Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 19

Temat: Kolizja na rondzie.

  1. #1

    Data dołączenia
    Apr 2013
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    wschód
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny Kolizja na rondzie.

    Witajcie! Bardzo Was proszę o pomoc bo nigdy nie miałam do czynienia z TU (oprócz spotkań z agentem w celu opłacenia OC).

    W piątek na dużym rondzie, na którym jest sygnalizacja świetlna zatrzymałam się na czerwonym, a w tym momencie facet jadący z tyłu łupnął moje A3. Zjechaliśmy na pobocze, facet napisał oświadczenie, że jest sprawcą kolizji. Mój samochód ma wgniecenie na tylnej klapie pod tablicą rejestracyjną i jest to wyraźnie napisane w oświadczeniu. Gdy na drugi dzień przyjrzałam się autu na spokojnie, bez emocji dostrzegłam jeszcze wgłębienie i kilka lekkich złamań koło tego wgłębienia na tylnym zderzaku oraz to, że zderzak się lekko przemieścił, odstaje przy lampach i klapie. Rozmawiałam ze sprawcą i powiedział, że jeżeli chcę to jest zgodny dopisać to do oświadczenia. Natomiast mój agent ubezpieczeniowy uspokaja mnie, że nie ma takiej potrzeby i że likwidator powinien to uwzględnić. Sprawca ma ubezpieczenie w TU Uniqa i jutro tam dzwonię żeby to zgłosić. Poradźcie mi proszę co zrobić w takiej sytuacji, już tyle się naczytałam o podejściu tych likwidatorów.

    Kolejna sprawa to sposób likwidacji usterek. Co mi doradzacie? Jeśli chodzi o to wgniecenie pod tablicą rej. to myślałam o tym żeby oddać to do zakładu na odsysanie. A jeśli chodzi o zderzak to chyba wymiana? I tutaj jak radzicie - szukać zdemontowanego z innego w tym samym kolorze, czy jakiś nowy i do malowania? A może coś innego? W ogóle próbować samej remontować w miejscowych zakładach czy lepiej ASO?
    Ostatnio edytowany przez sashka - 15-04-13 o 00:10

  2. #2
    Byzio's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    VW Sharan
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    195 razy
    Podziękował
    106 razy

    Domyślny

    Jeżeli sprawca zgadza się to dopisać, to śmiało dopisuj. A nawet zalecam dopisanie wszystkiego co zauważysz! Ubezpieczyciel jak to ubezpieczyciel, będzie chciał zejść z ceną jak najniżej to i może wykożystać to, że nie wszystko jest wpisane. Poza tym na pewno niczemu nie zaszkodzi jak będzie wpisane a jedynie co to może pomoć!

    Co do likwidacji szkody, to jak masz możliwości, dostęp do pewnych warsztatów, to można próbować na własną rękę to i pewnie trochę grosza zostanie w kieszeni ( btw. Nie zgadzaj się na pierwszą wycenę z ubezpieczalni i walcz o więcej - zawsze dają, a czasem nawet i drugie tyle). Jak nie chce Ci się bawić, to najlepiej pozostawić to ASO lub sprawdzonemu autoryzowanemu warsztatowi. Zrobią wszystko i będziesz miał z głowy.

  3. #3

    Data dołączenia
    Apr 2013
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    wschód
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny

    Dziękuję za odpowiedź. Z tym dopisaniem problem jest taki, że całe oświadczenie jest napisane przez sprawcę, który mieszka 100 km. ode mnie. Gdybym to ja sporządziła to oświadczenie swoim charakterem pisma to już dawno bym dopisała tą usterkę.

  4. #4
    Pawel_yu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    SB
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    122 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Przyjedzie rzeczoznawca to mu powiedz, ze sa dodatkowe szkody ktorych nie zauwarzylas bo bylas w stresie.
    Nic nie kombinuj z oswiadczeniem bo otworzysz im furtke, zeby nie wyplacac

  5. #5

    Data dołączenia
    Feb 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Jeśli zależy Ci na porządnej naprawie auta, to bez wahania polecam ASO, koszty idą z OC sprawcy. Tak czy inaczej rzeczoznawca z firmy ubezpieczającej zrobi wycenę i pewnie zaproponuje wypłatę w gotówce, która pokryje 30-50% naprawy auta w ASO. Jednym zdaniem nie ma co kombinować. W ASO zrobią Ci wszystko na medal, z wymianą części (jesli będzie potrzebna) na nowe, a w dodatku możesz postarać sie o auto zastępcze na czas naprawy. Koszt oczywiście pokrywa OC sprawcy. Kiedyś trafiła mi się podobna sprawa i zrobiłem jak wyżej. Samochód zrobiony super, z wymianą klapy, zderzaka na nowe i oczywiście auto zastępcze. Żadnego stresu i odbiór samochodu po 3 tygodniach.
    Ostatnio edytowany przez MacGregor - 15-04-13 o 13:53

  6. #6

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MacGregor Pokaż post
    Jeśli zależy Ci na porządnej naprawie auta, to bez wahania polecam ASO, koszty idą z AC sprawcy. Tak czy inaczej rzeczoznawca z firmy ubezpieczającej zrobi wycenę i pewnie zaproponuje wypłatę w gotówce, która pokryje 30-50% naprawy auta w ASO. Jednym zdaniem nie ma co kombinować. W ASO zrobią Ci wszystko na medal, z wymianą części (jesli będzie potrzebna) na nowe, a w dodatku możesz posatrać sie o auto zastępcze na czas naprawy. Koszt oczywiście pokrywa AC sprawcy. Kiedyś trafiła mi się podobna sprawa i zrobiłem jak wyżej. Samochód zrobiony super, z wymianą klapy, zderzaka na nowe i oczywiście auto zastępcze. Żadnego stresu i odbiór samochodu po 3 tygodniach.
    Jak to AC?. Masz rację co do naprawy bezgotówkowej o ile nie policzą amortyzacji części ( ponoć tak robią co według mnie nie jest zgodne z prawem)

    Ginekologiem nie jestem, ale zerknąć mogę

  7. #7

    Data dołączenia
    Apr 2013
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    wschód
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny

    Dzięki chłopaki za odpowiedzi i rady. Jeżeli oddaje się do ASO to pokrywają tylko do 50% kosztów naprawy? Nie ma szans na więcej? Kurczę nie wiem co robić. Później pojadę do zwykłego zakładu żeby ocenili i powiedzieli ile ich zdaniem może wynieść naprawa. Jasne, że wolałabym naprawić to w ASO, ale jeżeli koszty mają być przez to większe to nie wiem...

  8. #8

    Data dołączenia
    Feb 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez lawina Pokaż post
    Jak to AC?. Masz rację co do naprawy bezgotówkowej o ile nie policzą amortyzacji części ( ponoć tak robią co według mnie nie jest zgodne z prawem)
    OC oczywiście... to z rozpędu

    Nie policzą amortyzacji. Auto ma być naprawione. Jeśli uszkodzenie klapy i zderzaka jest spore , a zwykle w ASO nie patyczkują się to wrzucają nowe. Moją dałoby się wyklepać bez problemu, ale i tak dostałem nową.


    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez sashka Pokaż post
    Dzięki chłopaki za odpowiedzi i rady. Jeżeli oddaje się do ASO to pokrywają tylko do 50% kosztów naprawy? Nie ma szans na więcej? Kurczę nie wiem co robić. Później pojadę do zwykłego zakładu żeby ocenili i powiedzieli ile ich zdaniem może wynieść naprawa. Jasne, że wolałabym naprawić to w ASO, ale jeżeli koszty mają być przez to większe to nie wiem...
    Jeśli oddasz do ASO to nic Cię nie interesuje - odbierasz naprawiony samochód i nie dostajesz żadnej kasy, naprawa bezgotówkowa, ASO rozlicza się z ubezpieczalnią. Oprócz tego możesz dostać od ASO samochód zastępczy na czas naprawy Twojego.

  9. #9
    lorence's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WPR
    Auto
    BMW 3.0
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MacGregor Pokaż post
    Jeśli zależy Ci na porządnej naprawie auta, to bez wahania polecam ASO,
    a ja bez wahania NIE polecam ASO, banda gamoni, drzwi miałem wymieniane w kolorze całe na nowe i ... źle spasowali tak że dół obciera, mojemu znajomemu tak zrobili tylna klapę że po 8 miesiącach od wymiany/naprawy rdza zaczęła wychodzić, niby OK poprawiają ale po to płaci się kupę kasy żeby jeździć i tracić czas na poprawki ?? bo przecież nie robią tego od reki tylko auto musi zostać następne pare dni w ASO.

    W poprzednim aucie ASO przy wymianie rozrządu urwało mi odważniki do tłumienia drgań silnika (czy jak to się nazywa) innym razem oberwali mi łącznik elastyczny i wmawiali że tak już było, wydach był w dwóch kawałkach. Nigdy wiecej ASO.

    ASO niczym się nie różni od zwykłego warsztatu a często robią wieksze przekręty bo ASO = autoryzowany serwis, bo przecież płaci się 3x wiecej za JAKOŚĆ, gówno prawda. Ludzie bardziej ufają ASO bo jest to serwis autoryzowany a bardzo często robią grube przekręty. Jak masz kogoś sprawdzonego niedaleko to daj sobie spokój z ASO i do tego pare zł Ci w kieszeni zostanie. I nie mówie tutaj o robieniu byle jak tylko porządnie. Za kase która dostaniesz kupisz używany zderzak i klapę w kolorze a nawet jak nie to dobry lakiernik Ci to zrobi dużo lepiej niż niektórzy partacze w ASO.

    Pozatym zdarzają sie przypadki że Autoryzowany serwis nie może się dogadać z ubezpieczycielem i wtedy jesteś bez auta i czekasz aż się dogadają. Wcale nie jest tak pięknie jak koledzy piszą powyżej.

  10. #10

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez lorence Pokaż post
    a ja bez wahania NIE polecam ASO, banda gamoni, drzwi miałem wymieniane w kolorze całe na nowe i ... źle spasowali tak że dół obciera, mojemu znajomemu tak zrobili tylna klapę że po 8 miesiącach od wymiany/naprawy rdza zaczęła wychodzić, niby OK poprawiają ale po to płaci się kupę kasy żeby jeździć i tracić czas na poprawki ?? bo przecież nie robią tego od reki tylko auto musi zostać następne pare dni w ASO.

    W poprzednim aucie ASO przy wymianie rozrządu urwało mi odważniki do tłumienia drgań silnika (czy jak to się nazywa) innym razem oberwali mi łącznik elastyczny i wmawiali że tak już było, wydach był w dwóch kawałkach. Nigdy wiecej ASO.

    ASO niczym się nie różni od zwykłego warsztatu a często robią wieksze przekręty, tyle że mają szybszy dostęp do nowych części ale jak masz kogoś sprawdzonego niedaleko to daj sobie spokój z ASO i do tego pare zł Ci w kieszeni zostanie. I nie mówie tutaj o robieniu byle jak tylko porządnie. Za kase która dostaniesz kupisz używany zderzak i klapę w kolorze a nawet jak nie to dobry lakiernik Ci to zrobi dużo lepiej niż niektórzy partacze w ASO.

    Pozatym zdarzają sie przypadki że Autoryzowany serwis nie może się dogadać z ubezpieczycielem i wtedy jesteś bez auta i czekasz aż się dogadają. Wcale nie jest tak pięknie jak koledzy piszą powyżej.
    A ja z kolei robiłem auto w ASO i zrobili mi bardzo dobrze i ubezpieczyciel zapłacił całość. Ale wiem, że kilka osób na tym forum udało się do aso w celu narpawdy bezgotówkowej i powiedziano im, że potrącą amortyzację. Raczej nie jest to zgodne z prawem ale warto to sprawdzić.
    Lorenc wiesz czym się różni aso do "Pana Mietka" ?? Tym, że masz gwarancję. Źle Ci zrobili?? Oddajesz na poprawkę i tyle. "Pan Mietek" raczej chętny do reklamowania wad jego pracy nie będzie

    Ginekologiem nie jestem, ale zerknąć mogę

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •