Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 41 do 50 z 61

Temat: [8P] Problem z radiem Audi Concert II

  1. #41

    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    RADOM
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez DanioUk Pokaż post
    W zadnym liczniku tylko w jednym kabelku ktory idzie do licznika z radia. Kolega Misiek juz o tym pisal

    Poza tym to jest temat 8p

    DanioUK
    mógł byś rozwinąć swą wypowiedz bo szukam i szukam i nie moge nigdzie znajść wypowiedzi użytkownika Misiek odnośnie tego kabelka

    wiem że to odgrzewanie kotleta ale chyba lepsze nż zakładanie niepotrzebnie nowego topika

  2. #42

    Data dołączenia
    Jan 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AXR

    Domyślny

    Witam, czy miał ktoś taki problem, że po odłączeniu wszystkich kostek od concert 2 i założeniu z powrotem, ekran i przyciski tylko się świecą, nie wyświetla nic na wyświetlaczu ?

  3. #43

    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    RADOM
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE

    Domyślny

    chyba trzeba zacząć przeklinać na forum i łamać wszelkie regulaminy aby sie odezwał w końcu wywołany do tablicy moderator DanioUK, bede wdzieczny jeśli odpowiesz na wiadomość którą Ci wysłałem

  4. #44
    Krzysiek1120's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bolechowice
    Auto
    audi A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny

    To ja mam takie dziwne może pytanie czy ktoś się spotkał z taką sytuacją mianowicie kupilem radio audi concert 2 i dopiero podczas montażu okazało się że jest z A3 8l (wizualnie jest lekko mniejsza ramka niż w 8p) Ale nie to jest największym problemem tylko to iż radio nie załącza się po przekręceniu stacyjki i również nie wyłącza się po wyjęciu kluczyka, nie wyświetla też info z radia na fis-ie Podpiolem na próbę radio z a3 8p i wszystko działa jak należy. Moje pytanie czy jest możliwość przerobienia tego radia żeby wyświetlało info na fis-ie oraz włączało po przekręceniu stacyjki?

  5. #45

    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny problem z radiem audi concert w A3 8P (CAN?)

    Witam serdecznie wszystkich na forum, jestem nowym uzytkownikiem forum oraz nowym posiadaczem a3 8p. Mam pewien problem z radiem. Wiem, wiem ze padną posty typu uzyj opcji szukaj, nie mniej jednak staralem sie znalesc odpowiedz na pytanie no, ale niestety bez rezultatu. Mianowicie, kuilem audi a3 8p z 2004r. poprzedni wlasciciel mial w nim zamontowane radio nieoryginalne, ale byl tez posiadaczem oryginalnego, z ktorym sprzedal mi auto. Jest to radio Audi Concert takie jak w tym linku:
    https://www.google.pl/search?q=Audi+...QlKKDDA4j8k3M:

    Radio nie dziala, po przkreceniu zaplonu slychac ze cos sie w nim dzieje, ale nie podswietla sie i nic nie gra. Dzisiaj bylem u znajomego ktory bawi sie elektryką. Stwierdzil ze ktos kto uzytkowal wczesniej to auto, wycial kabelek laczacy radio z komputerem, ktory nie byl potrzebny w nieorygianlym radiu. Teraz moje pytanie gdzie konkretnie mam ten kabelek podczepic/przylutowac, w radiu wiem gdzie powinien sie znajdowac natomiast z drugiej strony? Dodam ze po wyjeciu radia nie widac zdnego kabelka ktory bylby rzekomo obciety. Do Radia mam instrukcje i kod wiec podejrzewam ze bylo montowane seryjnie, wiec musi byc jakies polaczenie tylko jak je odnalesc i przywrocic? Przepraszam za tak obszerny post, prosze o jakąkolwiek pomoc.

  6. #46
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Kolego najpierw wrzuć zdjęcia kostek tego radia i przewodów z tyłu radia. Nikt nie wywróży Ci z tych danych co napisałeś co jest nie tak.

  7. #47

    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny

    A wiec tak, do radia mam do podlaczenia trzy kostki i dwa oddzielne kable (wydaje mi sie ze antenowe)
    pierwsza zgóry jest ta kostka (posiada szesc kabelków na piny):

    Druga jest ta kostka (posiada cztery kabelki na piny):
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/cfa5a48a68d7d578
    trzecia jest ta kostka (posiada dwa kabelki na piny, wedlug kolegi elektryka to tu powinien znajdowac sie jeszcze kabelek do polaczenia do komputera):
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/cc11998bebc5be68

    za radiem na kablach jest jeszcze taka zlaczka na kablach (nie mam pojecia czy o seryjne):
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/761b30f96e4a156e

    a tak to wyglada podlaczone:
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/52fc78367b7e83d4

    - - - Updated - - -

    przepraszam nie dodal sie link pierwszej kostki, dodaje tu:


    - - - Updated - - -

    https://www.fotosik.pl/zdjecie/65f87c83405e9fd5

  8. #48
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Sprawdź czy np. vcds łaczy się diagnostycznie z radiem. Jeśli tak to sprawdź kodowanie radia i podaj. Odczytaj czy są jakieś błędy w radiu i czy są jakieś błedy w liczniku oraz can gateway.
    Jeśli jest to radio concert II fabrycznie od 8P to nie ma tzw. K-line do komputera bo łączy się z obd2 po CaN ale też w zalezności po jakiej linii była ustawiona komunikacja diagnostyczna.

  9. #49

    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny

    Problem rozwiązany. Mialem wiecej czasu by wybrac sie do konkretnego elektryka samochodowego. Wziął radio i po 10 sekundach wiedział co jest, mówil ze to typowa "usterka", juz nie raz miał taki przypadek w Audi Concert 2. Mianowicie, ktos, kto wyciagal wczesniej to radio nie miał odpowednich wyjmaków, wyrwał je po prostu na chama. W miejscu łączenia panela z całym radiem wygieła sie blaszka i powstala szpara, przez co panel nie miał polaczenia z radiem. Dogięcie blaszko załatwiło sprawe.

  10. #50
    Tvolt's Avatar
    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń
    Auto
    Seat Cordoba
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny Radio Concert II - brak połączenia z VCDS

    Cześć

    Niedawno chciałem przekodować Concert'a II (na stole) na BOSE ponieważ instaluję owy system do innego auta

    Przy próbie połączeniu się przez linię K na kanale "56 Radio" ,radio nie chce się połączyć VCDS po prostu go nie widzi (połączenia ok) ,i tu moje pytanie:

    Czy Concert II z 8P (8P0 035 186C) wymaga Gateway'a do połączenia się przez K bądź CAN z radiem ?

Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •