Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 116

Temat: A3 1.8T Quattro 180KM - proszę o analizę logów

  1. #1
    Arkadius88's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Leszczyny
    Auto
    Audi A3 Quattro 1.8T
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny A3 1.8T Quattro 180KM - proszę o analizę logów

    Witam

    Bardzo proszę o analizę poniższych logów:

    Dynamiczne:
    Log (0 - 002,020)
    Log (1 - 031,003)
    Log (2 - 033,020)
    Log (3 - 115,114)

    Statyczne
    Log (4 - 032)
    Log (5 - 033,003)

    Jest to moje pierwsze logowanie także proszę o wyrozumiałość Poza tym robiłem je sam bez pomocy 2 osoby.. Co do przyczyny wrzucenia ich - obroty na wolnych obrotach nie są stabilne. Niby wahania nieduże ALE czuć że silnik nie idzie równo. Poza tym raz obroty ustalają się na poziomie ok 825, raz na poziomie 775, raz na 800... Nie wiem gdzie jest winowajca. Na ślepo mogę strzelać w sondę lambda bo ostatnio była wymieniana plecionka i kto wie czy mechanicy jej nie przegrzali czy coś.. Co do samego auta - jest świeżo po wymianie filtra powietrza na sportowego Pipercrossa oraz po czyszczeniu i adaptacji przepustnicy.

    Pozdrawiam i czekam na fachowe odpowiedzi

  2. #2

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    1.auto ma program (niestety marnej jakosci patrzac po logach niestety, zalatuje drutem)
    2.do sprawdzenia szczelnosc dolotu.
    3.jesli dolot szczelny -> do wymiany jest przepływomierz.
    4.wykonac logi po uszczelnieniu dolotu bądz jesli jest szczelny po wymianie przeplywomierza.
    5. jesli beda nadal problemy z tak ostrym spalaniem stukowym jak widac na zalaczonym logu , do wymiany sa świece na PFR6Q i przeglad osprzetu.

    EDIT
    na logach nie widac przyczyny falowania obrotow, jednak moze ona wynikac posrednio z innych niesprawnosci a jest ich bardzo duzo, nietrzymanie doladowania, spalanie stukowe, przeplywka mierzaca tyle co kot naplakal, lekko uboga mieszanka.

  3. Podziękowania dla gregor10 za pomoc w problemie

    Arkadius88 (12-04-13)

  4. #3
    Arkadius88's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Leszczyny
    Auto
    Audi A3 Quattro 1.8T
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Ostatnio wyskoczyły błędy: zbyt niskie ciśnienie między przepustnicą a turbosprężarką oraz zbyt bogata mieszanka.. Może to coś pomoże i rozjaśni? Świece nówki Bosch FR6LI332S

    Czy jest taka możliwość że winę za wszystko ponosi nieszczelny dolot? Bo sądząc po błędach odnośnie zbyt niskiego ciśnienia wydaje mi się to prawdopodobne ACZKOLWIEK nie znam się na tym.. Jutro spojrzę na ten dolot, może znajdę źródło problemów.
    Ostatnio edytowany przez Arkadius88 - 11-04-13 o 23:59

  5. #4

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Nieszczelnosc dolotu bedzie przyczyną. nie wiem kto dobieral swiece ale maja byc pfr6q.

  6. #5
    Arkadius88's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Leszczyny
    Auto
    Audi A3 Quattro 1.8T
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Świece są dobierane i szczelina ustawiana specjalnie pod auto. Znalazlem goscia na allegro ktorego polecilo mi multum znajomych. Dobiera swiece i ustawia pod dany silnik wiec licze ze jest ok. Gdzie najczesciej pojawiaja sie nieszczelnosci dolotu? Ja zauwazylem ze idac ta gruba rura od puszki powietrza ktora nastepnie idzie w dol przy samej przegrodzie widac olejowy nalot na jej laczeniu wiec moze sprawdze tam.. A jesli nic nie znajde podskocze w poniedzialek do mechanika niech to zalatwi.

  7. #6

    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    dolnośląskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    to bedzie musial byc dobry mechanik. szczelnosc dolotu zrob sam. na forum tt jest fajny tutorial i na youtube masa filmikow. klik po filmy http://alturl.com/6iszm
    temat poruszany niejednokrotnie. rurki też sam sobie powymiasz. niekoniecznie na te z ASO bo są drogie.

    sprawdz lepiej dokladnie jakie masz swiece, to ma OGROMNE znaczenie w tym silniku. maja być takie jak pisze Grzesiek.
    sportowy filtr pipercros ? nie slyszalem o niczym lepszym niż seryjna puszka z oryginalnym flitrem marki MANN. szkoda kasy do 300 koni.

    log002. przeplywka do wymiany albo jakas ogromna nieszczelnosc. zdrowa przeplywka w zdrowym 1.8t ARY wypluwala mi po 150 gram przeplywu. a ty masz ledwo.. sam zobacz ile I TO PO SOFCIE

    jak będziesz jeździł z takim stukowym to niedługo pożegnasz się z silnikiem.
    ciężko się nie zgodzić z gregorem że ten soft zalatuje na druciarnię : ) ogarnij sobie jakąś porządną firmę od sportów motorowych w okolicy niech wgrają ci oryginalny soft, doprowadzisz ten bałagan do porządku a później ktoś kumaty napisze dobry soft.

    generalnie powtórzyłem to co gregor, tyle ze Grzesiek jak to ma w zwyczaju wystawił diagnozę niczym prawdziwy Lekarz

    Do roboty arkadiusz niie lubie gdy ARY cierpi ...

  8. Podziękowania dla bmc04 za pomoc w problemie

    Arkadius88 (12-04-13)

  9. #7
    Arkadius88's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Leszczyny
    Auto
    Audi A3 Quattro 1.8T
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Dziś wieczorem spróbuję ogarnąć nieszczelność dolotu. Chyba najprostszy sposób znalazłem tutaj . Zobaczymy czy coś znajdę.. Mam nadzieje że tak. Trochę mnie przeraziliście tym spalaniem stukowym ;/ Auto dziennie jeździ po 30km i teraz obawiam się czy go nie uziemić do czasu ogarnięcia tematu. Dolot postaram się dziś chociaż jakimiś garażowymi sposobami uszczelnić zanim zakupię nowe rurki. Z pracy wracam dopiero przed 23 więc czeka mnie chyba długa noc.. Zobaczymy co wyplują logi po uszczelnieniu dolotu. To może mieć jakiś związek ze spalaniem stukowym czy raczej przyczyna leży gdzie indziej?? Świece jak pisałem wyżej Bosch FR6LI332S ustawione na 0,75mm - PONOĆ spisują się lepiej niż seria i zostały specjalnie ustawione pod ten silnik.. tak mnie zapewniano teraz już sam nie wiem.. Ogólnie nie wiem czy spokojna jazda będzie ok czy dać spokój i nie jeździć w ogóle?

  10. #8

    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    dolnośląskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    jezdzic mozesz tylko nie wkręcaj za wysoko ; ) ten sposób jest spoko, ja zatykalem otwory drewnianym kołkiem, ciśnienie nabijałem pompką rowerową ale taką stacjonarną i wcale żadną sprężarką. a jak masz to jeszcze lepiej.

    generalnie bedziesz mial problem z innym uszczelnieniem niż wymiana rurek, ponieważ są one brudne, często zaolejone.

    generalnie w tym silniku wszystko ma wpływ na wszystko. czego się nie tkniesz będzie poprawa. odn świec tak jak Gregor napisał, zobaczymy jak uszczelnisz dolot i poogarniasz resztę. mogą być, a wcale nie muszą przyczyną tego zamieszania. ja żadnych szczelin nie ustawiałem, poszedłem kupiłem świece ngk platynowe o oznaczeniu jak wyzej założyłem i wyeliminowałem jedno ogniwo układanki.

  11. #9
    Arkadius88's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Leszczyny
    Auto
    Audi A3 Quattro 1.8T
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Pocieszyles mnie troche ze mozna jezdzic auto pierwszy raz wkrecane bylo na wysokie obroty przy robieniu logow a tak to od czasu zakupu moze z 5x przekroczylo granice 3,5tys powod moze glupi ale dosc prosty. To moj pierwszy samochod (przedtem jezdzilem na motocyklu Honda CBR 954 RR) i obiecalem sobie ze bede o niego dbal tak jak o motor. Wiec uznalem ze najpierw ogarne wszystko na tip top, zrobie logi, wymienie WSZYSTKO co konieczne i wtedy dopiero bede mogl sie bawic ok wlasnie zabieram sie za przygotowanie sprzetu do sprawdzenia szczelnosci. Jakos to chalupniczo uszczelnie do poniedzialku kiedy zakupie co trzeba. Najwyzej sprobuje odtluscic rure, zakleic srebrna tasma i zlapac zipami. Do poniedzialku wytrzyma Dziekuje bardzo za pomoc, jeszcze dzis zdam raport co znalazlem

  12. #10

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Nie wiem co to za macher polecał te świece , ale sprawdz sobie w ETCE czy mają być takie jak masz czy takie jak ja polecam. w silniku turbo swiece to podstawa a jeszcze po programie zalecalbym jeden stopien zimniejsze.

Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •