Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 51 do 60 z 80

Temat: miganie kontrolki świec żarowych podczas przyspieszania/szarpanie

  1. #51

    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tu i tam
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Okazało się ze bylo 3 centymetrowe pekniecie na węzu przy turbo, po wymianie na nowy wszystko dziala jak powinno

  2. #52

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6TDI CAYB

    Domyślny

    witam dołączę sie do tematu Mam następujący problem świeci mi się kontrolka od silnika ale ona nie wpływa na prace silnika natomiast gdy zacznie mrugać spirala silnik zaczyna nie równo pracować, nie widac tego po obrotomierzu lecz słychać na zewnątrz znaczącą różnice .
    O to co odczytałem po podłączeniu do komputera :
    P007300 Czujnik temperatury zewnętrznej sygnał za duży
    Czujnik temperatury spalin rząd 1 czujnik 3 usterka elektryczna

  3. #53
    Cortex's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    24 razy

    Domyślny Check engine, kontrolka świec, drgania

    Witam Was,

    Jestem na wakacjach 800km od domu, mam problemy z autem, w okolicy zlokalizowałem jednego mechanika, który jest z typu "pokaż palcem co zrobić a to zrobię", dlatego potrzebuje Waszej pomocy, gdzie może leżeć problem, tak by nie zakopać się tu finansowo ani czasowo. Nie ma co już pisać wstępów do rzeczy.

    Podczas jazdy w tę stronę, jechałem około 4h bez przerwy, zatrzymałem się na postój 30 minutowy. Po postoju odpaliłem auto i na wyświetlaczu zobaczyłem kontrolkę CHECK ENGINE. Zgasiłem auto, odpaliłem, kontrolka nadal była. Zatrzymałem się na postoju, wziąłem w ręke laptopa, sprawdzenie błędów. Jest jeden, który mam od maja tego roku związany z czujnikiem DPF.

    001350 - Sensor 1 for Exhaust Temp Bank 1 (G235)
    P0546 - 000 - Short to Plus - Intermittent
    Po usunięciu błędów, kontrolka zgasła. Ale podczas jazdy zaczęła mi mrugać ikonka od świec żarowych! I teraz kilka ważnych kwestii:
    • Auto nie traci na mocy, jedzie normalnie i nie widzę żadnych różnic
    • Kontrolka raz mruga bez przerwy przez 2 minuty, a raz przez 15 minut jest cisza
    • Komputer pokazuje błąd od czujnika DPF (tylko! Błąd jest od maja)
    • Mam nieszczelną rurę od turbo, ale niewielka nieszczelność
    • Świece żarowe wymieniane w tym roku
    • Jadąc ostatnio drogą przy 50km/h usłyszałem dźwięk turbo jakbym gwałtownie przyspieszył, mimo że jechałem cały czas tą samą prędkością - turbo się kończy?
    • Paliwo Orlen Verva, Olej w normie na poziomie MAX.


    Ostatnio na forum nawet pisałem swój problem - podczas jazdy raz na ciepłym, raz na zimnym silniku, dostaje auto szarpania jakbym jechał na zbyt wysokim biegu (mimo że mam około 2tys obrotów). Dzieje się to różnie, raz gdy jadę dłuższą trasę, raz po dłuższym postoju. Nie ma różnicy. Wyłącze i włącze auto i problem znika.

    Zacząłem studiować forum a3, forum a4 i kilka innych źródeł. Obstawiam trzy rzeczy :
    1. Wtryskiwacze zaczynają lecieć,
    2. Turbina pada, lub wystąpiła jeszcze większa nieszczelność przy turbo,
    3. Czujnik dpf, ale czy on by powodował aż taką choinkę?


    Będę wdzieczny jeśli admin nie podepnie tego tematu pod inny, szukałem na forum i żaden wątek nie pokrywa się z moim problemem. A po podpięciu pod inny temat, z reguły nie ma żadnej odpowiedzi na problem :/

  4. #54
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    kontrolka swiec zarowych oznacza bledy w sterowaniu silnikiem, a nie uwalone swiece zarowe

    przyczyn moga byc miliony, bez diagnostyki mozna jedynie wrozyc

    niemozliwe jest zeby po zaswieceniu sie check nie bylo zadnych bledow, musial sterownik cos zapisac

    a kontrolka swiec zarowych to moze byc nawet brak swiatel stop

    podejrzewam ze jest upal a auto przeciazone, zrobi sie chlodniej, nie bedzie nic..

    gdybanie..
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  5. #55

    Data dołączenia
    Jan 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suwałki
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Na początku bym wymienił czujnik który Ci pokazuje błąd. U mnie też co jakiś czas się zapala kontrolka od świec i przechodzi w tryb awaryjny ale mam problem z egr który idzie na reklamację w weekendzik. Także kontrolka od świec tak jak kolega wyżej wspomniał nie oznacza tylko uszkodzone świece. Też miałem błąd od świec wymieniłem wszystkie i błąd za chwilę znów się zapalił

  6. #56
    Cortex's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    24 razy

    Domyślny

    Hej, dzięki za odpowiedź. Tak jak wspomniałem, wiem że kontrolka od świec nie oznacza tylko problemu ze świecami. Jeśli chodzi o diagnostyke mam VAGa i jedynie podczas błędu z kontrolkami, wyświetla mi ciągle błąd czujnika. Nic poza tym. Może macie rację, zacznę od czujnika.

    A czy jest prawdopodobne, aby dziurawa rura od turbo, powodowała takie błędy? Wtedy chyba auto powinno tracić a mocy, a w moim przypadku tak się nie dzieje.

  7. #57
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Jak dziurawa rura od turbo moze powodowac zwarcie do plusa w ukladzie elektrycznym?

  8. #58
    Cortex's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    24 razy

    Domyślny

    Źle mnie zrozumiałeś. To znaczy ja to źle napisałem. Czy dziurawa rura od turbo może powodować takie problemy jak szarpanie autem? Ale racjonalnie myśląc takie szarpanie by występowało cały czas, a nie tylko sporadycznie.

    Myślę, że wszystkie te problemy łączą się w całość i mam problem związany z DPF-em. Możliwe, że takie szarpanie auta występuje podczas wypalania? Wtedy jak wyłączę i włączę auto przerywane jest wypalanie i problem ustępuje?

  9. #59

    Data dołączenia
    Jan 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suwałki
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ja mam tak że jak jeżdżę do pracy i jakiegoś tam dnia jadę i na zimnym silniku jak jadę i zatrzymam się na światłach to obroty mi faluja i puszcza dymek wtedy wiem że pojawi się kontrolka od dpf. Podczas jazdy wrzucam 4 jadę ok 80 4 bieg i po jakiś 20-30 sekundach mam takie odczucie szarpniecia i wtedy wydobywa się ta chmura dymna

  10. #60

    Data dołączenia
    Aug 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL, Małopolska
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CFFB

    Domyślny

    Pacjent Audi A3 8P 2010 2,0 TDI CFFB, generalnie wszystko zaczęło się od ciężkiego pierwszego zapłonu każdego dnia + biały dymek z rury do tego było również jakby dławienie się silnika podczas jazdy ale to tak 20 sekund od uruchomienia jeżeli temp silnika wzrosła dławienie zniknęło wszystko działało normalnie problemów z zapłonem nie było przez resztę dnia. Niestety ostatnio po przejechaniu ok 100km silnik działał normalnie zaparkowałem auto poszedłem na dłuższe zakupy wróciłem odpalam auto i pojawia się kontrolka świec żarowych silnik traci moc i prawdopodobnie przechodzi w tryb awaryjny, po wyłączeniu i ponownym włączeniu pojawia się kontrolka check engine i generalnie auto działa normalnie. Auto przestało noc i na drugi dzień kontrolka check engine zniknęła w tym tyg jadę na komputer więc może będę wiedział więcej ale jeden mechanik sugerował błąd w sterowaniu turbiny. Serdeczna prośba do Was co może być powodem tego dziwnego zachowania po komputerze postaram się wrzucić błędy.

    Edit:

    Niestety zawór recyrkulacji spalin. Czy możecie polecić jakiegoś producenta?
    Ostatnio edytowany przez Wind_pl - 13-08-18 o 22:42 Powód: Update

Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •