Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 41 do 50 z 62

Temat: Stukanie(chrobotanie) podczas dodawania gazu

  1. #41

    Data dołączenia
    Aug 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ciechanów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Drodzy forumowicze, borykam się z podobnym problemem lecz w silniku 1,6 102 km.
    Objawy:
    - szarpanie przy zmianie biegów, ogólnie przy każdym puszczeniu sprzęgła (jak bardzo kulturalnie puszcze sprzęgło to czasami uda się bez takich ekscesów),
    - przy jeździe np. w korku na 1 i puszczeniu gazu w przedziale obrotów 1000-2000 samochodem bujnie kilka razy aż rzuca całym autem,
    - podczas przyspieszania samochód się telepie, najbardziej czuć to od 3 biegu w górę (na 4 i 5 też, na 1 i 2 dużo mniej) i zaczyna się od 2000 obrotów, przy puszczeniu gazu lub wrzuceniu luz samochód jedzie idealnie, jak tylko dać gazu zaczyna nim telepać. Najbardziej telepie przy "zbutowaniu" pedału gazu - gdy jadę pod górkę np. na 4 i chcę przyspieszyć to samochodem telepie jak by miał koła jajowate, po odpuszczeniu gazu wszystko ustępuje.

    Koła były sprawdzone, próbowałem też zmienić je na inne. Na niskich obrotach nic nie faluje, silnik chodzi elegancko (świeżo zmienione świece, przewody i cewka). Byłem na szarpakach i dokładnie sprawdzali mi zawieche i niby wszystko tip top, na dołach też nic nie słychać...
    Niby luzów na półosiach nie ma, lecz pół oś od strony pasażera jest lekko zapocona od strony skrzyni biegów.
    Może ktoś borykał się z czymś takim i podpowie czego się zaczepić ponieważ nie chce topić kasy w wymianę połowy samochodu aby dowiedzieć się że problem sprawiała jakaś pierdoła...

  2. #42
    Konio_68's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Volvo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    stawiam na przegub wewnętrzny , szczególnie jak masz objaw - podczas przyspieszania telepanie połączone ze stukaniem przy puszczaniu sprzęgła. Dodatkowo zapocona półoś , walnięty uszczelniacz a pada jak jest przegub trzepnięty i wali . Miałem to samo , wymiana nic daje uszczelniacz poleci ponownie . Objawy jak u Ciebie u mnie u mnie przegub wewnętrzny był walnięty , rozwalał uszczelniacz , telepał na boki przy przyspieszaniu i pukał jak skrzynia biegi zmieniała . Obstawiam go na 99%.

  3. #43

    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krosno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez noremorse Pokaż post
    Jeśli skrzynia i półosie OK to problemem może być tzw. "frez"
    Chodzi o to, że we wczesnych rocznikach (BKD + skrzynia chyba GRF) wyjście na prawą półoś (a raczej oś pośrednią) realizowane jest wielowpustem, który lubi się zużywać.
    numer części: 02Q409345 ok 1000zł
    Jak koła są w górze, to wygląda to tak, jakby był zbyt duży luz na mechanizmie różnicowym.
    - należy wymienić wałek pośredni w mechanizmie różnicowym i najlepiej oś pośrednią, bo problem szybko wróci (a i tak wróci)

    Alternatywą może być wymiana wałka w m. różnicowym na taki z kołnierzem (nowsze skrzynie; numer części 02Q409344) i zamontowanie długiej prawej półosi (bo ma kołnierz). Śledztwo w ETCE daje nadzieję, że to możliwe.
    Jedyne wzmianki to na rosyjskich forach, a te są dla mnie nieczytelne nawet z translatorem.

    mnie czeka 2ga wymiana wałka (BKD@480NM) i nie wiem czy nie zaryzykować wymiany na opcję z kołnierzem..
    Trochę przesadziłeś z tą ceną, bo na allegro znalazłem same wałki "frez" po 260zł , a wałek plus półoś ok. 600zł. Rozumiem żeby to zdiagnozować trzeba wyciągnąć wałek pośredni i ocenić zużycie wielowpustu, który wychodzi z mechanizmu różnicowego? Skoro już to wymieniałeś to może napiszesz jak wygląda wyciągnięcie tego wałka z mechanizmu różnicowego oraz jego ponowne poprawne założenie.

    Edit.
    Trochę poczytałem i wygląda teoretycznie że możliwa jest wymiana tej półosi na dłuższą .
    Trzeba wymienić wałek "frez" w skrzyni GRF na taki z kołnierzem ze skrzyni HDV, które również były montowane w tych modelach, chyba od 2005 roku. Gdyby ktoś to już przerabiał i potwierdził moje przypuszczenia.
    Ostatnio edytowany przez Ardawiczius - 19-09-17 o 10:26

  4. #44

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    nie napiszę, sam nie wymieniałem - skrót myślowy.
    podałem cenę ASO (getem.pl) 1018.47 zł, ale dobrze wiedzieć, że są zamienniki inne niż BRV,
    Driveshaft PARTS, ktoś wie ile to warte?

  5. #45
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Dla sprostowania na getem zawsze masz ciut niższe ceny niż w aso.
    02Q409345 w aso 1125,63zł

  6. #46

    Data dołączenia
    Aug 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ciechanów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Byłem u mechanika z tym moim telepaniem - siedziałem z nim pod samochodem i luzów na półosiach nie ma nic. Sprawdzałem dokładnie przy przegubach wewnętrznych (szczególnie przy tym gdzie uszczelniacz od strony skrzyni cieknie), ruszaliśmy połosią jak się tylko dało i nic, zero luzu. Nic też nie pyka przy skręcaniu itp.
    A wibracje i telepanie jak było tak jest...
    Zauważyłem że siła i częstotliwość telepania wzrasta wraz z prędkością - im szybciej jadę i daje gazu tym bardziej telepie, ale np. jak przy 110 km/h wrzucam luz to momentalnie ustaje, tak samo jest np. jak zjeżdżam z górki - też telepanie ustaję.
    Na dołach mi nic nie stuka, do wymiany mam poduszka tą w wózku i prawdopodobnie tą przy skrzyni od strony kierowcy, ale czy takie objawy mogą być związane z poduszkami?
    Może to coś z flanszami albo mechanizmem w skrzynie? Mechanicy u mnie w mieście rozkładają ręce...

  7. #47
    Audion77's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 BGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny Przy ruszaniu "chrobotanie"

    Cześć,


    Przeszukałem temat i tylko z info przy modelu 8L.

    Sytuacja od dnia wczorajszego.

    Czy charakterystyczne "chrobotanie" od strony kierowcy na ciepłym silniku przy ruszaniu to poduszka silnika, może przegub, skrzynia lub...zawory?

    Dziękuję za informację.

  8. #48
    Audion77's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 BGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cześć,

    Czy udało się Wam ustalić przyczynę "chrobotania"?
    U mnie dodatkowo na biegu jałowym jakby delikatnie "rzęsi" metaliczny odgłos z przodu.

    Poza tym poszedł OIL SENSOR albo odpiął się kabelek.

    Gdybanie bez dodatkowego kompa nie ma sensu i po weekendzie będę u mechanika do diagnozy wszystkich 3 spraw na raz - dam znać.

    Pozdrawiam

  9. #49
    Audion77's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 BGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cześć,


    Czujnik oleju wymieniony - marka niemiecka HELLA za 200 zł plus robocizna 40 zł.

    Z kolei temat tytułowego " chrobotania" na jedynce...nie rozwiązany nadal.

  10. #50
    fcbmatti's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gródek
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Hej, piszę do Was bo mam problem z dziwnym odgłosem jakby "stukania" podczas przyspieszania. Stuka tak już mniej więcej od lipca tego roku. Podczas jazdy ze stałą prędkością nic nie słychać, jednak wystarczy lekko wcisnąć pedał gazu i ów dźwięk się pojawia.
    Diagnoza mechanika to uszkodzony przegub wewnętrzny, został wymieniony, ale stuki nadal występują. Dodam tylko, że auto nie ma i nie miało także przed wymianą przegubu typowych objawów jego zużycia. Mechanik jednak uparcie twierdził, że wymiana rozwiąże problem. Jak widać nie rozwiązała. Co nie co o aucie: w moich rękach jest od 6,5 roku, a aktualny przebieg jest oryginalny w 100%. Olej zawsze wymieniany na czas włącznie ze wszystkimi filtrami. Przy ok. 200tys wymieniony kompletny dwumas. Dodam jeszcze, że za około miesiąc będę wymieniał rozrząd (cały komplet). Macie jakieś pomysły co to może być. Będą z góry wdzięczny za każdą wskazówkę. Pozdrawiam

Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •