAG wykazywal blad czujnika prawego kola) do konca dnia bylo ok, dzis rano znow to samo ale z malym urozmaiceniem juz nie tylko kontrolka ABS ale rowneiż (!) - znaczek swiecący na czerwono a dokladnie wydajacy 3 sygnaly i mruga .... (!) zaczal swiecic po kolejnym VAGu i po wykasowaniu bledów czujnika ( tym razem vag pokazal blad kola lewego przedniego) .... czy dobrze sadze ze moze to byc wina sterownika ABS ?? tego co jest przy pompie ??

    plyn i klocki sa ok ... to tak na marginesie
    a czujniki ABS'u sa 100% dobre, zacząłbym od sprawdzania czujników

  10. #40
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Kraków
    Auto
    oczywiscie Audi sztuk 2 ;) :)
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    sa dobre bo zostaly juz sprawdzone

    cchyba ze mechanik ( lub autko) zrobil mi kawal dzis

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •