Pokazane rezultaty 1 do 4 z 4

Temat: regeneracja włącznika świateł , radio concert klima esp kubek wizytownik

  1. #1

    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    zgorzelec
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T BWA

    Domyślny regeneracja włącznika świateł , radio concert klima esp kubek wizytownik

    witam.chciałem podjąć temat regeneracji włączników i przycisków które bardzo często się wycierają i nie wygląda to estetycznie.mam nadzieję że mój wątek się przyda.oto mój włącznik przed regeneracja przepraszam za jakość fotek ale wykonywałem telefonem w trakcie naprawy. teraz powiem krok po kroku co robić :

    - czas pracy: ok. 2h, ale zaznaczam, że dla ludzi cierpliwych i o zręcznych dłoniach
    potrzebne elementy:
    - czarny matowy spray - 8zł
    - benzyna ekstrakcyjna - 2 zł lub zmywacz do paznokci 0,90zł
    - drobny papier 1000 lub 1500 - 1 zł najlepiej wodny ewentualnie gąbka kuchenna +ciepła woda
    - szablon włącznika świateł i folia transferowa
    oto przykład szablonu :


    wymontowanie włącznika świateł

    - wysunąć cały mechanizm (może ciężko wychodzić) i odpiąć kostkę
    . demontaż włącznika świateł
    - podważyć zaczepy i wysunąć pierścień z symbolami świateł.
    - podważyć kolejne cztery zaczepy i wysunąć pokrętło z częścią obudowy (w końcowej fazie trzeba dość mocno ciągnąć)
    . przygotowanie do lakierowania
    - zdrapywanie starej powłoki ja używałem głównie papieru wodnego {niweluje delikatne nierówności na elemencie ciepłej wody, gąbki do naczyń
    szorstką powłoką i paznokci
    oczyścić elementy benzyną ekstrakcyjną lub zmywaczem do paznokci
    . przygotowanie szablonu.
    - należy wydłubać wszystkie niepotrzebne elementy folii, tak aby pozostały tylko symbole
    szablon nakleić na folię transferową i odkleić od papieru (niekiedy należy pomóc sobie igłą lub pensetą)
    -lakierowanie
    - nałożenie podkładu. to tylko informacyjnie, bo ja tego nie zrobiłem
    - nałożenie lakieru. nałożyłem pięć warstw postępując zgodnie z instrukcją na puszce delikatne psiknięcia aby nie zalać całości farbą bo będą problemy z odklejeniem szablonu i nie będzie to wyglądać korzystnie. szablon odklejamy po całkowitym wyschnięciu farby.

    - montaż
    - postępujemy odwrotnie a to już efekt po )

    mam nadzieje że przyda się potomnym .
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 23-12-15 o 04:12

  2. #2

    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi A3 1.6 2004 r.
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez GradonSk-vwy Pokaż post
    elegancko Ci to wyszło
    pytanie tylko skąd dorwałeś "- szablon włącznika świateł i folia transferowa "
    Lata lecą, a nikt nie odpowiedział... Zainteresowany tematem przejrzałem allegro. Jest jeden sprzedający oferujący zestawy naprawcze do wnętrz Audi/VW. W wyszukiwarce wpisałem "szablon audi". Może komuś się przyda... Ja zamierzam wypróbować.

  3. #3

    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 BFQ
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Ja spróbowałem i jestem zadowolony. Czytałem dużo na temat regeneracji plastików i zdecydowałem się użyć metody gąbka + wrzątek. Szlifowałem aż do całkowitego usunięcia gumy, następnie 3 warstwy boll lakier do zderzaków w odstępach 15 minut (na puszce przód auta, uwaga nie używać lakieru strukturalnego boll ze zdjęciem tyłu auta)
    Dużo trudności sprawiło mi demontaż elementów + naprawa
    * zacinającego się uchwytu - rozebrałem go i podszlifowałem oraz dodałem tawotu
    * niezamykająca się półka pod klimatronikiem - wyprostowałem drucik po prawej stronie mechanizmu
    efekt


    uwaga na preparaty do usuwania farby, użyłem na uchwycie kubka i zaczęło wyżerać plastik na szczęście szybko zareagowałem wodą i jest to mało widoczne

  4. #4

    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 BFQ
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Dobra wiadomość dla wszystkich którzy dopiero zabierają się za regenerację. Jest nowy patent na zdzieranie tego cholerstwa z plastiku. Duża ilość denaturatu plus bawełniana szmata. Dzisiaj regenerowałem ramkę pod dźwignią skrzyni biegów. Poszło szybko a jakość jak z fabryki
    Aby zdemontować ramkę trzeba pociągnąć za mieszek do góry z jednej i później z drugiej strony. Później delikatnie szarpnąć ramkę od strony ręcznego i po drugiej stronie to samo. Ramka jest już wasza
    Rada od użytkownika gienek
    Przy demontażu chromowanej ramki wewnątrz tej plastikowej należy uważać na łapki od spodu które lubią się urwać. Ja potraktowałem je czule, delikatnie odginałem i nic im się nie stało. Pozdrawiam

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •