Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokazane rezultaty 31 do 37 z 37

Temat: wylewa płyn chłodniczy ze zbiorniczka/wzrasta poziom płynu chłodniczego

  1. #31
    Enten's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Otwock
    Auto
    Audi a3, Golf mk1 1.9TDI ASZ
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    a co na to pompa wody?
    My life be like Ooh Ahh...

    ... wracam do gry
    BKD+GTB2260VK = 245ps/510Nm

    by EvolutionMotorSport


    Zużycie paliwa - Motostat.pl

    mój golf mk1 http://www.a3-club.net/forum/showthr...57#post1331057

  2. #32

    Data dołączenia
    Feb 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sieradz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 APF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Wczoraj wymontowałem ten niby Vernetowski termostat i okazało się że jest to jednak Behr. Zamontowałem starą obudowę termostatu bez jego wnętrza, czyli teraz ciągle mam duży obieg chłodzenia. Tego Behr'a postaram się oddać ale nie wiem czy to będzie możliwe. Jadąc na tym dużym obiegi (bez termostatu) nic się nie gotuje, no wiadomo bo to duży obieg, ale po wyłączeniu silnika załącza się wentylator i nie zatrzymuje sie a chłodnica i płyn wcale mocno gorące nie są. I nie wiem czy bez termostatu i czujnika wiatrak wariuje czy to jakoś razem współgra? A co do pompy wody to nie wiem, bo odkąd jestem wlaścicielem tego nieszczęsnego auta to jej nie wymieniałem a kiedy robił to niemiec też nie wiem.

  3. #33
    Darepb's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WLKP-Wolsztyn
    Auto
    BRAK
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    21 razy
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez lupo88 Pokaż post
    jej nie wymieniałem a kiedy robił to niemiec też nie wiem.
    Więc może warto by się nią było zainteresować. Jeżeli ma plastikowy wirnik to było mnóstwo przypadków, że po prostu pękały. U mnie też był popękany i w porę została wymieniona..

  4. #34

    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez lupo88 Pokaż post
    wywala mi gotujący płyn na zewnątrz. Chłodnica zimna.
    To oznacza, że termostat się nie otwiera i płyn krąży cały czas po małym obiegu!
    Cytuj Oryginalnie napisane przez lupo88 Pokaż post
    ale po wyłączeniu silnika załącza się wentylator i nie zatrzymuje sie a chłodnica i płyn wcale mocno gorące nie są.
    Nie wiedzieć czemu, tak to właśnie działa, tzw. tryb awaryjny.

    Kup termostat w ASO Skody, tam były montowane te same silniki, tylko cena częsci do nich inna, ja płaciłem około 270zł. Jeżeli nie masz pewności to razem z termostatem wymień oba czujniki temperatury, pokasuj błędy na kompie i będzie działać. Co do sugestii, że coś jest zapchane lub że pompa wody się rozsypała - logicznie myśląc w takim wypadku po wyjęciu termostatu i jeździe bez niego dalej by się gotowało skoro to by nie była jego wina. Pozdrawiam.

  5. #35

    Data dołączenia
    Feb 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sieradz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 APF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Zgadzam się z Tobą olo1983 co do pompy wody. Widziałem w temacie o termostatach że miałeś taki sam problem jak ja, ale niestety nikt Ci nie odpisał (dokładnie na 28 str). Już postanowiłem że jutro dzwonie do volkswagena i zamawiam ten termostat bo to najbliżej mnie, ale skoro Skoda ma taniej to zadzwonię i się zorientuje. Oby to podziałało. olo1983 proszę Cię śledź wątek, masz ten sam silnik i miałeś te same problemy mam nadzieję że mi pomożesz.

  6. #36

    Data dołączenia
    Feb 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sieradz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 APF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam. Problemów ciąg dalszy. Przesyłam fotke http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...663ceb4ee.html Zastanawiam się czy te węże są dobrze połączone. Wąż numer 1 biegnie z dołu chłodnicy, a numer 2 z góry chłodnicy. Ktoś coś tu pomieszał jak na moje oko ale muszę zaczerpnąć jeszcze waszej opinii. Objawy są takie że nagrzewa się tylko do 70 stopni i to bardzo wolno a na postoju nagrzeje sie do 90 ale jak tylko rusze to podczas jazdy temp spada to 70. Czy te węże nie powinny być odwrotnie?

  7. #37

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AQA

    Angry Problem z płynem

    Tak jak w temacie problem z płynem mianowicie przelewa sie w zbiorniczku silnik 1.8t pierwszy aqa drugi amk i to samo
    Plus brak ciepłego nadmuchu
    Jutro zrobię test na CO2 ale wątpię ze w dwóch silnikach to samo(AMK w innej budzie jak był nie było tego problemu)

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •