Pokazane rezultaty 1 do 3 z 3

Temat: Złamana gałąź

  1. #1

    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Różyniec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny Złamana gałąź

    Witajcie,
    chciałbym opisać sytuację z dzisiejszego poranka i przy okazji poradzić się bardziej doświadczonych forumowiczów.
    Samochód ciężarowy jadąc obok mojego akademika (wyjątkowy wjazd na budowę, normalnie jest zakaz) zahaczył o gałąź krawędzią naczepy i ją złamał, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Jak można się domyślić, gałąź spadła na moje A3, zaparkowane przy krawężniku. Na szczęście nic nie zostało wgniecione jednak powstało sporo rys (dach, klapa bagażnika, drzwi kierowcy i tył, wersja 3D). Ja zdarzenia nie widziałem, spałem w tym momencie O zdarzeniu poinformowała mnie jedna z sąsiadek, powiedziała tylko, że ciężarówka to zrobiła i nic więcej. Na szczęście w akademiku mieszka więcej koleżanek i jedna z nich spisała nr rej. naczepy. Z tą informacją udałem się do wydziału ruchu drogowego (ul. Hubska Wrocław). Funkcjonariusz początkowo chciał mnie spławić twierdząc, że to gałąź, a nie uczestnik ruchu spowodowała zniszczenia, jednak na moją uwagę, że jednak ktoś tą gałąź złamał i uciekł kazał mi przyjechać jutro autem (pojechałem tramwajem żeby niczego nie ruszać) w celu oględzin. Dodatkowo w momencie powrotu do akademika z komisariatu, przy aucie stał radiowóz i funkcjonariusze sporządzali raport. Spisali moje dane, dane świadka i powiedzieli, że przekażą ten raport do wydziału ruchu.
    Chciałbym się zapytać, czy ktoś miał podobne doświadczenia, ew. z punktu widzenia ubezpieczyciela jakie mam szanse na odszkodowanie?


  2. #2
    Dolnośląskie KiTo's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A6 3.0TDI Quattro
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    221 razy
    Podziękował
    60 razy

    Domyślny

    Ci od zieleni zapłacą , zdaje się Jerzu miał konara na masce i zapłacili.
    Jest A6 3.0TDI V6 Quattro
    Była A3 1.9TDI ASZ 240KM - bał się jej nawet szatan !

  3. #3

    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Różyniec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Do nich też się udam, ale najpierw zobaczę co mi jutro na komendzie powiedzą.

    edit:
    Wróciłem właśnie z komendy. Funkcjonariusz zrobił zdjęcia uszkodzeń i przyjął zgłoszenie. Powiedział jednak, że z tym będę musiał iść do sądu z powództwa cywilnego (chyba tak to było), że duże koszta i generalnie zero konkretów co mam z tym dalej robić.
    Ostatnio edytowany przez cule - 23-04-13 o 09:13

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •