Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy ... 891011 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 91 do 100 z 107

Temat: Nie zamykają się drzwi i nie działa szyba!

  1. #91
    damian_7331's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olkusz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Wiązka w drzwiach kierowcy - przerwany przewód.
    A3 8P 2.0T CCZA 221HP, Q, DSG, RM 2010 by damian_7331
    https://www.a3-club.net/forum/showth...by-damian_7331

  2. #92

    Data dołączenia
    Feb 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Kwasek999 na bank wiązka w w drzwiach kierowcy, przerabiałem to na portalu zakupowym (Al.....gro ) można dostać wiązkę naprawczą.

  3. #93

    Data dołączenia
    May 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kwitajny
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE

    Domyślny Elektryka drzwi

    Mój samochód to Audi A3 8P Sportback 5D z 2007 roku z przbiegiem 77 tyś.km.To jest mój samochód,wyjechałem nim z salonu i przebieg zaskakuje ale taki jest.Przez tyle lat nie działo się nic i nagle stało się i tak szczerze to nawet nie wiem kiedy.Tylne prawe drzwi "nie istnieją" jeżeli chodzi o elektrykę.Centralny ich nie zamyka,szyba nie działa,oświetlenie nie działa.W liczniku nie ma informacji gdy są otwarte.Z panelu w podłokietniku kierowcy też szyba nie działa i w tym panelu przestała działać blokada szyb.Poza tym wszystko działa (lusterka elektryczne działają,aż dziwne).Już piszę co zrobiłem-we wszystkich drzwiach sprawdziłem kostki,we wszystkich drzwiach sprawdziłem wiązki wychodzące ze słupków do drzwi i wszystko jest ok.Ale drzwi nadal nie działają.Proszę o pomoc,bo nie mam już pomysłów.Ta wersja samochodu jest uboga i nie ma on komputera pokładowego.Nawet nie wiem czy jest możliwość odczytu kodu błędu tej usterki komputerem serwisowym.Jeszcze raz proszę o pomoc.

  4. #94
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    84 razy

    Domyślny

    Poza tym wszystko działa (lusterka elektryczne działają, aż dziwne)
    Czemu dziwne?

    Opuszczanie szyby też nie działa z przycisku w tych drzwiach?

    Nawet nie wiem czy jest możliwość odczytu kodu błędu tej usterki komputerem serwisowym
    Jest możliwość. Pewnie będzie brak komunikacji ze sterownikiem.
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  5. #95

    Data dołączenia
    May 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kwitajny
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE

    Domyślny

    Nie działa przycisk z tych drzwi.

  6. #96
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    84 razy

    Domyślny

    Jeśli dochodzi do sterownika którykolwiek z potencjału +, czyli na tym grubym czerwonym przewodzie z zielonym paskiem (styk 20) albo na cienkim czerwonym z żółtym paskiem przewodzie na styku 12, a brązowy przewód na styku 19 ma prawidłową masę, to przy załączaniu przyciskiem opuszczania szyby z tego samego panelu co sterownik, to powinno być słychać reakcję na to w postaci choćby przełączania przekaźnika w module.
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  7. #97

    Data dołączenia
    May 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kwitajny
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE

    Domyślny

    BuX2.Jest napięcie na tym kablu.Ale napiszę co zrobiłem-podmieniłem silniczki szyb z lewych drzwi podłączyłem do kostki od prawych i w końcu coś drgnęło.Działa oświetlenie i silniczek reaguje na przyciski w drzwiach i w panelu.W liczniku pojawił się symbol otwartych drzwi.Nie sprawdziłem czy działa centralny ale już do mnie jedzie cały silniczek ze sterownikiem o takim samym symbolu (8P959802E) tylko z samochodu z 2009 roku i chyba na samym sterowniku jest inny symbol.Ciekawe co sterownik ma do centralnego i ciekawe czy o innym symbolu będzie działał prawidłowo?

  8. #98
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    84 razy

    Domyślny

    Ciekawe co sterownik ma do centralnego
    Zamek to tylko element wykonawczy, zresztą prymitywny w pewnym sensie. Sterownik drzwi odpowiada za zamek, szyby, oświetlenie, kierunkowskazy w lusterku (w poliftowych modelach) itd.
    Dla niektórych może się wydawać, że skoro to jest jeden (na pierwszy rzut oka, bo jest rozłączalny) element z silnikiem szyb, to on tylko jest od szyb.

    już do mnie jedzie cały silniczek ze sterownikiem o takim samym symbolu (8P4959802E)
    tylko z samochodu z 2009 roku i chyba na samym sterowniku jest inny symbol
    To jak to w końcu jest? Ten sam symbol czy nie? Na pewno nie ta sama końcówka, bo z 2009, to już kolejna wersja rozwojowa z końcówka F a pierwotnie sterownik 3 generacji były z końcówką E dla roku produkcji 2007/2008.
    Ważne, że to sterownik po 2006 roku, kiedy to były zmiany w połączeniu tylnych sterowników drzwi.

    Także na pytanie

    czy o innym symbolu będzie działał prawidłowo?
    Będzie.
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  9. #99

    Data dołączenia
    May 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kwitajny
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE

    Domyślny

    BuX2.Ja podałem symbol z naklejki i jedzie do mnie silnik szyby ze sterownikiem z takim samym symbolem.Ale symbol na samym sterowniku jest inny niż w moim.I jeszcze dodam,że część którą kupiłem jest od samochodu z silnikiem Diesla ale to chyba nie ma nic do rzeczy.Bym był w siódmym niebie gdyby po montażu wszystko działało,tylko nie mogę zrozumieć dlaczego to się zepsuło?Rozebrałem obudowę sterownika to w środu jest płytka z układami scalonymi i czymś tam jeszcze,ale tam żadnych mikrostyków nie znalazłem.BuX2 zapytam jeszcze-w sterownikach przednich drzwi jest trzecia kostka.Od czego ona jest?Od regulacji lusterek?

  10. #100
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    84 razy

    Domyślny

    Ja podałem symbol z naklejki i jedzie do mnie silnik szyby ze sterownikiem z takim samym symbolem
    I to on jest ważny. 8P4959802E lub nowszy 8P4959802F

    Ale symbol na samym sterowniku jest inny niż w moim
    Na sterowniku to jest numer seryjny, data produkcji, numer części... nie będzie ten sam.



    ale tam żadnych mikrostyków nie znalazłem
    Mikrowyłączniki są w zamku / jednostce zamka.

    zapytam jeszcze-w sterownikach przednich drzwi jest trzecia kostka.Od czego ona jest?Od regulacji lusterek?
    Tak. 16 stykowa od lusterka zewnętrznego. W tylnych sterownikach nie ma pinów w miejscu tego gniazda.

    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy ... 891011 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •