Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokazane rezultaty 61 do 62 z 62

Temat: Stukanie(chrobotanie) podczas dodawania gazu

  1. #61
    a-j-p's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ŁDZ
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Cześć ponownie
    U mnie chyba się sprawa wyjasniła.
    Podczas wchodzenia w zakręt (tylko w prawo) i dodawaniu gazu słychać to co na filmiku (w 10 sekundzie)

    https://drive.google.com/file/d/1KxU...ew?usp=sharing (w 10 sekundzie)

    https://drive.google.com/file/d/1Krg...ew?usp=sharing (w 3 sekundzie)

    Wszystko wskazuje na przegub ale pytanie teraz przy prostej równej drodze też to pukanie o które wcześniej pytałem by było słychać przez przegub ?

  2. #62

    Data dołączenia
    Nov 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    dolnośląskie
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.4T CAXC

    Domyślny 1.4 TFSI metaliczne stuki w silniku

    Witam,
    kupiłem auto w Niemczech z uszkodzonym, zablokowanym silnikiem, po rozebraniu na warsztacie okazało się, że padł rozrząd, urwał się zawór i wbił się w głowice uszkadzając kanał wodny. Okazyjnie załatwiłem drugi silnik (słupek), niby sprawny z małym przebiegiem. Po wymianie i odpaleniu od razu pojawiły się te stuki. Rozrząd wymieniony na nowy łącznie z wariatorem. Mechanik pomierzył ciśnienie oleju i silnika (cylindrów). Cylindry ok, ale coś z ciśnieniem oleju mu się nie podobało, więc ściągnął miskę i kilka panewek miało rysy - wymienił na nowe. Stuki nie ustały. Wziął się za górę - pokrywę zaworów - wymienił wszystkie szklanki (popychacze hydrauliczne). Nie pomogło. Zalał jakiś super dobry, gęstszy olej - dalej bez zmian - stuki jak były tak są dalej. Stąd prośba do Was - może ktoś miał podobny problem lub podpowie gdzie dalej szukać, bo mechanik rozkłada ręce...
    Niestety, nie mogę dołączyć pliku z dźwiękiem tych stuków (albo nie potrafię...) - stuki, terkotanie są cały czas i rosną jak dodają gazu...

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •