Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokazane rezultaty 21 do 26 z 26

Temat: Dziwny dzwiek po wcisnieciu sprzegła przy zmianie biegów

  1. #21
    voytek_dbo's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rotterdam
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE

    Domyślny

    witam u mnie jest coś zupełnie innego mianowicie po wciśnięciu sprzęgła słychać stukanie , klekotanie na jałowym jest ok
    Biegi chodzą sprawnie i gładko ,sprzęgło łapie u dołu tak , że tylko problem z tym wciśniętym sprzęgłem występuje co to może być ?

  2. #22

    Data dołączenia
    Apr 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    Witam. U mnie słychać dziwny dźwięk przy puszczaniu gazu (na postoju tego nie ma, tylko podczas jazdy gdy zmieniam biegi). Wiecie co to może być?
    Spadku mocy nie odczułem, żadnego czarnego ani białego dymu też nie ma.


  3. #23

    Data dołączenia
    Apr 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    Dodam, że gdy zmieniam bieg tak przy ok 3tys obrotów to tego dźwięku nie słuchać. To samo dzieje się gdy zmieniam bieg na bardzo niskich obrotach. Natomiast na postoju jest wszystko ok. Dźwięk ten jest słyszalny tylko podczas jazdy.

  4. #24

    Data dołączenia
    Jul 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LJA
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez voytek_dbo Pokaż post
    witam u mnie jest coś zupełnie innego mianowicie po wciśnięciu sprzęgła słychać stukanie , klekotanie na jałowym jest ok
    Biegi chodzą sprawnie i gładko ,sprzęgło łapie u dołu tak , że tylko problem z tym wciśniętym sprzęgłem występuje co to może być ?
    Witam,
    podpinam się pod temat bo po części mnie dotyczy, tzn:
    Jestem po trasie ok. 700 km( autostrada ), po dojechaniu przy włączonym silniku po wciśnięciu sprzęgła usłyszałem dziwny metaliczny dźwięk przy włączaniu 1, w czasie jazdy przy wrzucaniu 2,3 itd tego nie ma lub po prostu nie słyszę tylko na biegu jałowym jak wrzucam 1. Druga sprawa jak przytrzymam sprzęgło wciśnięte w podłogę słyszę jakby turkot ( turturutr.. ) nie wiem jak to opisać , puszczam pedał sprzęgła i jest cisza i jeszcze cos co zauważyłem w czasie jazdy przedział prędkości 120-130 km/h wyraźny hałas, buczenie (tylko przy tych prędkościach) 140,150 itd. tego nie ma ...Pytanie do Was koledzy od czego mam zaczynać ??

    Jeżdżę a3 8p 1.6 BGU z gazem brc. przebieg to 266 tys.
    pzdr.

  5. #25

    Data dołączenia
    Apr 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warsaw
    Auto
    Brak
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Witam, mam podobny problem... Przy zmienianiu biegu 2-3, 3-4 występuje to tzw. huczenie sowy, jakby zasysało powietrze, czy tyczy się to uszkodzonego elementu podanego poniżej?
    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    w BKC,BXE, rurka ta ma numer 038 131 521 CC
    Audi A3 8P 3D 1.9 TDI 2008r.
    Pozdrawiam

  6. #26
    stratus84's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włoszczowa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam, nie chcę zakładać nowego tematu a problem jest prawie podobny... Otóż na postoju kiedy delikatnie wcisnę pedał sprzęgła i zostawię w tej pozycji słychać dziwny odgłos. Dzieje się tak kiedy silnik jest zimny natomiast po zrobieniu ponad 10km i rozgrzaniu silnika ustępuje lub słychać go ale bardzo delikatnie. Aktualny oryginalny przebieg wynosi 207000km. Przy 197000km zostało wymienione koło dwumasowe Sachs oraz sprzęgło. Muszę zapytać mechanika niebawem mechanika co to takiego może być i czy czymś to grozi? Poniżej film jak to wygląda:


Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •