Pokazane rezultaty 1 do 5 z 5

Temat: Co się stało? Silnik pada?

  1. #1

    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    35 razy

    Domyślny Co się stało? Silnik pada?

    Witam. Dziś odpalam audiczke, trochę wkręciłem nie potrzebnie na obroty rzędu 3,5k (stał nie odpalany godzinę i 20min) to w sumie nie taki zimny jeszcze. No i nagle mi zgasł zostawiając za sobą chmurę czarnego dymu. Odpalam za drugim razem - nie odpala no więc dzielnie się nie poddając za trzecim razem odpalił, ale dziwnie klekotał (chyba, że mi się wydawało) i kopcił na biało. Natychmiast zgasiłem. Kumpel chciał mnie odholować do domu. Zadzwoniłem do kumpla to mówił, że mi turbo siadło i tyle. Sprawdziłem stan oleju to chyba ubyło na miarce od 3-5mm, ale później chyba się wyrównało, albo znowu mi się przywidziało ;p. Po 20 minutach odpalam znowu auto, normalnie odpaliło, normalny głos więc pojechałem do domu, ale nie wkręcałem go więcej niż na 2k. Dodam, że od jakiegoś czasu z 2tyg auto po przekroczeniu 130km/h (około) raz przy 100, raz przy 140 dostaje muła i muszę zgasić silnik.

    To turbina czy coś gorszego? Akurat dziś jadę na domówkę i nie chce mieć przygód po drodze ;p

  2. #2
    Darepb's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WLKP-Wolsztyn
    Auto
    BRAK
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    21 razy
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Bigi Pokaż post
    uto po przekroczeniu 130km/h
    Czy przypadkiem nie wpada w tzw. "notlauf", czyli tryb awaryjny ?
    A VAG coś pokazuje ? Może warto gdybyś przeczyścił dobrze wszystkim znany w TeDejach zaworek N75, jest on częstą przyczyną "notlaufu"..

  3. #3

    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    35 razy

    Domyślny

    Zaworek n75 był wymieniany. Tam już nawet nie chodzi mi o te całe przyspieszenie od około 100, ale ogólnie o czarny dym, później biały, klekotanie, samo gaśnięcie itd... no opisałem w pierwszym poście..

  4. #4

    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    4,294,967,295 razy

    Domyślny

    To, że auto "dostaje muła" to wina tego, że wpada w notlauf, o którym napisał kolega Darepb. Przyczyną może być zawór N75, zapieczone kierownice turbo lub nieszczelność/niesprawność układu podciśnienia.

    Przyczyną kopcenia przy odpalaniu może być zła pozycja klapy gaszącej, która również uzależniona jest od układu podciśnienia. Objawia się to dużą ilością dymu, a silnik zachowuje się jakby nie miał kompresji i kręci bardzo lekko, ale nie odpala.

    Przy objawie złego odpalania i notlaufie sprawdziłbym szczelność całego układu podciśnienia, z naciskiem na przewody podciśnieniowe

  5. #5

    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    35 razy

    Domyślny

    No nic, umówiłem się z gruchą z kingsoftu i najprawdopodobniej w poniedziałek wysyłam turbinę z rana i czekam na zregenerowaną 130tkę. Na razie auta nie będę odpalał żeby gdzieś korba bokiem nie uciekła XD. Zwijam na domówkę zaraz tylko żarówki zamówię. Dzięki za pomoc

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •