Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 61 do 70 z 78

Temat: szarpanie przy dodawaniu gazu na LPG

  1. #61

    Data dołączenia
    Oct 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Brzesko
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    ok sprawdze...odepne jeszcze linke od przepustnicy i sprawdze czy przypadkiem to nie jest cos z samym pedalem ze tak ciezko chodzi...zrobie i wysle to zdjecie teego o czym mowie ii bedziemy myslec dalej

  2. #62

    Data dołączenia
    Oct 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Brzesko
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Witam.Jestem spowrotem i moja sytuacja sie pogarsza a mianowicie...zaswiecila mi sie wczoraj kontrolka czujnika temperatury silnika i poziomu plynu na czerwono...wiec mysle pewnie czujnik do wyrzucenia ale temp plynnie wzrasta az do 90 stopni i stoi i ani milimetra dalej(jak wracalem 150km po zakupie to tez nic nie wzrosla.odkrecam dzisiaj zbiorniczek i patrze a tam malo plynu(bylem wczesniej na spawaniu tlumnika i widzialem ze gdzies sie leje nie znlazlem dokladnie gdzie ale jest gdzies wyciek)ale dobra patrze i w srodku rozwalony jakby od cisnienia(przy odkreceniu go na rozgrzanym mial cisnieniee nie jakies ogromne ale mial i przy kreceniu przepustnica leje sie z wezyka bodajze powrotnego z gory niee ze go wyrzuca jakos strasznie tylko z tego wezykaa i teraz pytanie zee to jest normalne zachowanie tak??zee robi sie cisnienie przy nagrzaniu a potem wraca powrotem?bo sie troszke przestraszylem zee uszczelka pod.... aa i jesli chodzi o temat poprzedni to przy lekkim dodaniu gazu slysze wyraźne syczenie(obstawiam wlasnie nieszczelnosc dolotu tak jak kolega pisal) ale wlasniee zrobilem zdjecie i mam zapytanie do czego jest wlasnie jak go nazwalem bolec??tam jest czuujnik czy jest to map sensor?? https://zapodaj.net/9c81291e68e47.jpg.html Pozdrawiam

  3. #63
    MICEK's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZSL
    Auto
    BMW Touring 5 i
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    16 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Nieszczelność + termostat to boli prawdopodobnie twoje Audi
    Fuc*k GOOGLE Ask Me

  4. #64

    Data dołączenia
    Oct 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Brzesko
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Ale to co napisalem to jest w porzadku ?ze pod wplywem temp robi sie cisnienie jakies tam a potem przez ten wezyk powinno normalnie wracac bo w sumie wtedy chyba normalny obieg plyn robi tak? Termostat byl wymieniany kiedys i moze kiedys ten zbiorniczek rozwalilo ale nikt nie wymienial...takze termostat raczej nie bo grzalby sie a tak to nagrzewa sie dosyc szybko do 90 a potem dalej nie drgnie niic a nic.tylko zastanawia mnie to co napisalem?? Kontrolka sie swieci bo jest malo plynu mozliwe ze z tegi zbiorniczka cieknie albo ktorys waz puscil...ale to sprawdze... ten dolot musze dokladnie przejrzec w takim razie.a jeszcze mnie interesuje co jest na tym zdjeciu co wrzucilem ?? Jakies podcisnienie czy cos?

  5. #65
    MICEK's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZSL
    Auto
    BMW Touring 5 i
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    16 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Przepraszam termostat masz dobry. Jeśli chodzi o ubytek płynu chłodniczego to sprawdź króciec w którym zamontowany jest czujnik temperatury. Nie wiem do czego służy ten czujnik. Chcąc sprawdzić bolec czy pracuje prawidłowo musisz upewnić się czy układ masz przed nim szczelny.
    Fuc*k GOOGLE Ask Me

  6. #66

    Data dołączenia
    Oct 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Brzesko
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Okk sprawdze..uklad sprawdze i przy okazji kable ze świecami zmienie.dzieki za pomoc jak zrobie wszystko to bede sie odzywal

  7. #67

    Data dołączenia
    Aug 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARZ

    Domyślny Audi A3 8L 1.8T chip 200KM problem z szarpaniem

    Witam, wszystkich forumowiczów mam problem ze swoją audiczką posiadam instalację gazową STAG podczas dużego obciążenia mi szarpie powyżej 4 tys obrotów posiadam wykres z oscyloskopu STAG 200 Easy (STAG GOFAST) już nie mam siły nie wiem co się dzieję wymieniłem parownik na większy bo miałem TUR 6 do 204KM ale po programie kupiłem KME GOLD 326KM zrobiłem 3 wykresy w podłogę na 2,3 i 5 biegu ciśnienie gazu w normie nie spada temperatura owszem trochę dziś podłączyłem do gofasta przewód od lambdy więc jak by ktoś potrzebował wykres oscyloskopu z lambdą to zrobię jeśli będzie potrzebny a więc przejdźmy do rzeczy mój setup:
    -STAG GOFAST
    -Wtryski TECH-YETI bez dysz wykręcone
    -Wielozawór na 6mm
    -FARO 6mm
    -KME GOLD 326KM
    -Dopływ gazu z reduktora do listwy z obu stron
    -Przewody do dysz w kolektorze ssącym 15cm i są bardzo blisko głowicy
    -Przewody od reduktora do listwy 1m

    Pliki z oscyloskopu
    2 Bieg - https://www87.zippyshare.com/v/CjZ2dytz/file.html
    3 Bieg - https://www87.zippyshare.com/v/yYfCPw1D/file.html
    5 Bieg - https://www87.zippyshare.com/v/k58YQUhU/file.html

    Wtryski LPG chodzą podczas większego obciążenia po 16ms a potem jak już głupieje to równo z wtryskami benzyny czyli 25ms mi się wydaje że przewód faro nie daje rady ale mi się wydaje że wtedy spadło by ciśnienie gazu. Proszę luknąć na te wykresy i dopomóc bo poważnie ja już głupieje i nie mam siły na to.

    Pozdrawiam

  8. #68

    Data dołączenia
    Dec 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Głogów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny Szarpie na obrotach

    Witam, mam pare pytan moze ktos pomoze.
    Gdy jade na LPG to przy 3,5-4 tys obrotow zaczyna szarpac tak jakby sie dlawil i po chwili przelacza sie na bezyne i jedzie dalej, jak tylko zejdzie ponizej 4 tys znowu szarpie, uciazliwe przy wyprzedzaniu.
    Druga sprawa co jakis czas przestaje mi dzialac turbina, nie slychac jej auto jest slabsze i czasem sie wlaczy po jakis kilku kilometrach ale najczesciej musze go zgasic na 10-20 minut i wtedy znowu dziala.
    Moze ktos mial podobny problem, moze juz gdzies byl taki temat ale nie moglem nic znalezc. Z gory dzieki za wszystkie odpowiedzi.

  9. #69

    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Woźniki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Świece i cewki na pierwszy rzut do sprawdzenia. Chyba powinno dać się sprawdzić wypadanie zapłonu przez vcds-a

    przy lpg problemy z zapłonem się mocniej uwidaczniają niż na PB, na PB może być ok a na gazie źle.
    Dziwi mnie, że przełącza na benzynę, czy wtryski są sprawne w pełni z gazu i filtry też regularnie zmieniane?
    http://olx.pl/oferty/uzytkownik/wqjx/ - Moje ogłoszenia w serwisie OLX.pl

  10. #70

    Data dołączenia
    Dec 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Głogów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    swiece kable nowe, juz z 4 razy bylem u gazownika na ustawienie gazu ale nic nie pomaga

    - - - Aktualizacja postu - - -

    wtryski sa na jakies 240 KM zmienione niecaly rok temu, filtry wymienia mi gazownik co 10 tys KM, ostatnio miesiac temu.

Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •