Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokazane rezultaty 31 do 36 z 36

Temat: [8P] DSG tryb awaryjny auto gaśnie

  1. #31

    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    konin
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BDB

    Domyślny

    To raczej nie bedzie sprzegło a zaworki w mechatronice

  2. #32

    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pszczyna
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BDB
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam, 2004 bdb dsg, mialem ten sam problem, jechalem spokojnie bylo ok, ale jak troche bardziej deptalem to jak dojezdzalem do skrzyzowania to auto gaslo zaraz przed zatrzymaniem, blad przeplywki, po odpaleniu caly czas gaslo, trzeba bylo od razu ruszyc, kontrolka esp sie swiecila (check ecu dtc). Wymienilem przekaznik styku roboczego i przeplywke i dalej to samo.

    ASO wyczyscilo przepustnice i juz 20kkm bez problemu polecam to zrobic

    Moja teoria na ten temat:
    W dsg jak dojezdzasz do swiatel to zobacz spalanie chwilowe, hamuje silnikiem do pewnego momentu (spalanie 0) ale tuz przed zatrzymaniem ewidentnie wrzuca luz bo spalanie sie pojawia (i to wlasnie w tym momencie auto gaslo wrzucajac awaryjny i blad przeplywki) - moral jest taki ze przepustnica sie blokowala w pozycji zamknietej calkowicie i jak sie miala lekko uchylic to sie tak nie dzialo bo nagar dawal opor.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Cinek24 Pokaż post
    Witam i Ja dołączę się do tematu.Mam problem taki - skrzynia dsg dq 250 że po wrzuceniu na D auto nie rusza płynnie tylko tzw kangur i dalej jest ok i biegi przerzuca płynnie.Byłem u speca od skrzyń dsg po podpięciu kompa zero błędów a próba adaptacji się nie powiodła i padło stwierdzenie że to prawdopodobnie uszkodzenie mechaniczne (czyli kończy się sprzęgło).Czy ktoś podobnego przerabiał ?

    Jak nie ma bledow to moze warto to olac bo ja tez mam podobnie ze jak puszcze hamulec i od razu dam lekki gaz to czasem tak ruszy. Sprobuj inaczej, pusc hamulec i poczekaj az auto samo ruszy zanim dodasz gazu. Zwlaszcza jak stoisz pod gorke, najpierw pusc hamulec, auto zacznie pelzac i wtedy gaz. To bardziej wyglada na slabo napisany program skrzyni niz awarie.

    Co do adaptacji to moze trzeba zrobic ja jeszcze raz, wymaga jazy wg procedury:
    http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/6-Speed_Direct_Shift_Gearbox_(DSG/02E)

  3. #33
    Cinek24's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wólka
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BMJ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Byłem ostatnio na Warszawie u speców od skrzyń dsg wymieniony olej i filtr plus podmieniona mechatronika i objawy jakby mniejsze ale są nadal. Dniagnoza Pan pojezdzi i zobaczymy co i jak .Więc temat raczej nie mechatroniki,chyba trzeba będzie zrzucić skrzynie i sie okaże podczas rewizji.Chyba że ktoś ma jakieś inne zdanie?

  4. #34

    Data dołączenia
    Oct 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BDB

    Domyślny

    hallo hallo panowie uporał się ktoś z tym problemem gaśnięcia przy dojeżdżaniu do świateł mam ten sam problem mechanicy rozkładają ręce

  5. #35
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    przyczyn może być kilkanaście od brudnej przepustnicy...przepływki...mechatroniki...po czujnik na wale
    błędy są po podłączeniu vcds-a?

  6. #36

    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi A3 8P / Audi S4 B8
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BMJ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Ja już to gdzieś pisałem.... ale napiszę jeszcze raz.
    Dotyczy 3.2 - przyczyną gaśnięcia i zapalania się kontroli trakcji i błędów mogą być elektrozaworki sterujące fazami rozrządu. Działają w taki sposób, że sterują przepływem oleju do kół zmiennych faz. Są dwa z boku silnika od strony obudowy powietrza. Jeżeli jeden z nich, albo oba się przycinają to:

    - występuje słynne falowanie w okolicach 2k
    - potrafi właśnie zagasnąć przy dojeżdżaniu do świateł

    Najprostszym rozwiązaniem będąc w szczerym polu jest odpięcie wtyczek od nich. Tracimy wtedy zmienne fazy (silnik jest słabszy zwłaszcza w górnym zakresie obrotów) ale przynajmniej można jechać. Przerabiałem.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •