Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy ... 91011
Pokazane rezultaty 101 do 107 z 107

Temat: Nie zamykają się drzwi i nie działa szyba!

  1. #101

    Data dołączenia
    May 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kwitajny
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE

    Domyślny

    BuX2.I po wymianie sterownika elektryka drzwi działa prawidłowo.Działa wszystko związane z tyllnymi prawymi drzwiami.Nie działa tylko blokada szyb w panelu,w drzwiach kierowcy.Kontrolka że szyby są zablokowane świeci,a podnoszenie wszystkich szyb działa.Ale z tym da się żyć.Mój samochód ma już wiek i nie ma co od niego za dużo wymagać.BuX2 dziękuję Tobie za pomoc.

  2. #102
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    84 razy

    Domyślny

    No i fajnie. Skoro funkcja bezpieczeństwa blokady tylnych okien nie jest potrzebna, to rozumiem, że jak napisałeś "z tym da się żyć". Więc nie ruszamy tematu.
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  3. #103

    Data dołączenia
    May 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kwitajny
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE

    Domyślny

    BuX2.Tak,z tym da się jezdzić.Szyba się zamyka i centralny działa.Ale gryzę myśli dlaczego to się zepsuło.BuX2 i coś mi się przypomniało-kilka miesięcy temu wjechałem samochodem do garażu i pilotem zamknąłem samochód i pilotem domknąłem szybę tylnych prawych drzwi,bo była nie do końca zamknięta.I samochód długo stał nie ruszany.Tu muszę pochwalić niemiecką technikę i ten model,że samochód może stać trzy miesiące i po tym okresie jest prąd w akumulatorze w odróżnieniu od japońskich,dobrych samochodów w których już po miesiącu postoju akumulator nie ma prądu.I moje pytanie jest takie-może ten stary sterownik jest sprawny tylko pilotem coś w nim wyłączyłem i należy go w jakiś sposób aktywować??Może moje pytanie jest śmieszne,ale mówię przez tyle lat w tym samochodzie nic się nie zepsuło z elektryki i ten problem z drzwiami to była pierwsza elektryczna awaria od 2007 roku.Dodam jeszcze jedną,może istotną w tym problemie sprawę.Ja wszystko notuje w zeszycie,co było robione w samochodzie i w tym momencie gdy samochód długo stał w garażu wymieniłem baterię w pilocie.Ale tego czy dokładnie od momentu wymiany baterii drzwi przestały działać to nie wiem.

  4. #104
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    84 razy

    Domyślny

    Nic się nie mogło poprzestawiać. Moduł Komfortu odbiera sygnał z nadajnika ("pilota") i magistralą już przesyła komunikat o zamknięciu / otwarciu zamków czy szyb po przytrzymaniu. Żadne zmiany nie zachodzą w tych modułach drzwi podczas otrzymywania tych informacji. Co do tego, że się zepsuł "sam z siebie" to chyba nie jest to coś nadzwyczajnego. Jakoś nikt porównując bardzo ogólnikowo i wybiórczo nie dziwi się, że zwykła dioda LED z czasem też przestaje działać. A tam w procesie produkcyjnym elementów półprzewodnikowych różnoraki jest stan faktyczny komponentów i żywotność.
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  5. #105

    Data dołączenia
    May 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kwitajny
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE

    Domyślny

    BuX2.I wszystko jasne.Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

  6. #106

    Data dołączenia
    Apr 2023
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CFFB

    Domyślny tylne lewe drzwi nie działa szyba i centralny zamek

    Witam

    Mam taki problem że centralny zamek nie zamyka drzwi pasażera lewy tył i dodatkowo brak możliwości sterowania szybą w tych samych drzwiach zarówno od strony pasażera jak i od kierowcy jak również na wyświetlaczu FIS nie pokazuje otwartych tych drzwi.
    Sprawdziłem wszystkie kable od głównej kostki od słupka B, jak również sprawdziłem zamek (praca silniczków), dodatkowo podstawiałem drugi sterownik drzwi, bez rezultatów. Nie mam możliwości sprawdzenia błędów VCDS- em.
    Proszę czy ktoś by mógł podpowiedzieć w czym problem, będę wdzięczny.

    Pozdrawiam
    Marcin

  7. #107

    Data dołączenia
    Dec 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    rzeszów
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny

    Domyślny brak prądu drzwi prawy przód i tył, szyba, silnik, problem

    witam, opisze w kilku zdaniach od czego sie zaczeło..

    kładłem system bose, całą wiazke z osprzętem i nie wiedzieć dlaczego po wymianie glosnikow w tylnych drzwiach mialem problem podniesc szyby do góry (przód działał normalnie).. naciskając guziki słychać było charakterystyczny pstryk na sterowniku drzwi tylnych ale szyby nie szły w góre. Wpadlem na bardzo głupi pomysł podmienić sterownik z drzwi z prawy przód na prawy tył i na odwrot żeby zobaczyc gdzie leży problem i dopieo pojawił sie problem.. bo przestała reagować cała prawa strona. Wymieniłem bezpiecznik F28 bo był spalony no i lewe tylne okno normalnie udało się podnieść a prawy tył jak i prawy przód nie reaguje.

    Silniki nie są spalone bo działąją po podłączeniu ich na lewą strone. Z prawej sie nic nie dzieje jak by nie dochodził prąd. Pod VCDSem nie mozna wejsc w moduły sterowników z drzwi prawej strony. Czyli jak by prąd nie dochodził na prawą strone. Poszło jakieś zwarcie po próbie sprawdzenia silnika prawy przod na prawym tyle i na odwrót? Od tej pory nie ma tam prądu.
    FIS nie pokazuje otwartych drzwi po prawej stronie ora prawe lusterko nie reaguje wiec napewno to brak prądu.

    Bezpieczniki 23, 28 i 38 (30A) nie są spalone. Gdzie mozna szukać przyczyny ? mam otwartą szybe prawy tył a auto nie ma możliwosci garazowania pod dachem.. Nie ukrywam że pasowało by i mi rozwiązać problem jak najszybciej.. Macie jakies pomysły ?


    zauwazyłem że nie działa sterownik can geteway, nie mozna z niego robic odczytu wejsc w niego, wyskakuje jedynie "brak odpowiedzi ze sterownika" i teraz pytanie czy geteway ma swoj przekaznik/bezpiecznik, czy raczej sam sie spalił? i czy to może byś pośrednią przyczyną braku prądu w drzwiach z prawej strony ? ewentualnie ktos ma jakis szerszy pogląd na sytuacje i widzi jakies inne powiązania ?


    ~~~AKTUALIZACJA~~~

    Problemem była zamiana sterownikow, nie można ich podmieniać, przód (master) nie moze w jego miejsce wpinać inny i na odwrót. Przez to zawiesił sie gateway że nie było z nim łączności i zablokował drzwi. po kilku dniach wpiąłem spowrotem stary gateway i wszystko nagle zadziałało
    Ostatnio edytowany przez kaosiem - 02-07-23 o 14:04

Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy ... 91011

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •