Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 61

Temat: [8P] Problem z radiem Audi Concert II

  1. #11
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    skoro nie masz kodu to jakims sposobem je wyjales zeby ktos luty sprawdzil, albo wtyczki ?
    padnie ci akumulator i co, tez radia nie wlaczysz

    podepnij inne radio i bedziesz wiedzial czy to wina samego odbiornika czy motania sei z wtyczkami, zestawami glosnomowiacymi itd
    lub to radio u kogo innego, w 15minut wykluczylbys wiele rzeczy



    poza tym temat powinien byc w odpowiednim dziale do tego, panowie modzi pasowaloby przeniesc
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  2. #12
    domel79's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    311 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    w concercie II radio przypisuje sie do auta wiec po odłączeniu wtyczek nie powinno wołac kodu
    Mirek popraw mnie jak sie myle

  3. #13
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez domel79 Pokaż post
    w concercie II radio przypisuje sie do auta wiec po odłączeniu wtyczek nie powinno wołac kodu
    masz racje, w radioodtwarzaczach i aucie z pelnym CAN, nawet po wyjeciu odbiornika, jesli wkladamy znowu do tego samego auta, nie "wola" kodu, ale nie ma na to reguly, nie wiedziec czemu niektore auta pomimo fabrycznej instalacji do radia (CAN do radia, nie zamowil ktos radia fabrycznie, to nie ma instalacji) z poczatkow produkcji, za kazdym razem wolaja o kod, nie trzeba radia czy navi odpinac, wystarczy brak zasilania, potem trzeba wklepywac, problem tyczyl sie aut z 2003 i 2004roku

    wygenerowanie kodu jak sie chodzi do elektronika na sprawdzenie radia to juz zaden problem

    jak kolega bedzie uparcie bawil sie tym jednym radiem i wtyczkami to watpie zeby cos zdzialal.
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  4. #14

    Data dołączenia
    Feb 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Centrum
    Auto
    Audi A3
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Radio bylo odpinane i faktycznie przy zewnetrznym zrodle zasilania wolalo o kod.
    Podczas podlaczania tak samo ale po podpieciu wszystkich wtyczek napis SAFE znikl i radio zaczelo grac.

    Postaram sie podlaczyc inne radio i sprawdzic jak koledzy doradzaja chociaz to bardzo ciezkie bo czasem podczas trasy nic nawet nie przerwie a czasem to czyste nieporozumienie.

  5. #15

    Data dołączenia
    Feb 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Centrum
    Auto
    Audi A3
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Nie udało mi się jeszcze zdobyć radia które mogłoby posłużyć mi jako zamiennik w celu sprawdzenia przyczyny problemu.
    Wpadłem jednak na pewien pomysł i proszę kolegów o opinię.

    Radio zazwyczaj ścisza się do zera podczas przyspieszania. Później się stabilizuje.
    Co myślicie o tym, żeby wypiąć kabel odpowiedzialny za tą funkcję i sprawdzić w ten sposób?
    Ma to jakiś sens wg Was?
    Pracuję po kilkanaście godzin dziennie i mam problem z załatwieniem czegokolwiek bo jak wychodzę z pracy to już wszystko jest "pozamykane".

    Co sądzicie o takim pomyśle?

  6. #16
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Chodzi zapewne o Galle, można spróbować ale po co grzebać nie potrzebnie w instalacji i odłączać piny, pierwsze co to należałoby przeskanować auto VCDS a potem wejść w radio i też sprawdzić czy jakiś błędów nie ma.
    A najlepiej by było tak jak koledzy moderatorzy pisali przełożyć na chwile radio i wtedy sprawdzić.

  7. #17
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Witam. podepnę się pod temat. Ja w swoim radiu concert II mam taki problem, że co jakiś czas się samo wyłącza ok na 2 sek. i potem się włącza tak jak by coś odcinało zasilanie. Dzieje się tak najczęściej podczas jazdy nawet na postoju i na zgaszonym silniku jak zapłon jest włączony. Radio oprócz tego włącza się poprawnie z kluczyka i ma podświetlenie. Jak myślicie gdzie leży przyczyna tej niesprawności? czy może być to uszkodzony procesor can w radiu? do tego czasami ginie i pojawia się info na FIS bez wyłączania radia po wyciągnięciu radia zaraz po jego włączeniu radio jest bardzo gorące.
    Proszę o pomoc.

  8. #18
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Rozwiązałem zagadkę samoczynnie wyłączającego się radia concert II a mianowicie problem tkwił w liczniku, zamieniłem zegary od anglika (benzyna 1,8 T) i przekodowałem na europę, po tym zabiegu problem znikł, dodam, że wcześniejsze zegary miałem od wersji s-line, wychodzi na to ,że w wersji s-line licznik różni się jeszcze czymś od zwykłej wersji poliftowej z FIS oprócz tarcz, wskazówek i podświetlenia bo nawet zamiana softa nic nie pomagała.

  9. #19
    WIELKA BRYTANIA DanioUk's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skelmersdale-Rybnik
    Auto
    Audi S8 A6 80 cabrio
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    258 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    W zadnym liczniku tylko w jednym kabelku ktory idzie do licznika z radia. Kolega Misiek juz o tym pisal

    Poza tym to jest temat 8p
    1.6 AKL 101KM
    1.8T APY 209KM ???

  10. #20

    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBBB

    Domyślny audi concert 3

    Witam posaidam Audi a3 sportback z 2007r. auto jest wyposażone w radio audi concert 3. Auto podobno tez ma glosniki boose, zakupilem je pare dni temu i jeszcze tego nie sprawdzilem. Obudowa glosnika jest od boose ale co jest we wnatrz to nie wiadomo, planuje to sprawdzic. Moj problem tkwi w tym ze radio ogolnie gra ładnie ale cicho. Nie mniej jednak jak wlączą sie informacje samoczynnie to momentalnie głoścność mimo iż jest maximum zwiększa sie o połowę, Czy wie ktoś czy mogę osiągnąć taką głośnośc słuchając muzyki, i jak mogę to zrobić? Kolejne pytanie to radio concert, to jest najsłabsza wersja radia w audi?

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •