Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokazane rezultaty 21 do 23 z 23

Temat: 1.6 + gaz nierówna praca na biegu jałowym

  1. #21
    Cinkowatość's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Nie umiem ocenić, czy to jest problemem. Przede wszystkim skupiłbym się na układzie zapłonowym i następnie poprawnym wystrojeniu instalacji. Spróbuj od kogoś pożyczyć cewkę i przełożyć na chwilę do siebie.

  2. #22

    Data dołączenia
    Jan 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny Problem z wolnymi obrotami na zimnym silniku

    Witam
    Problem występuje tylko na zimnym silniku przy odpalaniu na benzynie(na gazie nie próbowałem odpalać).Nasilenie objawów następuje zwłaszcza gdy jest zimno i wilgotno.Po odpaleniu silnik chodzi w miarę ok przez 5 sekund .Później zaczyna szarpać całym silnikiem jakby pracował na 3 cylindry .Obroty falują ale nie znacznie wskazówka obrotomierza rośnie i maleje maksymalnie kilka milimetrów .Czasami przygasa jak bym miał zgasnąć ale po chwili wraca na obroty .Na zewnątrz samochodu wyraźnie jest czuć zapach niespalonej benzyny .Problem ustępuje po przejechaniu około 2-3 km .Samochodem da się jechać lecz na rondach i skrzyżowaniach jest to denerwujące .Przy większych obrotach silnik pracuje w miarę normalnie lecz czuć słabe drgania silnika i spadek mocy .W komputerze nie ma żadnych błędów .Jakie mogą być powody tej usterki .Może ktoś miał podobny problem i go rozwiązał ? W celu zobrazowania problemu mogę wstawić filmik na YouTube jeśli to miało by pomoc w diagnozie .Z góry dziękuje za pomoc .Pozdrawiam

  3. #23

    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowe Miasto Lubawskie
    Auto
    Było A3 8L & 8P teraz 2x8P po lifcie...
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Miałem w każdej a3 z gazem ten problem o którym piszesz. Długoooooo łudziłem się, że sama wymiana świec wystarczy. Tak naprawdę zrobiłem co musiałem czyli CEWKA, KABLE, ŚWIECE, CZYSZCZENIE PRZEPŁYWKI wraz z regulacją, (swoją drogą po 30-40tyś tam jest co czyścić).
    Dopiero wtedy problem znika w 100%. Nadmienię tylko, że części TYLKO firmowe, żaden chińczyk. Jeżeli nie pomaga to niestety ale diagnoza jest jedna, wypalone gniazdo lub przepływomierz trafiony (można sprawdzić go VAGiem - wartości min-max)
    Dziki

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •