Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 17

Temat: proszę o ocene zestawu i poradę w sprawie glinkowania

  1. #1
    King's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    zachodnio-pomorskie
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.8T CDAA
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    22 razy

    Domyślny proszę o ocene zestawu i poradę w sprawie glinkowania

    witam z okazji że sezon powoli się rozpoczyna, trzeba auto ładnie wypieścić, i tu pojawia się problem, czym...
    mianowicie mam upatrzony taki zestaw http://www.meguiars.pl/shop/product_...roducts_id=501 z tym że glinka jest tam 25g, nie wiem, czy aby na pewno wystarczy na całe auto, przyznam się, nigdy jeszcze nie glinkowałem, nie wiem czy glinka jest kilkukrotnego użytku czy tylko jednorazowa ? mógłbym prosić o jakieś wskazówki ?
    kolejnym zestawem jest http://www.meguiars.pl/shop/product_...roducts_id=510 z tym że musiałbym dokupić do tego Ultimate Compound, Smooth Surface Clay Kit (zestaw glinki) oraz Show Car Glaze.

    Nie wiem który zestaw jest lepszy, proszę o opinię, jakieś porady, może jakieś połączenie byśmy zrobili ?
    Vorsprung durch Technik

  2. #2
    kamil1905's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poland
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    58 razy
    Podziękował
    46 razy

    Domyślny

    Glinka nie jest jednorazowego użytku. Tzn. gdy się ubrudzi to musisz ją wygnieść i uformować na nowo. Ale nie da się tego robić w nieskończoność bo w końcu tak się ubrudzi, ze już się nie będzie nadawała. Jeśli samochód nigdy nie był glinkowany to te 25 gram może nie starczyć.
    Moje auto tez jeszcze nie było glinkowane (przeze mnie) i ja kupiłem BILT-HAMBER AUTO CLAY o średniej agresywności 200 gram tak żeby mi zostala w zapasie na woskowanie np. przed zimą.

    http://carok.pl/towar.469.bilthamber...arna.200g.html

    Pozostałe produkty sam dobierałem osobno.

    Audi A3 1.8 AGN 125 KM ---> Audi A3 1.8 T Quattro 180 KM - 252 KM ---> Audi S5 F5 3.0 TFSI 354 KM ----> ......

  3. #3
    Dolnośląskie KiTo's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A6 3.0TDI Quattro
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    221 razy
    Podziękował
    60 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kamil1905 Pokaż post
    Jeśli samochód nigdy nie był glinkowany to te 25 gram może nie starczyć.
    mi na pierwsze glinkowanie poszło 75g ale też felgi robiłem więc dlatego więcej. Chyba lepiej kupić 100g i mieć na zaś.
    Jest A6 3.0TDI V6 Quattro
    Była A3 1.9TDI ASZ 240KM - bał się jej nawet szatan !

  4. Podziękowania dla KiTo za pomoc w problemie

    King (19-04-13)

  5. #4
    Wiolka's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Ok jeżeli chodzi o glinkę to kupujesz najlepiej taką 100 g (na początek polecam http://www.pielegnowacauto.pl/kosmet...poly-100g.html chyba, że auto jest bardzo brudne wtedy trzeba coś bardziej agresywnego użyć). Dzielisz taką glinkę na 3 części. Bierzesz butelkę z atomizerem, w której masz wodę z odrobiną szamponu samochodowego (ale dosłownie 2-3 krople tego szamponu wlewasz). Zagniatasz kawałek glinki, formujesz placek i mocząc wodą powierzchnię glinkujesz. Można użyć quick detailera jako poślizgu do glinki.
    Jeżeli chodzi o zestaw to napisz co chcesz robić to wtedy doradzimy tutaj wspólnie co kupić.


    Napisz na sklep@pielegnowacauto.pl i zapytaj o forumowy rabat!
    Kosmetyki samochodowe, materiały polerskie oraz lakiernicze. Usługi z zakresu auto detailingu. Odwiedź nas na www.pielegnowacauto.pl lub www.jak.pielegnowacauto.pl

  6. #5
    King's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    zachodnio-pomorskie
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.8T CDAA
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    22 razy

    Domyślny

    sprawa wygląda tak, auto nie jest jakoś tam tragicznie brudne, ale trzeba trochę popracować, zależy mi na uzyskaniu efektu " mokrego lakieru" albo "lustra" chce to zrobić konkretnie od podstaw. przedstawiłem zestawy bo wydają się być ok w stosunku cena-ilość, bo muszę kupić rękawice do mycia, drugi ręcznik do osuszania, pady do nakładania politury mam dwa, może profilaktycznie z 1 by się przydał, ręcznik do polerowania mam 1, obowiązkowo musi być drugi, bo jak nałożę po glinkowaniu coś typu Ultimate Compound to musze mieć drugi do polerki na show car glaze. z kosmetyków to szampon, glinka, następnie coś po glince np. wspomniany ultimate compoud i na koniec coś finiszujące typu wlasnie show car glaze. i do tego jeszcze pianownica i jakas butelka piany aktywnej.
    Vorsprung durch Technik

  7. #6
    kamil1905's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poland
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    58 razy
    Podziękował
    46 razy

    Domyślny

    I ja bym dorzucił tu jeszcze jakiś cleaner pod wosk.

    Audi A3 1.8 AGN 125 KM ---> Audi A3 1.8 T Quattro 180 KM - 252 KM ---> Audi S5 F5 3.0 TFSI 354 KM ----> ......

  8. #7
    Wiolka's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Hej,

    Myślę, że pomocna może okazać się notka na naszym blogu:
    http://jak.pielegnowacauto.pl/newsy/...o-czyszczenia/

    Zasada jest taka, że na wygląd lakieru największy wpływ ma jego odpowiednie przygotowanie przed woskiem (porządne umycie, odsmolenie, usuniecie osadów metalicznych i oczywiście korekta- o ile jest w planach). Porysowany lakier zawsze będzie matowy. Można oczywiście troszkę zamaskować rysy, ale oczywiście to nie będzie to samo.


    Napisz na sklep@pielegnowacauto.pl i zapytaj o forumowy rabat!
    Kosmetyki samochodowe, materiały polerskie oraz lakiernicze. Usługi z zakresu auto detailingu. Odwiedź nas na www.pielegnowacauto.pl lub www.jak.pielegnowacauto.pl

  9. Podziękowania dla Wiolka za pomoc w problemie

    King (19-04-13)

  10. #8
    King's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    zachodnio-pomorskie
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.8T CDAA
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    22 razy

    Domyślny

    i sam nie wiem co wybrać, czy kupić te "gotowe" zestawy, czy może kompletować osobno wszystko, te zestawy są ok, ale co z tego jak u Wioli nie ma ich dostępnych jak na razie :/ i jedyny minus to te 25g glinki, to za mało, musiałbym dokupić tą co Wiola poleciła, nie wiem, może robię błąd, ale nie chce woskować auta na wosku w ogóle się nie skupia, zadowoli mnie coś typu Show Car glaze

    kurde, trudna decyzja, chce myć auto. chce glinkować auto, chce po glinkowaniu maskować rysy oraz nadać mu później efekt Show Car ! ^^ a najlepiej efekt mokrego lakieru <3 dodam że auto ma kolor lavagrau-perleffekt kod LZ7L
    Vorsprung durch Technik

  11. #9
    Arkadius88's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Leszczyny
    Auto
    Audi A3 Quattro 1.8T
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Jeśli nigdy tego nie robiłeś to z podstaw potrzebujesz:

    Mycie i przygotowanie:
    - szampon i porządną rękawicę która nie rysuje lakieru
    - najlepiej i najwygodniej pianę aktywną
    - APC - może być ekonomicznie Nielsen Cyclone
    - do usuwania smoły, kleju itd np. Nielsen Tar&Glue Remover
    - Glinka - sam kupiłem Bithambler
    - deironizer - najlepszy jest CarPro IronX ale i niestety najdroższy
    - IPA jeśli bierzesz się za korektę (a tylko z nią osiągniesz porządny Wet Look i wtedy oczywiście dochodzą pasty, pady, polerka..)

    To tyle z przygotowania lakieru
    Na to oczywiście pójdzie Cleaner, wosk no i przydałyby się dressingi na plastiki i opony. To tak +/- wszystko.

    Jeśli nie chcesz bawić się w korektę i szukasz czegoś z kategorii AIO to polecam Auto Finesse Tripple. Przed tym oczywiście przygotowanie lakieru czyli dogłębne mycie (kilkukrotne), odsmalanie, deironizacja, glinkowanie, ponowne mycie i na to kładziesz Tripple'a. Efekt bardzo fajny, chyba niczym innym lepszego bez polerki nie osiągniesz przynajmniej w tej cenie bo AF jest stosunkowo tani. Na to dla trwałości możesz położyć jakiś wosk choćby Coli albo Hi-temp i też będzie ładnie

    Z tego co czytam to chcesz po prostu uzyskać ładny blask więc jeśli nie masz zmatowionego lakieru na mój gust starczy Ci podstawa podstaw czyli dobry szampon, coś do smoły i kleju, deironizer, glinka, cleaner, AIO (najlepiej właśnie AF Tripple) no i OBOWIĄZKOWO wosk Jeśli olejesz sprawę wosku to efektami za długo się nie nacieszysz. Wosk to jedyna warstwa ochronna która osłania lakier oraz wszelkie ewentualne wypełniacze rys przed wypłukaniem

    Powodzenia!

  12. Podziękowania dla Arkadius88 za pomoc w problemie

    King (19-04-13)

  13. #10
    kamil1905's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poland
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    58 razy
    Podziękował
    46 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Arkadius88 Pokaż post
    szukasz czegoś z kategorii AIO
    Może by koledze wytłumaczyć co znaczy ten skrót. AIO czyli All In One - wszystko w jednym. Cleaner, politura, wosk - o ile się nie mylę.

    Audi A3 1.8 AGN 125 KM ---> Audi A3 1.8 T Quattro 180 KM - 252 KM ---> Audi S5 F5 3.0 TFSI 354 KM ----> ......

  14. Podziękowania dla kamil1905 za pomoc w problemie

    King (19-04-13)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •