Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 39

Temat: problem z silniczkiem tylnej wycieraczki

  1. #21

    Data dołączenia
    Aug 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Niemcy
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 BAG

    Domyślny Tylna wycieraczka nie działa/działa bardzo wolno

    Witam,
    od pewnego czasu tylna wycieraczka w moim Audi porusza się bardzo wolno lub nie działa w ogóle, zależy od dnia.
    Ma ktoś pomysły co z tym zrobić? Wymienic silniczek? Da sie to jakos zregenerowac? Moze to byc cos innego?
    Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

  2. #22
    Krumak's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    małopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    43 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Silniczek do wymiany. Szkoda się bawić w regenerację, gdyż oryginał VALEO kosztuje około 250zł

  3. #23

    Data dołączenia
    Dec 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny Silnik wycieraczki tynej

    Witam,
    jeżeli piszę ten temat w złym dziale lub takowy już się tutaj pojawił to z góry przepraszam.

    Mam problem z silniczkiem wycieraczki tylnej. Po włączeniu wycieraczki wydziela on dziwne głośne dźwięki, wycieraczka ani drgnie, spryskiwacz działa normalnie. Zdecydowałem się na zakup nowego silnika. Znalazłem na allegro zamiennik ze wszystkim (wycieraczka, ramię, dysza) za dość fajną cenę. I tutaj pojawia się pytanie - Czy warto inwestować w dużo tańczy zamiennik? Bo jednak oryginalny silnik to kwestia dużo większego wydatku.
    Numer OE silniczka: 8E9 955 711C.

    Pozdrawiam.

  4. #24
    Krumak's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    małopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    43 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Ja bym się nie bawił w zamiennik, Valeo jest droższy o 80-90 zł, a to nie jest aż tak ogromna różnica.

  5. #25

    Data dołączenia
    Nov 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielona Góra
    Auto
    Audi A3 8PA
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 BLP
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Witam, od czasu zakupu auta nie działa mi tylna wycieraczka oraz spryskiwacz szyb.
    Wiem, że jest problem z tylną wycieraczką w tych autach, dlatego silnik i cała wycieraczka zostały wymienione na nowe, ale nadal nic.
    Podejrzewam przekaźnik.. tylko gdzie go szukać?

    Pod kierownicą mam takie oto przekaźniki:


  6. #26
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    84 razy

    Domyślny

    Nigdzie go nie znajdziesz, bo go nie ma.
    Zasilanie po zapłonie idzie przez bezpiecznik 41.


    A to, czy wysterować wycieraczkę to już zależy od sygnału od sterownika centralnej elektroniki. Mase na pin 2 żeby wykonać pracę wycieraczki, plus na pin 3 żeby wysterować przejazd taki jak przy spryskiwaniu tylnej szyby.
    No już skrajnie to jeśli już to coś z przekaźnikiem odciążającym by się musiało stać, żeby w normalnym stanie nie przewodził i choćby w tym stanie nie działała również spryskiwanie przedniej szyby.
    No ale z tego co widzę po zdjęciu, to nawet go nie masz wsadzonego w gniazdo.
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  7. Podziękowania dla BuX2 za pomoc w problemie

    dawix992 (01-12-21)

  8. #27

    Data dołączenia
    Nov 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielona Góra
    Auto
    Audi A3 8PA
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 BLP
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Dziękuję za odpowiedź. Kupiłem przekaźnik 1K0 951 253A 460 i dwa przekaźniki 4H0951253C 646.
    Zobaczę co się stanie po podłączeniu..
    Mam pytanie.. możesz dać namiary na książkę do tej audi A3 8P?

  9. #28
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    84 razy

    Domyślny

    Jakbyś zmostkował te styki to i już byś mógł więcej zobaczyć w tym temacie. Powinno już się wtedy pojawić napięcie na bezpieczniku 41.


    Witam, od czasu zakupu auta nie działa mi tylna wycieraczka oraz spryskiwacz szyb.
    To może i masz wykodowaną na dodatek w centralnej elektryce w ogóle wycieraczkę skoro nie działała od początku a ktoś tam grzebał przy przekaźnikach. A przy braku błędów przekaźnika odciążającego 75 również i jego diagnostykę.
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  10. Podziękowania dla BuX2 za pomoc w problemie

    dawix992 (04-12-21)

  11. #29

    Data dołączenia
    Nov 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielona Góra
    Auto
    Audi A3 8PA
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 BLP
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Podłączyłem przekaźnik 460 i dalej bez zmian.. zamieniłem też oba przekaźniki 460 miejscami i też brak reakcji, działają tylko przednie wycieraczki bez spryskiwaczy i tylnej wycieraczki.

  12. #30
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    84 razy

    Domyślny

    Jak wsadziłeś przekaźnik to masz już przynajmniej napięcie (oczywiście na zapłonie) na bezpiecznikach 41 (wycieraczka tylna) i 42 (pompa mycia szyb)?
    Jeśli tak, to musi być też w takim razie na 4 pinie we wtyczce tylnej wycieraczki. 1 pin - masa, 4 pin - plus.
    Jak będzie napięcie wtedy sprawdź kodowanie. Jak kodowanie będzie w porządku to sprawdź sygnały z manetki.
    Wtyczka tylnej wycieraczki przy załączonej wycieraczce tylnej na pinie 2 powinna się pojawić masa na czas w którym manetka jest w pozycji pracy tylnej wycieraczki.
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •