Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 11

Temat: Montaż lamp poliftowych ( z wtyczkami ) dla auta przed liftem

  1. #1
    e-mako's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Raciąż
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Wink Montaż lamp poliftowych ( z wtyczkami ) dla auta przed liftem

    Witam! Postanowiłem założyć nowy temat o zakładaniu lamp poliftowych. Nigdzie niestety nie ma konkretów i chłopaki na zlocie mnie o to poprosili. Niestety od początku nie robiłem zdjęć ale troszkę ich mam. Proszę o podłączanie się do tematu ( w miarę możliwości ). U mnie akurat są to xenonki ale rezanko błotników i reszta zostaje bez zmian.

    Na sam początek należy wyciąć kawałek błotnika przedliftowego. Ma to wyglądać jak na zdjęciu:

    Należy pamiętać o tym żeby nie wyciąć za wiele bo będzie nieprzyjemny prześwit.
    Lampki ciężko jest zainstalować jeśli nie wytniemy u dołu błotnika tam gdzie na zdjęciu pokazuje strzałka:

    Przetwornice z lewego reflektora podczepiłem za pomocą Paska zaciskowego do elektryki:

    Umieszczamy odpowiednio lampę - tylko nic na siłę. Delikatnie. Powinna pasować. Jeśli będą kłopoty - to patrz wyżej. Zdjęcie z tą strzałką. W tamtym miejscu są największe kłopoty.

    A oto umocowana lampa:

    Ja nie zdejmowałem na początku zderzaka i na upartego można założyć najpierw jedną lampę , potem drugą ale tak Wam powiem szczerze , że do drugiej lampki to już zdjąłem:

    A tak wygląda już zamocowana lampka:

    I z drugiej strony to samo:
    Rezanko:



    I efekt:






    Odnośnie Podłączenia elektryki pod nowe kostki, to wielkie podziękowania dla czapu który bryki na spocie w Arkdii użyczał . Ale dzięki jego poświęceniu powstał nowy projekt
    A więc schemacik ( niestety sam robiłem w Paincie więc jak możecie to podeślijcie coś lepszego bo mi troszkę wstyd ) :

    Gdzie
    1 to światło krótkie (mijania) - Kolor kabla w instalacji - żółty
    2 to długie ( światła drogowe) kolor kabla w instalacji - biały
    3 to postojówki ( pozycyjne ) kolor kabla w instalacji - czerwono-czarny
    4 to masa ( - ) kolor kabla w instalacji - brązowy
    Zanim jednak podłączycie - sprawdźcie probówką czy się nie pomyliłem. Nie chciałbym nikogo mieć na sumieniu. Ale u mnie działa.
    Aha ! I tak do kompletu podaję numer kostki poliftowej:
    1J0 973 724
    Nie ma znaczenia dla której strony. Prawa czy lewa ma taki sam numer.
    Powodzenia!


    Jak już wcześniej pisałam taka kostkę 1J0 973 724 można dostać w Skodzie. To jest koszta od cewki zapłonowej od Skody Fabii 1.4 16V, 2004r






    zamieszczam link do instrukcji w PDF-ie gdyby fotki wygasły
    http://hostuje.net/file.php?id=0c386...e2ddbc626f2170
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 29-11-15 o 10:44

  2. #2
    Barti's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    jA3zczur
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    !!!---- WYBACZCIE BRAK ZDJĘĆ. PADŁ MI DYSK I NIE MOGĘ ICH WRZUCIĆ PONOWNIE ----!!!

    Chciałbym dodać swoje 5 groszy do tematu. Być może moje przejścia przydadzą się tym, którzy nie mają wprawy w tych sprawach (tak jak ja).

    Na początek pojechałem do ASO. Po VINie sprawdzili kolor i kupiłem lakier zaprawkowy w komplecie z utwardzaczem. (Koszt ok. 32 zł)

    Przewody i wtyczki kupowane w ASO WV (koszt ok. 80zł)

    W pierwszej kolejności pojawiły się problemy z odkręceniem zderzaka. Zlokalizowałem śruby przy nadkolach:



    Potem pojawił się problem z zaślepkami na pasie przednim. Okazało się, że nie ma pod nimi żadnych śrub. Po zniszczeniu jednej doszedłem do tego jak sobie z nimi radzić. Zieloną strzałką pokazałem środek zaślepki w której był plastikowy trzpień, który trzeba wcisnąć (Ja to robiłem wąskim śrubokrętem):



    Okazało się też, że od spodu zderzak przykręcony był 2 śrubami do osłony silnika, ale to już łatwa sprawa.

    O czym jeszcze warto wspomnieć to element mocujący stare lampy, którego sie pozbyłem.



    Oto efekt wycięcia kątownikiem zbędnej blachy i polakierowania:



    No i to o czym była mowa - kątownik. Jak się okazuje daje bardzo dużą stabilność reflektorowi i zdecydowanie polecam jego montaż. (Kątownik do kupienia w sklepie dla majsterkowiczów - 20x20mm) Trzeba zrobić przymiarkę, powiercić ale warto. Od strony akumulatora jest dość łatwo przykręcić do lampy, gorzej ze stroną przeciwną - tam nie ma dojścia za bardzo





    Na koniec chciałem napisać o tym, że kolory przewodów miałem trochę inne niż e-mako. Dlatego lepiej mieć przy sobie próbnik na 12V i wszystko porządnie sprawdzić. Zabrakło już sił na spisanie. A dziś już nie pamiętam. Ważne tylko aby te grubsze przewody podpiąć do masy (chyba brązowy) i mijania (chyba biały). Postojowe i długie mogą być na cieńszych.



    pozdrawiam i życzę powodzenia przy wymianie. WARTO!
    Ostatnio edytowany przez Barti - 05-05-11 o 17:05
    Mój jA3zczur

    - 89,4 kW i 269,1 Nm

  3. #3
    ponton's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dolnośląskie, DLU
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Wtyczki do lamp oczywiście można też kupić w salonach Seata. Ja tak zrobiłem - 47 zł za dwie sztuki z pinami. Tak wyglądają:

    Sorry za jakość, robione komórką.
    http://a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic3245_6.gif

  4. #4

    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Seat Ibiza SPORT
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    28 razy

    Domyślny

    A ja od siebie pokaże cały zestaw do zmiany przodu A3 przedliftowej na poliftową.
    Co do kostek kupiłem w ASO VW z kratkami w zderzak, zamówione części były już na następny dzień do odebrania. Kostki bez pinów, bo na allegro za komplet (10 sztuk) zapłaciłem 10 zł.
    Brakuje mi tylko lakieru zaprawkowego, ale to za kilka dni będę domawiał w ASO VW.
    A tak wygląda mój zestawik.
    P.S. Ile w warsztacie biorą za wymianę bo ja nie mam miejsca, żeby to zrobić samemu.

    Witam
    Ostatnio wziąłem się za skompletowanie do końca części do przeróbki przodu swojego A3 przedliftowego na poliftowy, czyli zmianę lamp na te poliftowe i zmianę dokładki zderzaka na poliftową z halogenami poliftowymi.
    Zderzak, halogeny przeciwmgielne i lampy już wcześniej zakupiłem, ale z braku czasu termin skompletowania pozostałych części przesunął się aż na jesień.
    Musiałem dokupić kratki w dokładkę poliftową w zderzak, kostki lamp poliftowych, zostało mi jeszcze do kupienia po doborze lakier zaprawkowy.
    Wszystkie części zamówiłem w ASO VW i na następny dzień już były do odebrania.
    Tak wygląda mój skompletowany zestaw (na datę proszę nie zwracać uwagi bo nie była ustawiona w aparacie He He):



    Na forum mniej więcej jest napisane jak lampy poliftowe przyłączyć do instalacji w autku przedliftowym, ale postanowiłem zebrać te informacje i scalić je w jedno.
    A przy okazji na krótko wszystko zostało przyłączone i sprawdzone w autku.

    No to po kolei.
    Opis całej instalacji oparty jest na podstawie oględzin mojego samochodu. Wszystkie części, które zostały zastosowane w tym artykule są to części oryginale.
    Audi A3 (moje) przedliftowe, posiada instalację oraz lampy przednie z opcją halogenów przeciwmgielnych. Jeżeli ktoś nie wie to w wersjach przedliftowych występowały światła przeciwmgielne, były zamontowane w lampach.
    W kostce przedliftowej występują następujące barwy kabli i rozmieszczone są w następującej kolejności, na kostce również cyframi są oznaczone następujące dziury na kable.
    1. kabel szaro-czerwony
    2. kabel brązowy
    3. kabel szaro-żółty
    4. kabel biały
    5. kabel żółty

    Wtyczka pokazana od tyłu:



    Jeżeli ktoś nie ma w swoim autko świateł przeciwmgielnych to w instalacji nie będzie posiadał kabla koloru szaro-żółtego, numer otworu w kostce 3.

    Schemat przedstawia rozłożenie kabli w kostce przedliftowej, rozłożenie kabli w kostce poliftowej oraz rozłożenie kabli w kostce do reflektorów przeciwmgielnych. Wszystkie kostki na schemacie przedstawione są w sposób jak byśmy patrzyli od tyłu kostki, czyli od strony wejścia kabli w kostkę (przedstawia to zdjęcie pierwsze w moim opisie).



    Nie wiem czy takie same kolory są w instalacji, która nie posiada przyłączenia na światła przeciwmgielne. Z tego co czytałem zamiast kabla koloru szaro-czerwonego, może występować kabel koloru czarno-czerwony.
    Oczywiście tak jak pisałem wcześniej taka instalacja nie posiada kabla szaro-żółtego, który przesyła właśnie prąd do naszych halogenów przeciwmgielnych.
    No i na tym chyba zakończę. Chyba teraz już nie będzie pytań typu jak to wszystko połączyć.
    Co do samej przekładki reszty części jak zderzak, lampy opis jest wcześniej.
    Życzę miłej pracy w przeróbce autko, bo warto.
    Pozdrawiam
    Tomasz_W-wa
    Załączone miniaturki Załączone miniaturki Click image for larger version. 

Name:	Obraz 012.jpg 
Views:	3098 
Size:	69.4 KB 
ID:	2081   Click image for larger version. 

Name:	Obraz 013.jpg 
Views:	1949 
Size:	70.3 KB 
ID:	2082  
    Ostatnio edytowany przez PROSTO - 17-10-10 o 18:41
    Tomasz_W-wa

  5. #5

    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    POL/GER
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    znalazłem na niemieckiej stronce jest tam kilka zdjęć mogą sie przydać
    http://www.a3-tom.de/cpg/displayimage.php?album=6&pos=0

    bator90
    Dodam tylko, że dziś dzwoniłem do:
    ASO AUDI/VW 26zł kostka
    ASO SKODA 30zł kostka
    ASO SEAT 33zł kostka
    do tego potrzebne jest 8X pin każdy po 16zł w każdym z wymienionych ASO

    Kostki AJ0 973 724 wyciągnąłem z dwóch VW POLO jeden z 2005r drugi z 1999r i za każdą kompetną zapłaciłem 5zł. POWODZENIA W SZUKANIU, WARTO!!!
    Ostatnio edytowany przez PROSTO - 07-11-11 o 14:49

  6. #6
    soul_oka's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrołęka/Wawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Aktualizacja dla zainteresowanych. Za dwie kostki od ręki w ASO Audi Wawa zapłaciłem 60,50zł. Piny w sklepie z art elektrycznymi jeden 50gr, przewód 2m i rurka termokurczliwa co dało razem 15zł. A więc zabieram się za przekładkę pozdrawiam

  7. #7
    inc's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    TSK/TK/KR
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    ja dorzuce kolejna mozliwa wersje kolorow kabli w wersji z halogenami

    stara wtyczka okragla

    mijania - zolty i zolto/czarny
    postojowki - bialy i bialo/czarny
    masa - brazowy
    dlugie - fiolet i fiolet czerwony

    i wyprowadzenie pinow w lampie tyc, po numeracji na obudowie wtyczki
    4 - masa
    3 - postojowki
    2 - dlugie
    1 - mijania

    tak wiec u mnie bylo inaczej niz u tomasz w_wa i mialem problem z dlugimi i postojowkami

    i nie wiem czy gdzies bylo, zamiast przewodow w aso kupujemy w sklepie car audio piny iso do vw (!) koniecznie te, bo inne sa delikatnie inne i wypadaja
    Ostatnio edytowany przez inc - 15-06-11 o 14:23
    AHF + .230 + FMIC + turbo z BRD
    15?KM/3??Nm Audi RIP 98-2011
    teraz kolejny VAG, ale juz inny klub

  8. #8

    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lesko / Wiedeń
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez e-mako Pokaż post
    Jak już wcześniej pisałam taka kostkę 1J0 973 724 można dostać w Skodzie. To jest koszta od cewki zapłonowej od Skody Fabii 1.4 16V, 2004r
    potwierdzam, bylem w 2 dni temu, typek mi zamówił dzieki temu ze mialem nr 1J0 973 724. Lecz na początku powiedzialem ze potrzebuje kostke od cewki zapłonowej od skody i okazalo sie ze to nie ta część, a po za tym kosztuje 150 zł, tak wiec nie wiem czy to ja zle zrozumialem to zdanie czy też kolega sie pomylił

    Za obie kostki mam to zapłaty 62 zł

  9. #9
    mathrix's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Smerfetka
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    A ja kwestię wtyczki rozwiązałem tak jak na zdjęciu:


    Stare okrągłe gniazdo przypasowane zostało do wejścia na kwadratowe, dociąłem kawałek plastiku odzyskanego z pudełka po nowych żarówkach i przypasowałem żeby zakryć pozostałą dziurę i zalałem całość porządnym termoklejem (ale klej musi być porządny- dziadostwo z tesco czy lidla odpadnie).


    Ja u siebie miałem jeszcze problem (który defacto zauważyłem dopiero po 3 tygodniach od montażu), który polegał na tym, iż światła mijania były zamienione z drogowymi. Efekt był taki, że zamiast na światłach mijania jeździłem cały czas na długich. Dopiero nocna eskapada z Wrocławia do Szczecina mi to uświadomiła- a konkretnie to kierowcy których oślepiałem.
    Po powrocie wizyta w stacji diagnostycznej, oni też zgłupieli, ale wyregulowali wysokość tak jak potrafili najlepiej (za całe 12zł). Wracając ze stacji do domu zwróciłem uwagę na światła trójeczki jadącej z naprzeciwka, że ona ma mijania od wewnątrz, a ja z niewiadomych przyczyn od zewnątrz Szybkie rozwalenie plastikowych wtyczek i podpięcie pod żarówki samych pinów rozwiązało problem
    Zastanawia mnie, czy w starych przedliftach też nie jeździłem na długich cały czas, bo różnicy między mijania a długimi specjalnej nie widziałem. Ale kierowcom z naprzeciwka też było wszystko jedno czy jadę na długich czy na mijania.
    Ostatnio edytowany przez czaro10 - 25-08-12 o 21:37

    Życie jest za krótkie żeby jeździć dieslem...

  10. #10
    chudy92's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    795 razy
    Podziękował
    516 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mathrix Pokaż post
    Ja u siebie miałem jeszcze problem (który defacto zauważyłem dopiero po 3 tygodniach od montażu), który polegał na tym, iż światła mijania były zamienione z drogowymi. Efekt był taki, że zamiast na światłach mijania jeździłem cały czas na długich. Dopiero nocna eskapada z Wrocławia do Szczecina mi to uświadomiła- a konkretnie to kierowcy których oślepiałem.
    Po powrocie wizyta w stacji diagnostycznej, oni też zgłupieli, ale wyregulowali wysokość tak jak potrafili najlepiej (za całe 12zł). Wracając ze stacji do domu zwróciłem uwagę na światła trójeczki jadącej z naprzeciwka, że ona ma mijania od wewnątrz, a ja z niewiadomych przyczyn od zewnątrz Szybkie rozwalenie plastikowych wtyczek i podpięcie pod żarówki samych pinów rozwiązało problem
    Zastanawia mnie, czy w starych przedliftach też nie jeździłem na długich cały czas, bo różnicy między mijania a długimi specjalnej nie widziałem. Ale kierowcom z naprzeciwka też było wszystko jedno czy jadę na długich czy na mijania.
    W twojej sytuacji wystarczyłaby zamiana przewodów białego z żółtym - widocznych na zdjęciach.
    Tzn. wypiąć żółty przewód z tej jakby oprawki żarówki H7 i wpiąć w jej miejsce biały przewód.
    Ponieważ biały przewód do światła drogowe/długie a zółty to światła mijania
    A3 8L Hatchback 3D 1997r [1.6 AEH - 101/145] A3 8L Hatchback 3D 2001r [1.8t AUM - 229/322] A4 B6 Avant 2002r [1.9tdi AVF - 164/374] A3 8V Limousine 2015r [2.0tfsi CNTC - 343/487]

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •