Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 41

Temat: Kolizja z zaspą a sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia.

  1. #1
    flito's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Trzebinia / Kraków Balice
    Auto
    SEAT Leon
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    10 razy

    Exclamation Kolizja z zaspą a sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia.

    Witam!

    Doświadczyłem wczoraj bardzo nie miłej sytuacji w mojej czarnej A3

    Jechałem do domu drogą obiegającą osiedle. Teren zabudowany, podwójna ciągła, zakręt. ( prawie 90 stopni)
    Za mną jechał gość czarnym Lexusem - SUV, prawdopodobnie Lexus RX. Tuż przed zakrętem zaczął mnie wyprzedzać. W połowie zakrętu zrównał się ze mną, ale z naprzeciwka nadjechał samochód. Żeby nie było czołówki odbiłem samochodem w prawo na pobocze, i uderzyłem w zaspę. Efekt: totalnie wgnieciony i połamany zderzak z prawej strony. (jeszcze niewiem co z intercoolerem).

    Czarny lexus widząc na 100% całe zdarzenie, dodał gazu i oddalił się. Nie zastanawiając się ruszyłem za nim, goniłem go małymi ulicami osiedla domków jednorodzinnych - jednak cały czas pozostawał na tyle daleko że nie byłem w stanie odczytać tablic. W końcu wjechał w pola, a w moim aucie nie chciałem już katować zawieszenia. W między czasie zadzwoniłem pod 112 żeby patrol pojechał w moją stronę to go znajdą - zaczęli zadawać pytania jak to się stało etc. i wtedy juz uciekł... Rrzuciłem temat na CB Radiu, ktoś widział w okolicy czarnego Suva, ale nie był pewien marki. Prawdopodobny numer rejestracyjny to K2 OGIER. ( ja jestem pewien tylko litery K )

    Natychmiast udałem się do KP złożyć zeznania itd. Niestety nie było ze mną żadnego pasażera, nie odnalazłem też samochodu który jechał z naprzeciwka.
    Opisałem wszystko. Policja sprawdzi kamery monitoringu miejskiego, bo będzie na nich widać że kilkaset metrów wcześniej owy lexus za mną jedzie i jego numer rejestracyjny

    Jakie mam szanse by pozytywnie załatwić sprawę i ściągnąć szkodę z jego OC ?
    Planuję rozwiesić ogłoszenia że szukam świadka, i kierowcy owego auta z naprzeciwka.

    Zastanawiam się czy jakiś znajomy akurat nie szedł z psem na spacer w tym czasie...

    PS: SZUKAM ZDERZAKA A3 8L najlepiej POLIFT i halogeny w jaknajlepszym stanie)

  2. #2

    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    A Masz ślady kontaktu z Lexusem na Twoim aucie?
    Jeżeli nie masz to marne Twoje szanse żeby naprawiać z jego OC, no chyba, że jakiś świadek dobrze złoży zeznania.

  3. #3
    morgan's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Niestety z doświadczenia Ci powiem, że podstawowym Twoim błędem było pojechanie za gościem... W takiej sytuacji najlepszą opcją jest pozostanie na miejscu zdarzenia i wezwanie policji. Wiem, że to opcja trochę wbrew logice ale tak to u nas działa. Sam kiedyś zawróciłem za autem, które urwało mi lusterko. Dogoniłem, zatrzymałem, policja, ślady itd. Sprawa ciągnęła się miesiącami, kupa pism, odwołań itd. Skończyło się oczywiście tak, że sam sobie kupiłem nowe lusterko... O wiele łatwiej by mi było pozostać na miejscu zdarzenia, starać się zapamiętać jak najwięcej szczegółów i wezwać policję. Wiadomo jaka jest nasza policja, i że zapewne nic by i tak nie zrobiła ale wtedy wszystko jest po mojej stronie i o wiele mniej papierów itp.
    W Twoim przypadku nawet jak jakimś cudem znajdą tego lexusa to gość się zapewne wszystkiego wyprze. Powie chociażby, że to nie on jechał i cześć. Mimo wszystko powodzenia...

  4. #4
    flito's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Trzebinia / Kraków Balice
    Auto
    SEAT Leon
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Niestety nie mam.. Uniknąłem zderzenia z tym samochodem wjeżdżając w zaspę..;/

  5. #5

    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez flito Pokaż post
    W połowie zakrętu zrównał się ze mną, ale z naprzeciwka nadjechał samochód. Żeby nie było czołówki odbiłem samochodem w prawo na pobocze, i uderzyłem w zaspę.
    Nie rozumiem jednej rzeczy. W Polsce ruch jest prawostronny. Jeżeli Lexus wyprzedzał Ciebie i nadjechał samochód z przeciwka to po jakiego czorta odbijałeś gdziekolwiek??? Przecież to Lexus miał problem a nie Ty.

    Jeżeli ratowałeś tych z naprzeciwka to szacun dla Ciebie. Tylko kto ma miękkie serce ten musi mieć twardą dupę.

  6. #6
    flito's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Trzebinia / Kraków Balice
    Auto
    SEAT Leon
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Oczywiście że prawo stronny..

    Fakt.. Poprostu kątem oka zobaczyłem że lexus odbija w moją stronę, i z dwojga złego wolałem wjechać w zaspe niż mieć rozwalony cały bok samochodu.. Zresztą zderzak jest plastikowy..

    Może taki odruch.. Nie wiem. Każde życie jest cenne.
    Można powiedzieć że mam za swoje, ale można uda mi się coś wywalczyć

  7. #7
    frostbite26's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubartów(Lublin)
    Auto
    Audi +++
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Cięzka sprawa szczerze jak masz znajomego w Policji to się go zapytaj co najlepiej z tym będzie zrobić tak mi sie wydaje tego Lexusa napewno nie znajdą,bo im sie nie chce szukać. Ja jak miałem problem to gadałem ze znajomym w Policji i mówił co zrobić żeby było git

  8. #8
    lorence's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WPR
    Auto
    BMW 3.0
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    stary, daj sobie spokój i zapomnij o jakichkolwiek pieniądzach, ubezpieczalnie robią problemy nawet przy pełnej dokumentacji i notatce od Policji a co dopiero w takim przypadku. Nawet jak dojdziesz do rejestracji auta to samego manewru nie ma nigdzie zarejestrowanego, jak nie masz światka to już go nie znajdziesz.
    Pomyśl racjonalnie, sprawa przegrana.

  9. #9
    Dolnośląskie KiTo's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A6 3.0TDI Quattro
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    221 razy
    Podziękował
    60 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez lorence Pokaż post
    światka
    świadka !!


    Jeżeli notatka będzie dobra to jest szansa na odzyskanie kasy od Twojego ubezpieczyciela w ramach ubezpieczeniowego funduszu gwarancyjnego.
    Cytuj Oryginalnie napisane przez lorence Pokaż post
    Pomyśl racjonalnie, sprawa przegrana.
    może ale kto nie walczy ten nie wygrywa
    Jest A6 3.0TDI V6 Quattro
    Była A3 1.9TDI ASZ 240KM - bał się jej nawet szatan !

  10. #10

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krzepice/Praszka/Opole
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAA

    Domyślny

    Na podany przez Ciebie numer rejestracyjny zarejestrowany jest Lexus RX. Ubezpieczony jest w PZU- polisa TPP19490875

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •