Pokazane rezultaty 1 do 9 z 9

Temat: Kolizja parkingowa

  1. #1

    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jastrzębie Zdrój
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny Kolizja parkingowa

    Witam,

    Miałem ostatnio przygodę parkingową, ktoś przy wyjeżdżaniu uderzył mnie w lewy tylny bok... Uszkodzony jest zderzak (widoczne wybrzuszenie po uderzeniu) i nadkole (lekkie wgniecenie) oczywiście lakier też porysowany. Umówiliśmy się tak, że dostałem od sprawcy 600zł na naprawę tych dwóch elementów. Tę samą stronę auta ktoś mi kiedyś przerysował kluczem, tak że mam rysy do podkładu na przednich drzwiach i tylnej części (tam gdzie drzwi nie ma w 3D).
    Zastanawiam się teraz nad tym czy nie naprawić tego bezgotówkowo w ASO z mojego AC, za które w końcu płaci się niemałe pieniądze, a w przyszłym sezonie i tak z pełnego AC będę chciał chyba zrezygnować, zostając przy miniAC, więc o zniżki się nie martwię. Moje pytanie brzmi, czy mogę w jakiś sposób podciągnąć pod to zderzenie na parkingu również rysy, czy takie coś w ogóle ma szansę przejść u ubezpieczyciela, da się zgłosić dwie szkody za jednym razem ? Jak to zrobić najlepiej ? Inna rzecz czy jakiekolwiek widoczne uszkodzenie (i nie mówię tu o lakierze) czy to zderzaka czy nadkola będzie kwalifikować w ASO cały element do wymiany na nowy, czy tam też się bawią w szpachlowanie ?

    Zdjęcie: http://sdrv.ms/11mvNfK

  2. #2
    Patryk14's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi A4 1.8T AVJ Quattro
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    32 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Jeżeli się nie mylę to w 3/4 sprawach, ASO zawsze uznaje elementy do wymiany na nowe, ale wiadomo jak to jest. Stawiam, że raczej uznają że do wymiany. Jeżeli chodzi o te rysy żeby Ci zrobili obawiam się że może być problem, tam jest coś o tym, że niby ubezpieczyciel obniża koszty wypłaty za daną szkodę jeżeli element został wcześniej uszkodzony (czy jakoś tak, dokładnie nie pamiętam.)

  3. #3
    morgan's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    To czy masz robić z AC czy z własnej kieszeni to już Twoja sprawa, Twoje pieniądze. Ja bym to robił z OC sprawcy i nie miał problemu ale już za późno.
    Co do wymiany/naprawy elementu. Jeśli jest tylko porysowany (zdjęć nie widzę) to nikt nic nie będzie wymieniał, tylko lakierowanie. Jesli jest lekko wgnieciony to też to wyciągną i poszpachlują, nie ma przecież sensu wycinania tylnego poszycia. Co innego gdyby to była część łatwo wymienialna typu drzwi czy błotnik przedni.
    Rys, które powstały wcześniej nie podciągniesz pod to na pewno. Każdy normalny pseudo rzeczoznawca z ubezpieczalni wyceniając szkodę jest w stanie sprawdzić czy te rysy powstały wcześniej czy teraz. Pomijając już, że te rysy mogą zupełnie nie pasować do powstałych uszkodzeń. I jesli element, który ktoś Ci teraz uszkodził chcesz naprawić to obniży Ci jego wartość ponieważ wcześniej i tak miałeś go porysowanego.
    Eh czy u nas ludzie nie przestaną nigdy kombinować?

  4. #4

    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jastrzębie Zdrój
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Nie chodziło mi o to, żeby stwierdzili, że rysy powstały przy ostatnim zdarzeniu, bo raczej niemożliwe byłoby jednoczesne uszkodzenie w ten sposób tylu elementów. W każdym bądź razie auto zostało porysowane w trakcie trwania poprzedniego AC, ale nie chciałem tego zgłaszać, bo stwierdziłem, że to zbyt mało widoczne, chociaż ja o tym wiedziałem... więc tak nie do końca kombinowanie, ale dzięki za rozjaśnienie sytuacji.

  5. #5
    Terrez's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielona Góra
    Auto
    Audi A6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    30 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    To jest kombinowanie, bo mogłeś spokojnie zrobić to z OC sprawcy, ale wolałeś przytulić kasę od gościa i kombinować z AC.
    Cytuj Oryginalnie napisane przez lQl Pokaż post
    czy mogę w jakiś sposób podciągnąć pod to zderzenie na parkingu również rysy
    OBRÓBKA STALI, WYPALANIE LASEROWE, GIĘCIE, PIASKOWANIE, NA PODSTAWIE RYSUNKU LUB WZORU. KONTAKT TYLKO POPRZEZ TEL
    506 627 599

  6. #6
    lorence's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WPR
    Auto
    BMW 3.0
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    wogóle nie wiem nad czym tu się zastanawiać ?? robić z AC z którego rezygnuję czy wyłożyć z własnej kieszeni ponad 1000zł ??!! wszystko dobrze z głową ??

    możesz powiedzieć że rys wcześniej nie było i pewnie podciągną to pod drugie zdarzenie bo tak jest dla nich lepiej

  7. #7

    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jastrzębie Zdrój
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Nie chodzi mi o zadne przytulanie kasy Sytuacja była trochę dziwna, obu nam się śpieszyło, zdarzenie miało miejsce w Czechach, jego auto na niemieckich blachach, więc w sumie nie wiem jakby to miało wszystko formalnie wyglądać, nie miałem żadnego 'doświadczenia' w załatwianiu takich rzeczy, więc dogadaliśmy się tak jak dogadaliśmy. To 600zł z tego co się dowiadywałem powinno pokryć moje szkody, oczywiście bez wymiany części na nowe. Pomysł z AC przyszedł później i wcale nie jest przesądzone, że go wykorzystam. Zbieram jak widzicie narazie informacje

  8. #8
    Rydzio's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    41 razy

    Domyślny

    To może ja trochę od siebie. Towarzystwo ubezpieczeń uzna Ci dwie szkody. Pierwsza uszkodzenia parkingowe, druga rysy na elementach. Jeśli zdecydujesz zgłosić się tylko jedno szkodę (prakingową) dostaniesz potrącenie ze względu na wcześniejsze uszkodzenia (rysy) nie związane z tą szkodą.

    Jeśli chodzi o wymianę/naprawę elementów nie ma znaczenia czy ASO czy nie, a jedynie to czy naprawa jest technologicznie możliwa (zależy od zakresu uszkodzeń), jeśli nie jest dany element przyznawany jest do wymiany.

    Dodatkowo pamiętaj, że jeśli naprawa jest poniżej 500 zł (rysy) to Towarzystwo ubezpieczeń nie wypłaci Ci odszkodowania to tzw. franszyza integralna. Nie bez znaczenia jest równie jaki masz wariant ubezpieczenia AC (kosztorys czy faktury z serwisu).
    Ostatnio edytowany przez Rydzio - 06-06-13 o 09:07

  9. #9
    Terrez's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielona Góra
    Auto
    Audi A6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    30 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Ok, jak kto uważa tak robi Myślicie że rzeczoznawcy są idiotami? Kiedyś ktoś tak dupę umoczy przez kombinowanie że się zdziwi... To już nie chodzi konkretnie o tą szkodę, tylko o różne przypadki, jakie się pojawiają na tym forum i kombinacje niektórych użytkowników...
    OBRÓBKA STALI, WYPALANIE LASEROWE, GIĘCIE, PIASKOWANIE, NA PODSTAWIE RYSUNKU LUB WZORU. KONTAKT TYLKO POPRZEZ TEL
    506 627 599

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •