Pokazane rezultaty 1 do 3 z 3

Temat: [8L] Skrzynia biegów 110KM TDI

  1. #1

    Data dołączenia
    Jan 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mońki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny [8L] Skrzynia biegów 110KM TDI

    Witam,

    problem wygląda następująco rozerwało mi skrzynie, z początku myślałem że półoś wybiło z prawej strony. Ale po wymianie uszczelniacza olej mi dalej leciał odkręciłem żeby spuśćić olej wypadło dwa kawałki trybów oraz dużo opiłków. Tak że skrzynia kaput... Sprawa wygląda tak że mam ibize po wypadku z 2003tdi 101 KM wykręciłem obie skrzynie i wszysko pasuje oprócz łypy którą trochę trzeba wyciąć. poniżej załączam zdj zapożyczone z forum i pytam się czy ktoś miał podobny problem i rozwiązanie oraz jak to się spisuje w praktyce bo jednak trochę roboty jest.


    Dodam jeszcze że to chyba wina felg bo mam 17 BORBET i niski profil opon oraz polskich dróg bo w Niemczech auto fajnie chodziło.

  2. #2
    arturpl1986's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    CSW
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    dobrze by było gdybyś dodał jeszcze kody silników i skrzyni biegów, czy przełożenia sie zmieniły, dynamika... itp.
    Copyright by Artef!x
    4,2 l / 100 km

    http://www.a3-club.net/forum/showthr...efix&p=1011589

    ... lord of the rings ...

  3. #3

    Data dołączenia
    Jan 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mońki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Powiem tak dla osób które będą w podobnej sytuacji, wsadziłem skrzynie od ibizy 1.9 tdi 101KM i z początku myślałem że lipa bo v-max był 120km/h i nie miał powera, ale to był tryb awaryjny. Auto już jest zdrowe skrzynia chodzi cichutko i nie ma żadnej różnicy w dynamice zmianie biegów i długości biegów...powiem że jest może nawet troszkę lepiej.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •