Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 36

Temat: [8P] DSG tryb awaryjny auto gaśnie

  1. #11

    Data dołączenia
    Jul 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mikołów,Kraków
    Auto
    audi a3 3,2 V6 250KM Quattro DSG
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BMJ

    Post dsg problem

    Cytuj Oryginalnie napisane przez spyciufz6 Pokaż post
    Panowie pomóżcie, mam problem z A3 3.2 quattro DSG. Od jakiegoś czasu a dokładniej przytrafiło mi się to cztery razy, zapala się na desce kontrola trakcji i samochód przechodzi w tryb awaryjny. Dalsza jazda jest praktycznie nie możliwa ponieważ gdy tylko zdejmę nogę z gazu silnik gaśnie. Utrzymywany w niewielkich obrotach pracuje normalnie. W manualu pewnie bym powrócił do domu ale to automat i jest to bardzo trudne..
    Niedawno z holowałem samochód do warsztatu tam diagnoza przepływomierz.. głupi wymieniłem na nowy i dalej to samo..
    Dziwne ale zauważyłem że dwa razy stało się to podczas ujęcia gazu, i skręcie w lewo lub prawo...i zawsze oczywiście z dala od domu..
    Może ktoś coś wie bo nie chciałbym trafić do serwisu, tam stracę majątek.
    witam
    kolego możesz pomóc dokładnie w tym samym problemie, z tymi samymi objawami...
    mój mechanik zaadoptował na nowo dsg i twierdzi że jest ok, mnie sie wydaje że trzeba naprawiać mechatronikę...
    prosze o info jak skończyło sie w twoim przypadku...
    pozdr

  2. #12
    Seikokilla's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    3city
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BMJ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    tez chetnie bym sie dowiedzial czy udalo sie rozwiklac problem. kupilem autko i mam podobny problem. strach jechac bo nie wiadomo kiedy auto sie zatrzyma. zapala sie esp, auto traci obroty i gasnie. po pdpaleniu od razu obroty leca i gasnie. najczesciej jak dojeżdżam do swiatel i musze go spychac pozniej ze skrzyzowania. dodam ze po podlaczeniu do kompa zadnych bledow. co bylo przyczyna w przypadku tego watku?

  3. #13
    Seikokilla's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    3city
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BMJ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ostatnio w moim przypadku zdiagnozowano problem z czujnikiem/sensorem od ESP. Czy jest mozliwe ze czujnik ESP wymusza gasniecie silnika? Bo w sumie nie dokonca przekonuje mnie taka wersja diagnozy. Prosilbym o opinie.

    Wysłane z mojego MK16i za pomocą Tapatalk 2

  4. #14
    Konio_68's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Volvo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Nie ma takiej opcji , żaden z czujników nie wygasi silnika. Co najwyżej wyłączy ESP ale nie zgasi silnik.
    Moim zdaniem źle przerzuca , sprzęgła i dlatego gaśnie. Stawiam na mechatronikę.

  5. #15
    Seikokilla's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    3city
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BMJ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    No własnie tez coś w to nie wierze.Jeśli chodzi o mechatronike to wiesz może gdzie w 3city mógłbym to sprawdzić?

  6. #16
    Seikokilla's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    3city
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BMJ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Mały update autko znów zdechło, błędy : P0102 przepływomierz oraz 0522 Urządzenie sterujące silnika. Przepławka nowa po adaptacji ale coś piny w kostce chyba nie stykały wiec zostały poprawione tylko czy ten błąd 0522 może być spowodowany błędem przepływki? Trochę jakby obroty przestały falować na niskich obrotach bo był lekki skok przedtem miedzy 800 a 600 obr w innych zakresach było płynnie. Mechanicy generalnie każą mi jeździć bo nie maja pomysłu a skrzynia bez błędów pracuje dobrze. Sugestie wskazane?

  7. #17
    Konio_68's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Volvo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Trudno cos doradzić ale :
    Zanim zacznie się szukać przyczyny w skrzyni należy pozbyć się wszystkich błędów silnika inaczej koszty duże mogą być a rezultaty żadne.
    falowanie w takich zakresach jak podałeś jak najbardziej świadczyć może o uszkodzeniu przepływki . Co więcej tak uwalona przepływka może "zdusić" silnik na wolnych lub przy ostrym dohamowaniu.
    Najlepiej wypiąć całkiem przepływkę od kostki. Oczywiście auto sterownik silnika chwyci błędy przerwy w obwodzie przepływki ale wstawi sobie stałe wartości "awaryjne" na których musi chodzić równo i nie powinien gasnąć . Jak dalej będzie gasł to nie wina przepływki.
    Tylko wypięcie kostki spowoduje podstawienie wartości awaryjnych. Auto powinno chodzić normalnie tyle że nie będzie tak ostro na gaz reagować i spalanie wzrośnie około 15-20%.
    teraz co do błędów . Są to błędy ze sterownika skrzyni czy silnika ? . Bo jak masz byki na silniku to skrzynia może pracować kijowo pomimo że jest sprawna.

  8. #18
    Seikokilla's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    3city
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BMJ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Przeplywka nowa(Bosch), zaadaptowana a mimo to ponownie auto stanęło i były te same błędy ze przeplywka i 0522 sterowanie silnika. Po świętach zobaczymy co mi tym razem powiedzą.
    ah i bym zapomniał, po odłączeniu przepływki tak samo odpala i gaśnie od razu. Jest tez ciekawa sprawa z zapalającym się dziwnie niedlugą chwile przed tym dziwnym zachowaniem, kontrolki przepalonej żarówki. Wcześniej na to nie zwróciłem uwagi(po pierwszym razie wymienili żarówkę ale i tak wciąż to wraca - tylny prawy stop) ale za każdym razem wywalał błąd żarówki potem auto ześwirowało a jak się błędy pokasowało i odpalał znów nie było błędu i następnym razem tak samo. Teraz sugerują mi przetarta gdzieś wiązkę.
    Ostatnio edytowany przez Seikokilla - 24-12-14 o 12:28

  9. #19
    Seikokilla's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    3city
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BMJ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Mały update bo odebrałem autko poraz 5-ty z warsztatu Normalnie usterka wracała do 10 km ale udało mi się zrobić dziś 40km i odpukać wszystko jest ok. Oczywiście jeszcze autko pod obserwacja. Tak wiec ostatnim razem w skrzynce bezpieczników podejrzany był przekaźnik 458 przekaźnik styku roboczego. Wymieniony na nowy. Gmerając w necie znalazłem kilka wątków dotyczących tego przekaźnika i kłopotów które sprawiał. Pewne objawy wręcz takie same. W jednym z przypadków (bardzo podobny do mojego) powodował błędny sygnał na przepływkę nawet po wyjęciu kluczyka ze stacyjki. To spowodowało po kilku dniach stania auta rozładowanie akumulatora. Takie były u mnie początki, błąd przepływki i padł szybko aku(choć pewnie już był dobity). Za jakiś czas napisze czy ten przekaźnik był prowodyrem bo więcej niż 1 dzień autko nie jeździło

  10. #20
    Seikokilla's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    3city
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BMJ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    a jednak to nie przekaźnik. wciąż usterka nie ustalona

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •