Pokazane rezultaty 1 do 10 z 11

Temat: Montaż lamp poliftowych ( z wtyczkami ) dla auta przed liftem

Hybrid View

  1. #1
    e-mako's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Raciąż
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Wink Montaż lamp poliftowych ( z wtyczkami ) dla auta przed liftem

    Witam! Postanowiłem założyć nowy temat o zakładaniu lamp poliftowych. Nigdzie niestety nie ma konkretów i chłopaki na zlocie mnie o to poprosili. Niestety od początku nie robiłem zdjęć ale troszkę ich mam. Proszę o podłączanie się do tematu ( w miarę możliwości ). U mnie akurat są to xenonki ale rezanko błotników i reszta zostaje bez zmian.

    Na sam początek należy wyciąć kawałek błotnika przedliftowego. Ma to wyglądać jak na zdjęciu:

    Należy pamiętać o tym żeby nie wyciąć za wiele bo będzie nieprzyjemny prześwit.
    Lampki ciężko jest zainstalować jeśli nie wytniemy u dołu błotnika tam gdzie na zdjęciu pokazuje strzałka:

    Przetwornice z lewego reflektora podczepiłem za pomocą Paska zaciskowego do elektryki:

    Umieszczamy odpowiednio lampę - tylko nic na siłę. Delikatnie. Powinna pasować. Jeśli będą kłopoty - to patrz wyżej. Zdjęcie z tą strzałką. W tamtym miejscu są największe kłopoty.

    A oto umocowana lampa:

    Ja nie zdejmowałem na początku zderzaka i na upartego można założyć najpierw jedną lampę , potem drugą ale tak Wam powiem szczerze , że do drugiej lampki to już zdjąłem:

    A tak wygląda już zamocowana lampka:

    I z drugiej strony to samo:
    Rezanko:



    I efekt:






    Odnośnie Podłączenia elektryki pod nowe kostki, to wielkie podziękowania dla czapu który bryki na spocie w Arkdii użyczał . Ale dzięki jego poświęceniu powstał nowy projekt
    A więc schemacik ( niestety sam robiłem w Paincie więc jak możecie to podeślijcie coś lepszego bo mi troszkę wstyd ) :

    Gdzie
    1 to światło krótkie (mijania) - Kolor kabla w instalacji - żółty
    2 to długie ( światła drogowe) kolor kabla w instalacji - biały
    3 to postojówki ( pozycyjne ) kolor kabla w instalacji - czerwono-czarny
    4 to masa ( - ) kolor kabla w instalacji - brązowy
    Zanim jednak podłączycie - sprawdźcie probówką czy się nie pomyliłem. Nie chciałbym nikogo mieć na sumieniu. Ale u mnie działa.
    Aha ! I tak do kompletu podaję numer kostki poliftowej:
    1J0 973 724
    Nie ma znaczenia dla której strony. Prawa czy lewa ma taki sam numer.
    Powodzenia!


    Jak już wcześniej pisałam taka kostkę 1J0 973 724 można dostać w Skodzie. To jest koszta od cewki zapłonowej od Skody Fabii 1.4 16V, 2004r






    zamieszczam link do instrukcji w PDF-ie gdyby fotki wygasły
    http://hostuje.net/file.php?id=0c386...e2ddbc626f2170
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 29-11-15 o 09:44

  2. #2
    ponton's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dolnośląskie, DLU
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Wtyczki do lamp oczywiście można też kupić w salonach Seata. Ja tak zrobiłem - 47 zł za dwie sztuki z pinami. Tak wyglądają:

    Sorry za jakość, robione komórką.
    http://a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic3245_6.gif

  3. #3

    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    POL/GER
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    znalazłem na niemieckiej stronce jest tam kilka zdjęć mogą sie przydać
    http://www.a3-tom.de/cpg/displayimage.php?album=6&pos=0

    bator90
    Dodam tylko, że dziś dzwoniłem do:
    ASO AUDI/VW 26zł kostka
    ASO SKODA 30zł kostka
    ASO SEAT 33zł kostka
    do tego potrzebne jest 8X pin każdy po 16zł w każdym z wymienionych ASO

    Kostki AJ0 973 724 wyciągnąłem z dwóch VW POLO jeden z 2005r drugi z 1999r i za każdą kompetną zapłaciłem 5zł. POWODZENIA W SZUKANIU, WARTO!!!
    Ostatnio edytowany przez PROSTO - 07-11-11 o 13:49

  4. #4
    soul_oka's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrołęka/Wawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Aktualizacja dla zainteresowanych. Za dwie kostki od ręki w ASO Audi Wawa zapłaciłem 60,50zł. Piny w sklepie z art elektrycznymi jeden 50gr, przewód 2m i rurka termokurczliwa co dało razem 15zł. A więc zabieram się za przekładkę pozdrawiam

  5. #5
    inc's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    TSK/TK/KR
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    ja dorzuce kolejna mozliwa wersje kolorow kabli w wersji z halogenami

    stara wtyczka okragla

    mijania - zolty i zolto/czarny
    postojowki - bialy i bialo/czarny
    masa - brazowy
    dlugie - fiolet i fiolet czerwony

    i wyprowadzenie pinow w lampie tyc, po numeracji na obudowie wtyczki
    4 - masa
    3 - postojowki
    2 - dlugie
    1 - mijania

    tak wiec u mnie bylo inaczej niz u tomasz w_wa i mialem problem z dlugimi i postojowkami

    i nie wiem czy gdzies bylo, zamiast przewodow w aso kupujemy w sklepie car audio piny iso do vw (!) koniecznie te, bo inne sa delikatnie inne i wypadaja
    Ostatnio edytowany przez inc - 15-06-11 o 13:23
    AHF + .230 + FMIC + turbo z BRD
    15?KM/3??Nm Audi RIP 98-2011
    teraz kolejny VAG, ale juz inny klub

  6. #6

    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lesko / Wiedeń
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez e-mako Pokaż post
    Jak już wcześniej pisałam taka kostkę 1J0 973 724 można dostać w Skodzie. To jest koszta od cewki zapłonowej od Skody Fabii 1.4 16V, 2004r
    potwierdzam, bylem w 2 dni temu, typek mi zamówił dzieki temu ze mialem nr 1J0 973 724. Lecz na początku powiedzialem ze potrzebuje kostke od cewki zapłonowej od skody i okazalo sie ze to nie ta część, a po za tym kosztuje 150 zł, tak wiec nie wiem czy to ja zle zrozumialem to zdanie czy też kolega sie pomylił

    Za obie kostki mam to zapłaty 62 zł

  7. #7
    mathrix's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Smerfetka
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    A ja kwestię wtyczki rozwiązałem tak jak na zdjęciu:


    Stare okrągłe gniazdo przypasowane zostało do wejścia na kwadratowe, dociąłem kawałek plastiku odzyskanego z pudełka po nowych żarówkach i przypasowałem żeby zakryć pozostałą dziurę i zalałem całość porządnym termoklejem (ale klej musi być porządny- dziadostwo z tesco czy lidla odpadnie).


    Ja u siebie miałem jeszcze problem (który defacto zauważyłem dopiero po 3 tygodniach od montażu), który polegał na tym, iż światła mijania były zamienione z drogowymi. Efekt był taki, że zamiast na światłach mijania jeździłem cały czas na długich. Dopiero nocna eskapada z Wrocławia do Szczecina mi to uświadomiła- a konkretnie to kierowcy których oślepiałem.
    Po powrocie wizyta w stacji diagnostycznej, oni też zgłupieli, ale wyregulowali wysokość tak jak potrafili najlepiej (za całe 12zł). Wracając ze stacji do domu zwróciłem uwagę na światła trójeczki jadącej z naprzeciwka, że ona ma mijania od wewnątrz, a ja z niewiadomych przyczyn od zewnątrz Szybkie rozwalenie plastikowych wtyczek i podpięcie pod żarówki samych pinów rozwiązało problem
    Zastanawia mnie, czy w starych przedliftach też nie jeździłem na długich cały czas, bo różnicy między mijania a długimi specjalnej nie widziałem. Ale kierowcom z naprzeciwka też było wszystko jedno czy jadę na długich czy na mijania.
    Ostatnio edytowany przez czaro10 - 25-08-12 o 20:37

    Życie jest za krótkie żeby jeździć dieslem...

  8. #8
    chudy92's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    795 razy
    Podziękował
    516 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mathrix Pokaż post
    Ja u siebie miałem jeszcze problem (który defacto zauważyłem dopiero po 3 tygodniach od montażu), który polegał na tym, iż światła mijania były zamienione z drogowymi. Efekt był taki, że zamiast na światłach mijania jeździłem cały czas na długich. Dopiero nocna eskapada z Wrocławia do Szczecina mi to uświadomiła- a konkretnie to kierowcy których oślepiałem.
    Po powrocie wizyta w stacji diagnostycznej, oni też zgłupieli, ale wyregulowali wysokość tak jak potrafili najlepiej (za całe 12zł). Wracając ze stacji do domu zwróciłem uwagę na światła trójeczki jadącej z naprzeciwka, że ona ma mijania od wewnątrz, a ja z niewiadomych przyczyn od zewnątrz Szybkie rozwalenie plastikowych wtyczek i podpięcie pod żarówki samych pinów rozwiązało problem
    Zastanawia mnie, czy w starych przedliftach też nie jeździłem na długich cały czas, bo różnicy między mijania a długimi specjalnej nie widziałem. Ale kierowcom z naprzeciwka też było wszystko jedno czy jadę na długich czy na mijania.
    W twojej sytuacji wystarczyłaby zamiana przewodów białego z żółtym - widocznych na zdjęciach.
    Tzn. wypiąć żółty przewód z tej jakby oprawki żarówki H7 i wpiąć w jej miejsce biały przewód.
    Ponieważ biały przewód do światła drogowe/długie a zółty to światła mijania
    A3 8L Hatchback 3D 1997r [1.6 AEH - 101/145] A3 8L Hatchback 3D 2001r [1.8t AUM - 229/322] A4 B6 Avant 2002r [1.9tdi AVF - 164/374] A3 8V Limousine 2015r [2.0tfsi CNTC - 343/487]

  9. #9
    arielo87's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koszalin
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    19 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Dodam też swoje 3 grosze. Przerabiam właśnie u siebie lampy na poliftowe i jeżeli chodzi o wtyczki, to jest też wersja oszczędnościowa. Wtyczki z kawałkami kabli dostałem na szrocie, tylko, że musiałem je sobie sam znaleźć w wielkiej skrzyni z wiązkami. Opłaciło się, bo wtyczki z kawałkami kabli dostałem za 2zł /szt tylko szukanie zajęło pół h. Teraz tylko lutownica w łapkę i heja. Powodzenia w modach )

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •