Pokazane rezultaty 1 do 3 z 3

Temat: Problem z LPG 1.8T mulenie,szarpnięcie,duże spalanie

  1. #1

    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń
    Auto
    Volkswagen Golf IV GTI
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny Problem z LPG 1.8T mulenie,szarpnięcie,duże spalanie

    Witam. Instalka Stag 300,parownik Zavoli zeta S,wtryski Magic Jet..
    Problem wygląda następująco...powyżej 4000 tyś. obr. łapie muła,jakby go coś trzymało i od 5000 tyś. puszcza i czuć szarpnięcie do przodu,auto wtedy jedzie dalej normalnie.Diagnoza gazownika żeby wymienić wtryski....zostawiłem auto na wymianę. Wrzucił listwę z wtryskami OMVL niebieskie,autokalibracja i pojechał na przejażdżkę.Jak wrócił to oznajmił że nic się nie poprawiło...
    Jeśli wolno się rusza 1,2,3 jest ok...jeśli z butem 1,2,3 w/w objawy występują,mówił że są duże spadki ciśnienia przy bucie w podłodze i właśnie przy tych 4000 tyś. kiedy niedomaga już,sterownik "pomaga sobie" podlewając benzyny.
    Błędy jakie pokazuje to 561 i nie pamiętam numeru ale o sondzie lambda...swoją drogą długo go nie wywalało,dopiero po zmianie wtrysków pokazał się.
    Parownik po kompletnej regeneracji(filozofii tam nie ma) filterki zmienione(faza ciekła i lotna),dysze na nowo dobrane...Panowie nie mam dostępu do diagnozowania gazu na co dzień.Może ktoś walczył z podobnym przypadkiem i wie co jest grane...albo podejrzewa?
    Ja myślę czy nie jest gdzieś zgięta rurka gazu...i przy spokojnej jeździe auto korzysta z akumulacji gazu w przewodach a przy bucie wiadomo...
    Lub padnięta sonda lambda...na benie jeździ ok...bez szarpnięć czy muleń...niestety nie mogę zrobić logów
    Gazownik jest na tyle w porządku że kazał pojeździć na tej listwie i za tydzień się zgłosić i będzie dalej szukał przyczyny,kasy nie wziął...
    Auto pali mi na trasie między 12 a 13 litrów lpg przy normalnej jeździe.

    EDIT: Panowie więc tak,zdjąłem wąż który idzie z parownika do filtra fazy lotnej...na obydwu końcach w środek węża wsadzona była sprężyna o długości 10 cm.,pewnie po to aby się nie zaginał na wyjściach,automatycznie tym samym zwiększyłem średnicę węża.Dodatkowo znalazłem nieszczelność zaraz za filtrem fazy lotnej a listwą wtryskową(dosyć mocno uchodziło).Po tych zabiegach ruszyłem na testy...jest teraz ok...sam już nie wiem czy to efekt placebo czy jest poprawa...za tydzień na kompie się okaże ale odczuwam poprawę...
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 09-01-16 o 14:44

  2. #2

    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    we
    Auto
    3BG
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    50 razy

    Domyślny

    ten reduktor jak i wtryski srednio nadaja sie do 1.8t moze tutaj trzeba szukac przyczyny. Dajesz gaz w podloge to cisnienie na reduktorze leci na ryj i stad te szarpanie a po chwili odpychanie (jedzie na pb)

  3. #3
    kosmo's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    siedlce
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    107 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Blu Pokaż post
    Gazownik jest na tyle w porządku
    a nie sprawdził nieszczelności?
    Cytuj Oryginalnie napisane przez Blu Pokaż post
    arownik po kompletnej regeneracji(
    co przez to rozumiesz?
    a przewody to faro czy miedz?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •