Pokazane rezultaty 1 do 8 z 8

Temat: Zwększyło się spalanie gazu + zamula auto

  1. #1
    Lukasz9501's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krzeczyn Mały
    Auto
    Audi a 3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny Zwększyło się spalanie gazu + zamula auto

    Witam ,mam silnik 1.8 AGN .Gaz założony 2010rok Sekwencja .Firmy nie mam pojęcia ,ale z tego co gazownik mówił to bardzo dobrej .Filtry od gazu wymienione na czas .Auto posiadam od półroku . Problem tkwił w tym że czasem była sytuacja przy niskich obrotach 2tysiące szarpał lekko (naprawdę leciutko) a czasem miał muła i jak już wkręcił się w obroty to szedł jak gubi .Spalanie gazu w zimie na 100km przy spokojnej =cykl mieszany 32zł około . Pojechałem do gazownika ,gazownik podłączył pod komputer i jak to powiedział zwiększył dawkę gazu ,wspomniał że o pół litra może palić więcej .Muł jak był tak jest (ale ciut lepiej jest ) gorzej jest na niskich obrotach ,mocniej czasem szarpie .Wspomne że to nie jest zawszę ,raz na jakiś czas jest tak . Gorzej ze spalaniem ,spokojna jazda za 32zł robie 73km ,za 15zł tobie 30km około co jest nie możliwe ... Dodam że za taką operacje gazownik zaśpiewał 50zł . Czy regulacja gazu w tym przypadku powinna się odbywać bezpłatnie ?? Skoro jest gorzej niż było ,spalanie naprawdę sporę .. A jestem osobą uczącą spalanie to dla mnie duży mankament .. Pozdrawiam i czekam na odp .
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 09-01-16 o 14:40

  2. #2
    kosmo's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    siedlce
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    107 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    złotówki które podales nic nie znaczą, ponieważ kto moze wiedzieć po ile masz gaz, tutaj licza sie litry spalanego gazu,
    Cytuj Oryginalnie napisane przez Lukasz9501 Pokaż post
    gazownik mówił to bardzo dobre
    bardzo dobre to pojecie względne bo moze dla niego jest super a realnie patrząc taki sobie osprzęt.
    jeździł z toba ten gazownik podczas ustawiana mapy? filtry ile km temu wymieniane?
    jakie wtryskiwacze masz? jaki parownik?
    a jak chcesz dobrego gazownika to w lublinie macie Pana Adama Rogowskiego.
    Snopków 56a / Lublin

  3. #3
    Lukasz9501's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krzeczyn Mały
    Auto
    Audi a 3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Mam fakturę już pisze co i jak .A więc Reduktor prod AGC ,wielozawór tomasetto ,układ elektroniczny autoronic 700 ,zawór tankowania tomasetto . Wtryski nie wiem jaka firma mogę zdjęcie zrobić . Filtry wymienione rok temu 2012.06.05 wymieniane przez poprzedniego właściciela . Nie nie jeździł z mną gazownik .Kolego Kosmo jestem z LUBINA ,a nie z LUBLINA heh .Tankowałem za 15zł wychodziło 5.83 litra więc około 6 litrów za 15zł .

  4. #4
    kosmo's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    siedlce
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    107 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    kolego kontynuuj temat bo problem podobny http://www.a3-club.net/forum/showthr...609#post952609. opisz ponownie problem i dawaj zdjecia wtryskiwaczy ponieważ to jedna z najważniejszych rzeczy i pomiń wogole te złotówki podaje sie l/km

  5. #5
    MadIvan's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Lukasz9501 Pokaż post
    Filtry wymienione rok temu 2012.06.05 wymieniane przez poprzedniego właściciela
    No to filtry do wymiany bo je się nie wymienia terminowo tylko co 10 tys. Po wymianie trzeba kalibrację robić, a żeby zrobić ją poprawnie no to trzeba przejechać samochodem minimum 4 km na benzynie i potem na gazie. Dodatkowo robi się regenerację reduktora, bo po prostu po jakimś czasie robi się w środku taki brud jakby ziemię ktoś do niego wsypał i kupuje się zestaw naprawczy (kilku uszczelek i gumek) oraz wymienia. Mam tą regenerację właśnie przed sobą ale czekam na normalną pogodę. Tutaj opis tematu - http://www.a3-club.net/forum/showthr...64#post1091864.
    Ponadto niezależnie od gazu mogą być do czyszczenia fabryczne elementy silnika jak przepustnica albo przepływomierz
    Ponadto wtryski pomarańczowe tzw. valteki nadają się chyba tylko do malucha, jeśli takie masz to zmień.
    I jeszcze jedno, wtryski powinny być zamontowane prawie bezpośrednio na kolektorze i jak najkrótsze wszelkie węże od reduktora.

  6. #6
    qba29dm
    Guest

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MadIvan Pokaż post
    I jeszcze jedno, wtryski powinny być zamontowane prawie bezpośrednio na kolektorze i jak najkrótsze wszelkie węże od reduktora.
    niekoniecznie, przede wszystkim 4 równe wężyki miałem a3 w 1.8 i silnik na wężykach 17cm byl bardziej elastyczny niż na takich 3cm podobnie zachowuje się wiele silników BMW

  7. #7
    Sonny's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ...
    Auto
    ...
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Kolego może ja pomogę mam identyczny silniczek i borykałem się z identycznym problemem otóż auto wgl nie chciało przyśpieszać dopiero jak weszło na 2,5, 3tys obrotów to szło w miare normalnie, dławiło się traciło moc. W pierwszej kolejności sprawdz przepływomierz i przepustnice, przypuszczam że doskwiera Ci to samo co mi kiedyś. Jeśli masz możliwość to wstaw nową przepływke i przepustnice bo ja miałem tak że na komputerze nie pokazywał błędu i wszystko było ok w normie a tak naprawdę było do wymiany. Po wymianie jak ręką odjął

  8. #8

    Data dołączenia
    Apr 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Sącz, Małopolska
    Auto
    Audi A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Sonde Lambda Sprawdzałeś ?? też ma to wspólnego z tym może być spalona i podawać Złe dane sterownikowi i zalewać świece.....

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •