Strona 22 z 33 PierwszyPierwszy ... 12202122232432 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 211 do 220 z 323

Temat: Schemat podłączenia radia

  1. #211
    arturpl1986's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    CSW
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez bikek001 Pokaż post
    Jaki kolor (kolory) w kostce iso z auta ma kabelek stały plus (ten działający nawet bez kluczyka do podtrzymania pamięci radia). Bo nie mam żadnego urządzenia pomiarowego, a do pełni szczęścia muszę tylko ten jeden kabelek zlokalizować i przepiąć, pomoże ktoś?
    czytać czytać...

    czerwony - stały 12V
    żółty - 12V

    dwa najgrubsze przewody

    co do urządzenia każdy ma:
    żarówka 12V i kawałek przewodu
    Copyright by Artef!x
    4,2 l / 100 km

    http://www.a3-club.net/forum/showthr...efix&p=1011589

    ... lord of the rings ...

  2. #212

    Data dołączenia
    Jun 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świętokrzyskie
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Czyli odwrotnie jak w wiązce z radia.

  3. #213
    arturpl1986's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    CSW
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    http://obrazki.elektroda.pl/8955279700_1340824811.jpg <- tak wygląda u mnie w radiu. czerwony i żółty podłączam do czarnej kostki od samochodu
    http://obrazki.elektroda.pl/3386646900_1340824799.jpg <- odpowiednio do żółtego i czerwonego z białym

    teraz chyba jasne
    Copyright by Artef!x
    4,2 l / 100 km

    http://www.a3-club.net/forum/showthr...efix&p=1011589

    ... lord of the rings ...

  4. #214

    Data dołączenia
    Jun 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świętokrzyskie
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Czyli żólty z radia, do czerwonego z białym z samochodu. Juto to sprawdzę bo dziś już nie mam nerwów.

  5. #215
    arturpl1986's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    CSW
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    kurde... czyli żółty z żółtym i czerwony z czerwono-białym...

    z resztą wszystko powinno być wpięte w kostkach ISO przy radiu, A i B przy samochodzie.


    Chyba jednak powinieneś udać sie z tym do elektryka samochodowego, który ma o tym pojęcie, co nie Kajetan ??
    Copyright by Artef!x
    4,2 l / 100 km

    http://www.a3-club.net/forum/showthr...efix&p=1011589

    ... lord of the rings ...

  6. #216
    cabus4's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Okolice KrK
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Witam,
    zakupiłem i podłączyłem do swojej Audioli radio 2din Pioneer Avic F-930BT. Wszystko ładnie gra, jednak jest jedna rzecz która mnie drażni. Radio jest podłączone w taki sposób że uruchamia się razem z przekręceniem stacyjki. Wiadomo wkładam kluczyk do stacyjki radio się uruchamia, chwile czekam aż systemy się uzbroją (znikną kontrolki air bag, abs itd. oraz gdy zniknie na fisie OK w tym momencie radio się uruchamia bo to radio dla informacji jest na Windowsie CE. Teraz zapalam samochód i radio gaśnie i uruchamia się ponownie i to jest właśnie to co mnie drażni. Tak sobie myślę czy gdybym stały +12v pociągnął bezpośrednio z akumulatora to zniknie ten problem? Oczywiście na tym kablu zamontuje bezpiecznik. Proszę o jakieś rady.
    Mam kolejne pytanie co daję zamiana podłączenia kabli czerwonego (w tym pionierze jest różowy) z zółtym bo jak dobrze pamiętam wcześniejszego pioneera AVH -3300BT tak miałem właśnie podpiętego (montowałem w profi firmie) bo w tym momencie tego avica mam czerwony z czerwonym, zółty z żółtym. I jeszcze jedno w mojej Audioli jest kostka iso tylko zasilająca (czarna) i brązowa od głośników. Czy powinienem mieć jeszcze jakieś inne? O co chodzi z tym CAN? Jak kupiłem w samochodzie było nie fabryczne radio, więc nie wiem czy jak wychodziło z fabryki było jakieś radio i czy jak było to jakie.
    Pozdrawiam.

  7. #217
    Kajetan's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radzionków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    cabus4 te dwa przewody czerwony i żółty mają napięcie 12V (zółty czyli tzw pamięć musi być podłączony na stałe żeby radio pamiętało fale i ustawienia, czerwony to kolejny 12v plus by włączyć radio i ten plus jest po stacyjce po to żeby odciążyć aku przy starcie silnika i by nie zapomnieć wyłączyć radia przy wysiadaniu z samochodu co skutkowało by w kolejnym dniu nie uruchomieniu silnika) chcesz żeby grało cały czas podłącz przewody po stronie radia żółty i czerwony z tym z aku stałym w kostce iso samochodu. a CAN to nic innego jak protokoł transmisji coś jak w sieci komputerowej ale przesyłane są tylko informacje "nie dane" o stanie każdego ważnego układu w tym między innymi od jakiegoś czasu i fabrycznego radia który nie potrafi się dogadać z układem zarządzającym i się wyłącza.

  8. #218
    cabus4's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Okolice KrK
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Kajetan właśnie nie chce zmieniać sposobu podłączenia tzn. nie chcę aby cały czas grało tylko aby włączało się po stacyjce tak jak jest. Bardziej chciałem uzyskać info czy zamiana kabli żółty z radia z czerwonym z kostki ISO a czerwony z radia z żółtym z kostki ISO (po prostu zamiana) czymś skutkuje, bo tak jak pisałem wcześniej pamiętam że tak miałem podłączone wcześniejsze Pioneera.
    Może szybko wyjaśnię. Po zakupie samochodu miałem konsole na radio (1din) i wtedy pioneerka miałem tak podpiętego że grało bez kluczyka w stacyjce. Po zmianie konsoli na 2din zakupiłem i montowałem w profi firmie radio tego AVH 3300BT i oni z tego co pamiętam skrzyżowali (między radiem a kostka) kable żółty z czerwonym, czerwony z różowym i tak się zastanawiam dlaczego? Po zakupie Avica F930BT (którego sam montowałem) nie zamieniałem (krzyżowałem) tych kabli. Stąd moje pytanie co to daje, czy w ogóle coś to daje.
    Chciałbym aby podczas przekręcania stacyjki i zapalania samochodu radio nie gasło i nie uruchamiało się ponownie ponieważ to radio chwilę się uruchamia (ok. 10s.) dlatego że jest na windowsie CE. Zapewne wiesz jak jest: wkładasz kluczyk do stacyjki przekręcasz kluczyk w pierwsze położenie w tym momencie zapalają się wskaźniki na desce rozdzielczej i załącza się radio (jak wcześniej pisałem trwa to ok. 10s.) radio jest jeszcze w trakcie uruchamiania się a ja zapalam samochód i gaśnie i znowu trwa proces uruchamiania radia i to jest to co mnie drażni. Stąd moje pytanie czy jakbym podłączył +12V prosto z akumulatora to ten problem by znikł. Jeśli jest to możliwe to jak to zrobić jaki byłby schemat podłączenia?
    Jeszcze jedno czy to że mam tylko czarna kostke iso i brązową jest OK? Bo czytałem ten post i niektórzy piszą o tym że mają więcej tych kości. Czy to chodzi o to że mają system BOSE którego ja nie mam czy o ten cały CAN? Byłbym wdzięczny o naświetlenie tematu.
    Pozdrawiam.

  9. #219
    Kajetan's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radzionków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    jak pociągniesz stały plus obojętnie z jakiego źródła to nie bedzie sie włączać automatycznie dlatego jest po stacyjce, pisałem wcześniej po co są dwa źródła zasilania w radiu. przewody żółty i czerwony są na szybkozłączkach by można zamienić stały podtrzymujący zasilanie z zasilaniem po kluczyku nic innego (bo czasami instalacje mają zamienione piny) w kostce zasilającej na 3 czy 4 pinie jest linia K z CAN (linia CAN to są tylko dwa przewody), jest tam też sterowanie anteną i gala w drugiej kostce masz cztery głośniki reszta kostek których nie masz to sterowanie navi, sterowanie cd, sterowanie suba, sterowanie wyswietlacza w fis, telefon. W normalny sposób tego problemu nie rozwiążesz zostaje CI albo na stałe albo po stacyjce. Ewentualnie zastosować przekaźnik czasowy i bedzie podtrzymywać zasilanie mimo że zostanie odcięte przez stacyjke.

  10. #220

    Data dołączenia
    Jun 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świętokrzyskie
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Jednak musiałem zamienić piny w kostce z radia, żółty zamienić miejscami z czerwonym, czyli żółty z auta do czerwonego z radia i teraz trzyma pamięć.

Strona 22 z 33 PierwszyPierwszy ... 12202122232432 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •