Pokazane rezultaty 1 do 6 z 6

Temat: Toczenie dystansów

  1. #1

    Data dołączenia
    Feb 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Myszków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny Toczenie dystansów

    Jest multum tematów o dystansach, ale nie mogłem się doszukać żadnego gdzie ktoś toczył by je sobie sam. Mam dojście do tokarki, dobrego tokarza no i dostęp do stopu PA6. Chciałbym wykonać sobie sam dystanse zmieniające rozstaw z 5x100 na 5x112 ponieważ ceny powalają. Pytanie jest takie - czy to nie będzie niebezpieczne? Wiadomo dystanse moim zdaniem same w sobie podnoszą trochę ryzyko, ale czy takie samoróbki mimo iż z najlepszego materiału nie będą jeszcze bardziej niebezpieczne? Co muszę wziąć pod uwagę do wykonania takiego elementu?
    Wszystko runie nam na głowę tak jak domek z kart
    Wciąż chcemy zmienić coś, choć ponoć nie ma na to szans
    Życie tak się układa jak pozwala mu fart
    Tyle ile masz, tyle jesteś wart

  2. #2

    Data dołączenia
    Feb 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Myszków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Widzę, że nikt nie ogarnia zbytnio tematu trudno, w takim razie mam prośbę. Czy ktoś kto ma dystanse zmieniające rozstaw z 5x100 na 5x112 może zrobić mi parę dokładnych fotek tego elementu i dokładnie pomierzyć odległości od otwórów i otwór centrujący? Ewentualnie jeżeli ktoś dobrej woli chce mi pomóc to zapraszam na priv tam powiem dokładnie o co mi chodzi
    Wszystko runie nam na głowę tak jak domek z kart
    Wciąż chcemy zmienić coś, choć ponoć nie ma na to szans
    Życie tak się układa jak pozwala mu fart
    Tyle ile masz, tyle jesteś wart

  3. #3
    sebol78's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań/Kaszczor
    Auto
    Audi S5
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    80 razy
    Podziękował
    59 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez vava Pokaż post
    Jest multum tematów o dystansach, ale nie mogłem się doszukać żadnego gdzie ktoś toczył by je sobie sam. Mam dojście do tokarki, dobrego tokarza no i dostęp do stopu PA6. Chciałbym wykonać sobie sam dystanse zmieniające rozstaw z 5x100 na 5x112 ponieważ ceny powalają. Pytanie jest takie - czy to nie będzie niebezpieczne? Wiadomo dystanse moim zdaniem same w sobie podnoszą trochę ryzyko, ale czy takie samoróbki mimo iż z najlepszego materiału nie będą jeszcze bardziej niebezpieczne? Co muszę wziąć pod uwagę do wykonania takiego elementu?

    Cytuj Oryginalnie napisane przez vava Pokaż post
    Widzę, że nikt nie ogarnia zbytnio tematu trudno, w takim razie mam prośbę. Czy ktoś kto ma dystanse zmieniające rozstaw z 5x100 na 5x112 może zrobić mi parę dokładnych fotek tego elementu i dokładnie pomierzyć odległości od otwórów i otwór centrujący? Ewentualnie jeżeli ktoś dobrej woli chce mi pomóc to zapraszam na priv tam powiem dokładnie o co mi chodzi
    Hej. Więc powiem Tobie że ja mam toczone dystanse z najzwyklejszego aluminium - w sumie nie wiem jakie do końca ono jest bo to prz.Teściu mi toczył więc na pewno alu. przeznaczone do toczonych rzeczy - bo tym się zajmują. Było to juz grubszy czas temu, z 3 lata i do dziś je mam i na nich śmigam. Początkowo dostałem 4 proste krążki ( no nie do końca proste ) gdzie miałem wypukłość na którą wchodziła mi felga, myślę o tej piaście na której zawisa felga przed przykręceniem - rozumiesz o co mi chodzi? ale wówczas podstawą pod te dystanse była bryła mnw. o grubości 30 mm - sam dystans około 24 mm i 6 mm ta pseudo piasta centrująca.
    Otwory ? Cóz zrobiłem je sobie sam. Strzelić czymś w rodzaju cyrkla koło na pierścieniu żaden problem , przykładasz to do felgi i od wzorowujesz otwory, potem troszkę poprawiasz to bardziej symetrycznie i ostatecznie wiercisz na wiertarce stołowej. I dystanse są. Jednak swoje musiałem stoczyć do 20 mm bo przycierały mi opony o nadkola i wtedy te wypukłe piasty musiały zniknąć i pozostał jedynie otwór na ori piastę.

    Tobie jeszcze potrzebne były by jeszcze otwory z gwintem na inny rozstaw - tego akurat ja nie potrzebowałem , ale to chyba żaden problem ( robisz następny okrąg
    odpowiednio większy (bo musi być 5/112) wiercisz otwory (w odp miejscach) i gwintujesz. Jest to do zrobienia a na początek proponowałbym zrobić wzornik, najlepiej z
    jakieś plastikowej podkładki i na nim poumieszczać wszystko tak jak ma być już po wytoczeniu.

    Co do wymiarów - troszkę chęci i bez problemu możesz sam to ogarnąć, np suwmiarka i lecisz średnica otworu centrującego ,potem rozstaw 5x100 ( zmierz odległość od otworu do otworu złap środek i masz średnicę do zakreślenia okręgu pod naniesienie 5-ciu otworów na śruby - docelowo zrobisz je i tak minimalnie wieksze) następnie następny rozstaw 5x112 w taki sam sposób tyle że z gwintem a resztę szczegółów myślę że tokarz ci dopracuje bez problemu, a i z tym powinien sobie poradzić ---- powodzenia i pochwal się jak coś zrobisz

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Tu masz coś jeszcze
    http://tablica.pl/oferta/dystanse-zmieniajace-rozstaw-5x100-na-5x112-4szt-okazja-super-stan-CID5-ID2S9Q7.html

    Lub tak to może coś się jeszcze dogadasz
    http://www.a3-club.net/forum/showthread.php?80879-Dystanse-zmieniajace-rozstaw-5x100-gt-5x112&p=1127402#post1127402

  4. #4

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny Do ilu maks stoczyć dystanse, obecnie 20mm i wygląda to tak jak na zdjęciu.

    Witam, planuję stoczyć dystanse stalowe do 15mm czy jest to bezpieczne gdyż jeżdżę z synem jak i planuję autem jechać nad morze więc pytam aby nie spotkała mnie nie miła niespodzianka Obecnie wygląda to tak, z tyłu kąty 3 stopnie, adaptery przód i tył 20mm stalowe a śruby na imbusy, aby zrównać w miarę felgi z nadkolem planuje je stoczyć do 15 mm od czoła jak i łebki śrub aby nie wystawały ponad adapter czy jest to bezpieczne przy takich masywnych felgach 19'' 9j przód a tył 19'' 10J.


  5. #5
    16vg60's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    AUDI R$4 B5 & S3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    757 razy
    Podziękował
    677 razy

    Domyślny

    ja w s3 jezdzlem z rok na adapterach 11mm ,gwint ,felga 10x19" 255/30 opona ,ale to byl patent i nie slyszalem aby w PL ktos cos takiego zrobil i jezdzil na takich

    w moim temacie z s3 sa zdjecia jak taki adapter wygladal

    tak wiec takie 15mm to zadna lipa o ile ktos to robi z glowa

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Ps. wsadz na przod cambery bo dziwnie to wyglada,kolo na tyle wyłożone ,a przod stoi pionowo
    AUDI R$4 B5
    GOLF MK4 R32 Oem
    S3 8L 360PS DSG SILVER
    SEAT LEON CUPRA 4 2.8VR6 KOMPRESSOR ABT 280ps 1of100
    Golf 2 R32 4Motion Big Brake 6+4 Pot,Rallye Front...
    EX s3
    S3 8L BAM 255Ps ABT IMOLA YELLOW
    S3 8L AMK 250Ps NOGARO BLUE
    S3 8L APY 260Ps

  6. #6

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Bo przód jest 9J a tył 10J było ciężko upchnąć Możesz jakieś cambery na przód polecić w miarę w dobrych pieniądzach bo te co miałem to lipa bo niby kąt był ale całe koło się wysuwało także jeszcze gorzej to wyglądało temu zrezygnowałem z przodu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •