Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 11

Temat: Zestaw na początek

  1. #1

    Data dołączenia
    Feb 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Palowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny Zestaw na początek

    Witam,

    Chciałbym otrzymać poradę w sprawie zakupu kosmetyków samochodowych. Mam zamiar zająć się karoserią samochodu.
    Chodzi mi o polecane ogólnie środki w zakresie cena/jakość, a mianowicie:
    - szampon,
    - wosk ( wiem, że dobry jest collinite 476, ale jak dla mnie jest dosyć drogi),
    - aplikator do wosku,
    - ręcznik do osuszania (mam mikrofibre z k2 chyba, ale możecie polecić jakich dobrze chłonący ręcznik).Chciałem kupić http://www.pielegnowacauto.pl/kosmet...r-60x90cm.html

    Rękawice z mikrofibry mam, a także kiedyś zakupiłem środek Diamondbrite juwelultura (dwie buteleczki, stage 1: PRE-GLAZE , stage 2: GLAZE). Czy ten środek warto zastosować ?
    Nie wiem jak to się ma do woskowania ? woskując samochód można też zastosować środek Diamondbrite ?

    Mam także pytanie na temat czym polerować wosk, irchą oraz czy warto wyglinkować samochód. Jeżeli tak to jaką glinkę oraz lubrykant zakupić ?


    Do felg chcę kupić 4nano RIM Cleaner+ (czy tester 100 ml wystarczy na komplet felg) i czy trzeba zdejmować koła z auta ?

    To by było chyba na tyle, z góry dzięki za pomoc
    Ostatnio edytowany przez ArChi1990 - 20-04-13 o 17:19

  2. #2
    lorence's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WPR
    Auto
    BMW 3.0
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    forum.kosmetykaaut.pl/
    są tam gotowe zestawy i odpowiedzi na wszystkie pytania, nie musisz się rejestrować

  3. Podziękowania dla lorence za pomoc w problemie

    ArChi1990 (20-04-13)

  4. #3

    Data dołączenia
    Feb 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Palowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Dzieki za link, ale czekam na opinie i pomoc w wyborze od innych
    Ostatnio edytowany przez ArChi1990 - 22-04-13 o 08:46

  5. #4

    Data dołączenia
    Feb 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Palowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Troszkę poprzeglądałem ww forum i na pewno wybiore wosk collinite 476 tylko jaki do tego aplikator ?
    - Szampon myślałem nad Megs'em GC, ale jest dosyć mało wydajny. Co polecacie bardziej wydajniejszego ?
    - Glinka ValetPRO glinka Yellow Poly 100g jako lubrykantu uzyje wody z odrobina szamponu.
    - Do ręcznej korekty lakieru użyje Meguiar's Ultimate Compound + Flexipads Aplikator Tri-Color (czy można go użyć także do aplikacji wosku ?)
    - do osuszania ręcznik fluffy dryer 60x90
    - do felg sie zastanawiam pomiedzy car pro IronX a 4nano Rim Cleaner+

    Czy do czegos przyda mi sie Diamondbrite o ktorym pisalem w pierwszym poscie ?
    Czy aplikatorem flexipads mozna polerowac mleczko megs'a oraz wosk ? czy lepiej do tego uzyc jakis mikrofibr np. Jan Niezbedny ?

    Prosze osoby, które ogarniają temat o pomoc,
    Z góry dzieki, zależy mi na czasie.

    Edit: zapomniałem jeszcze o tym, ze chce sobie przpolerowac lampy, do tego papiery scierne a potem pasta KOVAX 100ml czy cos innego ?
    polerować to potem ręcznie (czym) czy zakupić jakis filc na wiertarke(jaki) ? Zabezpieczać czyms lampy ?
    Ostatnio edytowany przez ArChi1990 - 22-04-13 o 10:20

  6. #5
    Wiolka's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Ok to może ja coś podpowiem.
    Często na początek polecam szampony Shiny Garage, np: truskawkowy albo pomarańczowy ponieważ są w dobrej cenie i przy okazji są to całkiem fajne produkty. I podczas kompletowania pierwszego zestawu pozwalają trochę zaoszczędzić
    Glinka- ok
    Taniej wyjdzie Cię zestaw URBANA: zestaw do ręcznego polerowania
    Do wosku polecam aplikator Meguiar's Soft Foam
    Ręcznik- dobry wybór
    Testowaliśmy już naprawdę dużo produktów do usuwania metalicznych osadów i jeszcze żaden nie dorównał IronX'owi Ale oczywiście najpierw radze dobrze umyć felgi APC (ewentualnie kwasowym środkiem jeżeli są bardzo brudne), usunąć smołę, np. Prickbortem i dopiero na koniec użyć IrkonX'a. O myciu kół możesz poczytać tutaj: http://jak.pielegnowacauto.pl/newsy/...w-samochodzie/

    Niestety nie testowaliśmy Diamonbrite'a dlatego nie pomogę.
    Resztki wosku zawsze usuwasz mikrofibrą. Może być np. Flexipads (tutaj też podaję opcję budżetową) lub URBAN

    Jeżeli chodzi o polerowanie lamp to zdecydowanie polecam maszynowe. Ręcznie nie wyciągniesz śladów po papierze.


    Napisz na sklep@pielegnowacauto.pl i zapytaj o forumowy rabat!
    Kosmetyki samochodowe, materiały polerskie oraz lakiernicze. Usługi z zakresu auto detailingu. Odwiedź nas na www.pielegnowacauto.pl lub www.jak.pielegnowacauto.pl

  7. Podziękowania dla Wiolka za pomoc w problemie

    ArChi1990 (22-04-13)

  8. #6

    Data dołączenia
    Feb 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Palowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    dzieki za poradę Wiolka

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Wiolka Pokaż post
    Taniej wyjdzie Cię zestaw URBANA: zestaw do ręcznego polerowania
    czy w tym wypadku taniej znaczy lepiej niz Meguiar's Ultimate Compound + Flexipads Aplikator Tri-Color ?

  9. #7
    Wiolka's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ArChi1990 Pokaż post
    dzieki za poradę Wiolka


    czy w tym wypadku taniej znaczy lepiej niz Meguiar's Ultimate Compound + Flexipads Aplikator Tri-Color ?
    Wydaje mi się, że odpowiedziałam na GG ale jeżeli jednak nie to jeszcze tutaj napiszę, że np. aplikator URBAN'a jest bardziej agresywny od Tri- Color'a dlateg wg mnie sprawdza się lepiej. A URBAN to bardzo fajna pasta (tzw. one step) tylko mniej znana d UC


    Napisz na sklep@pielegnowacauto.pl i zapytaj o forumowy rabat!
    Kosmetyki samochodowe, materiały polerskie oraz lakiernicze. Usługi z zakresu auto detailingu. Odwiedź nas na www.pielegnowacauto.pl lub www.jak.pielegnowacauto.pl

  10. #8
    fitness's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec/Węgierska Górka
    Auto
    Opel
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Wiolka Pokaż post
    URBAN to bardzo fajna pasta
    mam takie pytanko ta pasta urban to jest przygotowanie pod wosk np collinite 476 ??


    A3-CLUB.NET GRUPA Bielsko Biała i Okolice
    A3 1.6 AEH by Fitness

    http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=14348138 PROFESJONALNY SERWIS KONSOLI XBOX360 POLECAM!

  11. #9

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podlaskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    33 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ArChi1990 Pokaż post
    Glinka ValetPRO glinka Yellow Poly 100g jako lubrykantu uzyje wody z odrobina szamponu.
    Ja bym Ci proponował sama wode bez dodatku szamponu ,u mnie podczas glinkowania z dodatkiem szamponu sama glinka zrobiła sie miazga z niej chyba jakaś reakcja chemiczna zaszła ,ze z glinki nie było co zbierać .Na szczeście miałem drugą połowę którą uzyłem bez szamponu i wszystko było elegancko .

  12. #10

    GZyl's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi A4 B8
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0 TDI - CRFC (143 KM)
    Pomógł
    45 razy
    Podziękował
    38 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Pavlos2 Pokaż post
    Ja bym Ci proponował sama wode bez dodatku szamponu ,u mnie podczas glinkowania z dodatkiem szamponu sama glinka zrobiła sie miazga z niej chyba jakaś reakcja chemiczna zaszła ,ze z glinki nie było co zbierać .Na szczeście miałem drugą połowę którą uzyłem bez szamponu i wszystko było elegancko .
    Ja używałem "ValetPRO glinka Yellow Poly" + woda z odrobiną "ValetPRO Concentrated Car Shampoo" i nic się z glinką nie działo.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •