Pokazane rezultaty 1 do 1 z 1

Temat: Montaż podświetlenia boczków drzwi

  1. #1

    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skarżysko
    Auto
    A3 8P / EOS
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny Montaż podświetlenia boczków drzwi

    dobra - bo szukałem szukałem i nie znalazłem gotowej fotoporady montażu lampek w drzwiach. Jeśli ktoś zna bardziej właściwy temat to proszę o przerzucenie lub linkowanie.
    W związku z tym, ze nie mogłem znaleźć gotowca - dzięki stronie link i różnym fotkom i opisom na forum zrobiłem/zamontowałem lampki w drzwiach. A że pewnie parę osób by się za to wzięło tylko brak odwagi lub ciężko znaleźć no to dam poradę.
    Auto - Audi 8P model 3 drzwi modelowo 2008. Dlaczego tak dokładnie piszę - ano schematy i opisy pinów gdzie podpiąć niestety w moim przypadku były inne (takie jak w linku porady).
    Zaczynamy od demontażu tapicerki drzwi - czyli podważamy listwę zdobną i ją odpinamy


    Podczas odpinania potrafią wyskoczyć zapinki - należy je natychmiast s powrotem wsadzić (co by nie zapomnieć a potem listwa odłazi)


    Następnie wykręcamy śrubokrętem torx 3 wkręty


    Następnie podważamy (ja podważam palcami dokładnie pod głośnikiem) i zdecydowanie odpinamy od dołu cały boczek drzwi (potrafią się oberwać 2 zapinki - gdzie jest wojną są i straty - za 2 zapinki zapłaciłem 10zł), potem cały boczek posuwamy do góry aż wyskoczy z gumy przy szybie i wypinamy linkę o dklamki oraz wtyczkę od sterownika w drzwiach.


    Zdejmujemy wygłuszenie boczka bo musimy dołożyć elektryki


    Robimy wiązkę pod lampki - potrzebujemy przewodów 0,35mm - w hurtowni najczęściej są dopiero 0,5mm - na jedne drzwi potrzeba 4mb przewodu - jeśli w 2 kolorach to 2 x po 2mb. Do tego 2 lampki biała i czerwona, 2 wtyczki do lampek np 893 971 632 + 2 piny do wtyczki sterownika drzwi - j a te piny wziąłem z wtyczki licznika golfa 4 modelowo 2004-2006 (wcześniejsza wersja jest inna)




    robimy wiązkę


    ja dodatkowo dołożyłem zapinki z wiązki golfa , celem ładnego dopięcia do boczka drzwi, a następnie dopinamy się do wtyczki w boczku drzwi - w moim przypadku piny 18 i 19 (jaką macie wersje zobaczycie po pinach w sterowniku drzwi - u mnie nie było pinu 2 czyli 18 i 19 służy do podświetlenia), w starszych wersjach do pinu 1 i 2




    Wycinamy w boczku miejsce na lampkę białą, ja ze swojej białej lampki musiałem wywalić czarne plecy bo nie chciała wejść do boczka, podpinamy wtyczki i z boczkiem idziemy do auta. Programem w elektryce konkretnych drzwi zmieniamy kodowanie żeby dołożyć załączanie lampek, czyli w przypadku drzwi pasażera - adres 52 > zmiana kodowania poprzez dodanie liczby 64. Wpinamy wtyczkę i sprawdzamy czy lampki (obie świecą) - Jeśli białą nie świeci przyczyną jest zamienienie kolejności przewodów - część lampek posiada diodę zaporową i tu jest przyczyna



    Teraz czas pracy - niektórzy piszą że pół godziny na drzwi z przerwą na szluga - mnie tu zeszło dłużej ok 1 godziny na drzwi bo to i lutowanie, i wiercenie i skrobanie otworu dla lampki. Ale warto było








    zamieszczam link do instrukcji w PDF-ie gdyby fotki wygasły
    http://hostuje.net/file.php?id=f1225...7d73958399839e
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 14-07-15 o 17:07

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •