Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokazane rezultaty 51 do 54 z 54

Temat: 1.8 TFSI duże zużycie oleju

  1. #51
    redwater's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mała Wieś
    Auto
    audi A3x2 AGU+AUM
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Odnosnie 1,8 tsi/tfsi z serii CDAA (wypowiem sie bo mam w skodzie ten silnik) to do 2011r. mialy one wade w postaci zbyt waskiego spasowania pierscieni olejowych (zlej konstrukcji tloka) i czesto pierscien zbierajacy olej sie zapiekal i wywalalo olej do komory spalania, poziom oleju spadal na tyle, ze napinacz lancucha rozrzadu przestawal pracowac i piekny wybuch silnika ze zmieleniem (silnik na szrot). Ale generalnie w serii silnikow TSI/TFSI jest wedlug mnie skopany system odmy. Odma laczy sie bezposrednio z kolektorem ssacym, wiec mgielka olejowa z silnika jest zasysana do kolektora ssacego, a ze wtryski sa w glowicy, to nie ma co tego oleju stamtad wyplukiwac, czego skutkiem jest powstawanie nagarow i to w sporej ilosci w kolektorze ssacym, w gniazdach zaworowych i w komorze spalania.

    Dla niedowiarkow zdjecia z forum seata:








    Oczywiscie polecam wyczyscic caly dolot, ale to po jakims czasie wraca. Ja zrobilem u siebie tak, ze odlaczylem odme od kolektora ssacego, a otwor w kolektorze zaslepilem. Przejechalem tak juz pol roku i pare tysiecy km. Nic sie zlego nie dzieje, a auto przestalo brac olej zupelnie, wczesniej bralo ok. 1-2 L na 15000 km, czyli od wymiany do wymiany musialem dolewac miedzy 1 a 2 litry. Tak samo w 1,8T odlaczylem odme od dolotu i puscilem luzem a otwor w dolocie zaslepilem, bo odma potrafi zassac calkiem niezle ilosci oleju i potem cale turbo i IC jest zalane. Co ciekawe po puszczeniu odmy w atmosfere nie kapie z niej olej.
    A3 8L - 1,8T AGU+DET3+K03S+FMIC (230ps/320Nm) + A3 8L - 1,8T AUM (angol/dawca)

  2. #52

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Mam pytanie odnośnie silnika wspomnianego w temacie. Wiem, że te silniki mają wadę fabryczną i zastanawiam się, czy w moim przypadku może to być powodem spalania oleju oraz jakie mam wyjścia z sytuacji. Posiadam silnik benzynowy 1.8 TFSI - mają na bagnecie około 3/4 pomiędzy min a max, przejechałem około 1100km, kiedy pojawiła mi się kontrolka minimum oleju w silniku. Z tego, co powiedział mi serwis Audi, 3/4 na bagnecie, to około 0.75l oleju. Norma, jaką podaje Audi, to 0.5 na 1k km. Jeżeli jest to kwestia wady fabrycznej, to jakie mam możliwości? Czy jedyną opcją jest remont silnika? Aso same części wycenia na około 12tys. zł.

    Pytanie drugie, jeden z mechaników powiedział, że powinna wystarczyć wymiana samych pierścieni. Czytałem jednak, że nie rozwiązuje to problemu na dłuższą metę i problem powróci. Pytanie, na ile może taka wymiana pierścieni wystarczyć?
    Ostatnio edytowany przez tomtom_85 - 26-06-17 o 20:40

  3. #53

    Data dołączenia
    Oct 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Środa Śląska
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.8T CDAA

    Domyślny

    Witam. Czy ktoś tez zrobił taki zabieg i pomogł??

  4. #54
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny


Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •