Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 11

Temat: Kolizja ,wątek staranie się o odszkodowanie ...

  1. #1
    Lukasz9501's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krzeczyn Mały
    Auto
    Audi a 3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny Kolizja ,wątek staranie się o odszkodowanie ...

    Witam ,otóż mam problem ,wczoraj o godzinie 18stej z jednej z wsi kierowałem pojazdem Renault clio (L"kę) Pod okiem instruktora .Jechałem z prędkością 35-40kmh po swoim pasie (czyli prawym) .Po przejechaniu iluś metrów był łuk z lewej strony (nie ma wydzielonych pasów ruchów na jezdni . Pojazd z nadprzeciwka peugot partner (zaopatrzenie) jechał w strone mnie i zsunął się po jezdni na mój obszar jezdni .Oczywiście kierowca nie jechał szybko (myślę że miał z 50kmh ) Moja reakcja natychmiastowe hamowanie hamulcem roboczym ( dochamowałem myślę do 10kmh ) i prosto w nas uderzył kierowca z nad przeciwka .Nikomu nic się nie stało ,ja jedynie uderzyłem nie mocno w kierownice ,kolanami o kokpit i ręką w nawiew. Po wyjściu z pojazdu zauważyłem że kierowca jest pod wpływem alkoholu .Oczywiście wspomniałem to i wiele razy mówiłem to instruktorowi .Kierowca Białego pojazdu(zaopatrzenie) odrazu nie chciał policji chciał spisać notatkę spowodowania wypadku że to jego wina i jeszcze proponował 1 000zł .Instruktor zadzwonił po szefa .Przyjechał i zgodził się na spisanie protokołu jakiegoś z miejsca wydarzenia . Ja oczywiście byłem za tym by tak nie robić .Ale nie miałem dużo prawa głosu ponieważ jestem kursantem i odpowiada za mnie instruktor ,a instruktor podlega szefowi . Szefów wyłódził od kierowcy (białego pojazdu) 2000zł i spisali oświadczenie .Po pewnym momencie zaczeła mnei boleć ręka ( Pomyślałem przecież to wypadek ,więc i ja spiszę w razie w oświadczenie ) Po drugiej stronei oświadczenia z wypadku napisaliśmy małe oświadczenie z ręką .Pan z białego pojazdu podpisał się i wróciliśmy do domu .Gdy byłem w domu zacząła mnie boleć głowa ,kark ,kręgosłup ,miejsca gdzie są pasy ,więc udałem sie do szpitala .Zrobili mi prześwietlenie ręki ,czaszki oraz kręgosłupa .Po zdiagnozowaniu lekarza mam 3 złamania i zwichnięcia .Oczywiście dostałem recepte na leki i gorset .Dzisiaj gdy spałem zdrentwiała mi ręka (co jest naprawdę dziwne ) Nie mogłem wcale ruszać ją ,dopiero po masowaniu jej zaczeła funkcjonować . Wybieram się do Lekarza ogólnego dzisiaj . Sprawca ma ubezpieczenie w MTU , oraz pojazd (czyli L"ka) jest wyposażona w NW .Mogę się starać o odszkodowanie z jednej i z drugiej polisy ubezpieczenia ?? Mam namiar do firmy która pomaga i ściąga jakiś %% z odszkodowań . Proszę o porady ,co mam postąpić itd .Dzięki za gfóry

  2. #2
    Xprot's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    jelenia góra
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AXR
    Pomógł
    22 razy

    Domyślny

    dlatego, ja zawsze dzwonie na policje. ZAWSZE. nie ma kolegow przy wypadkach, nigdy.

    a co do rozwiazania sytuacji: zglos szkode w ubezpieczalni tego, ktory w ciebie wjechal. zadzwon, opisz sytuacje, wez w reke kartke z numerem polisy goscia.

    i tak sobie mysle, niezle z was kwiatki i z ciebie i instruktora (on to raczej jest kompletnym idiota, ty skoro sie uczysz to mogles nie wiedziec), zeby przy tak konkretnym wypadku nie zadzwonic na policje... skoro gosc jechal pijany- dobrze, oduczylby sie albo pic albo jezdzic.

  3. #3
    Lukasz9501's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krzeczyn Mały
    Auto
    Audi a 3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    No ja rozumiem ,pierwszy raz byłem w takiej sytuacji ,a nad mną jest instruktor,więc nic nie mogłem ,spisalem tylko oświadczenie .
    Zadzwoniłem do firmy co pomagają w takich sprawach . Pytanie czy mogę bardziej starać się o zadośćuczynienie.Mowa tu o lekarzach by pójść coś pokręcić że boli mnie brzuch ,czy ręką itd ? By mieć więcej papierów ?

  4. #4
    Burz's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    ja dostałem tysiąc zl z ubezpieczenia NW prywatnego z PZU za wydachowanie swojej pierwszej a3 chociaż nic mi się zupełnie nie stało,myślę ze jak masz złamania to dostalbyś duzo wiecej, powinieneś pośmigać trochę po lekarzach,pozbierać recepty i papierki od nich z diagnozami,i z tym wszystkim do ubezpieczalni,masz papiery ze szpitala po wypadku a to najważniejsze,normalnie się umawiaj teraz z lekarzami porób zdjęcia rtg,im więcej tym lepiej

  5. #5
    Lukasz9501's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krzeczyn Mały
    Auto
    Audi a 3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Okazało się że mam jedno złamanie i zwichnięcia ,prawdopodobnie mogę mieć krwiaki od pasów . No i teraz w tygodniu czeka mnie wizyta u ogólnego .Może powkręcam że bolą mnie żebra ,że źle się czuje itd ,itd ? Co myślicie o tym ?

  6. #6
    kulfon's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PD-ZACH
    Auto
    BMW 320Ad xdrive
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    z tej lekcji jazdy wbij sobie do głowy,że w takich sytuacjach należy dzwonić na Policję.następnym razem taki cymbał może kogoś zabić. mogłeś zadzwonić anonimowo i podać jakie auto i w którą stronę jedzie.wystarczyłoby.powodzenia w kombinowaniu z odszkodowaniem...

  7. #7
    Terrez's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielona Góra
    Auto
    Audi A6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    30 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Ja się mimo wszystko zastanawiam czy nie będzie dymu, bo jeśli były obrażenia takie jak złamania to policja powinna przyjechać... Ciekawe czy ktoś za to nie beknie.
    OBRÓBKA STALI, WYPALANIE LASEROWE, GIĘCIE, PIASKOWANIE, NA PODSTAWIE RYSUNKU LUB WZORU. KONTAKT TYLKO POPRZEZ TEL
    506 627 599

  8. #8
    kosmo's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    siedlce
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    107 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Terrez Pokaż post
    bo jeśli były obrażenia takie jak złamania to policja powinna przyjechać
    no właśnie tez mi sie tak wydaje, ale czy chodziło tylko o obrazenia czy ofiary śmiertelne to nie pamietam

  9. #9
    kutekwat's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wadowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    18 razy
    Podziękował
    20 razy

  10. #10
    Terrez's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielona Góra
    Auto
    Audi A6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    30 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Swoją drogą tylko skończony idiota (instruktor) puszcza pijanego kierowcę po kolizji, widać kasa ponad wszystko... :/
    OBRÓBKA STALI, WYPALANIE LASEROWE, GIĘCIE, PIASKOWANIE, NA PODSTAWIE RYSUNKU LUB WZORU. KONTAKT TYLKO POPRZEZ TEL
    506 627 599

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •