Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 29

Temat: 1.6 benzyna 102km - nierówna praca silnika na biegu jałowym/uszkodzona sonda

  1. #11
    metti's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    z północy
    Auto
    Cupra Formentor
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    222 razy

    Domyślny

    mój kumpel a Altei BSE walczy z drgawkami, zrobił i wymienił już wszystko i nic, w zasadzie problem podobny jak w starszym SR - drgawki są i nie ma na to rady
    było A3 Sportback 1.9 TDI BLS 7GN MY2007

  2. #12
    Siks's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Znajomy doświadczył od tygodnia nie równej pracy na jałowym biegu, silnik również BSE. Zawyżone trochę spalanie. Przedwczoraj wyskoczyła ulubiona kontrolka kierowców, czyli check "Sonda Lambda" w piątek podłączony pod komputer przejechany krótki odcinek i sonda trzymała wartość przewidzianą i nagle jakiś skok na wartość ujemną (nie znam wartości, znajomy nie podał, od czytania tego był mechanik jak stwierdził ) więc check usunięty, podmieniona lambda znów przejechany odcinek i zero skoków, w jednej wartości trzymała się sonda. Do wtorku ma obserwować sytuacje na swojej sondzie, ale od razu dostał diagnozę do wymiany sonda lambda.
    Ostatnio edytowany przez Siks - 07-06-13 o 23:24 Powód: literówka

  3. #13

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    widzę że większość wymienia częsci na chybił trafił , ciekawe czy mechanik właściwie zinterpretował logi ;p

  4. #14
    J25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi S3
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BWA
    Pomógł
    9 razy

    Domyślny

    Koleżance w 1.6 8P tez 1/2 samochodu wymienili - było i ASO i kilku mechaników Zaczęło jej telepać jak kiedyś miała w zbiorniku mało paliwa/ale więcej niż rezerwa i z dużą predkością w zakręt 90stopni // jak się kończy Przybyszewskiego - i musiał smok chyba syfy z dna... TEGO użyła - http://allegro.pl/liqui-moly-1971-cz...236899074.html jest poprawa - na koniec nowiutki filtr paliwa ... nie jest IDEALNIE ale o wiele lepiej

  5. #15

    Data dołączenia
    May 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skierniewice
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE

    Domyślny

    Sprawa wygląda następująco - dzisiaj wymieniłem cewkę, sprawdziłem sondę i okazuje się, że przyczyny problemu nie znalazłem. Zgodnie ze wskazaniami komputera nie ma wypadania zapłonów, wtryski działają idealnie, sonda również, żadnych błędów nie ma (byłem u innego mechanika niż poprzednio). Obroty na biegu jałowym (bez włączonej klimy) oscylują około 600/640 obrotów i tutaj pojawia się moje pytanie - czy te obroty nie są za niskie? Gdy włączę klimę podskakują do 860 i co najciekawsze nie czuć telepania silnika.
    Nie udało mi się dziś wymienić filtra paliwa ponieważ okazuję się, że do BSE są dwa różne filtry (w jednym jest jakiś czujnik czy inne ustrojstwo a w drugim nie). Muszę rozebrać i sprawdzić jaki ja mam zamontowany i kupić taki sam.
    Podsumowują - kupa roboty a przyczyny telepania silnikiem nie wykryłem.

    Podpowiedzcie czy obroty 600/640 na biegu jałowym bez klimy są odpowiednie? Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł co może być przyczyną telepania? Oprócz filtra, który wymienię za tydzień.

  6. #16

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez quizzical Pokaż post
    Sprawa wygląda następująco - dzisiaj wymieniłem cewkę, sprawdziłem sondę i okazuje się, że przyczyny problemu nie znalazłem. Zgodnie ze wskazaniami komputera nie ma wypadania zapłonów, wtryski działają idealnie, sonda również.
    Mam takie pytanie czy jak sprawdziłeś że nie ma wypadania zapłonów , działanie wtrysków i sondy ? Opisz jak to zrobiłeś/mechanik zrobił.

  7. #17
    J25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi S3
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BWA
    Pomógł
    9 razy

    Domyślny

    Do 1.6 8P są DWA rodzaje filtra paliwa - PRZED wrześniem 2005 i PO ... I już - o jakich czujnikach mówisz ???

    I jaką cewkę założyłeś? Pisz dla potomnych

  8. #18

    Data dołączenia
    May 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skierniewice
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez gregor10 Pokaż post
    Mam takie pytanie czy jak sprawdziłeś że nie ma wypadania zapłonów , działanie wtrysków i sondy ? Opisz jak to zrobiłeś/mechanik zrobił.
    Specjalistą nie jestem ale jeżeli chodzi o sondę to podobnie jak Ty kilka postów powyżej wspomniałeś mechanik sprawdzał % korektę paliwa. Sprawdzał również czas wtrysków i powiedział, że jest ok. Generalnie stwierdził, że wszystkie parametry silnika są w normie, wspomniał tylko o niskim wskazaniu obrotów ale powiedział, że taka wysokość obrotów jest zaprogramowana w sterowniku( sprawdzał to bodajże na jakimś kanale 50 coś).

    Cytuj Oryginalnie napisane przez J25 Pokaż post
    Do 1.6 8P są DWA rodzaje filtra paliwa - PRZED wrześniem 2005 i PO ... I już - o jakich czujnikach mówisz ???

    I jaką cewkę założyłeś? Pisz dla potomnych
    Leżeli chodzi o filtr paliwa to podobno są 2 różne modele. Znalazłem je na stronie Filtrona (tylko przykład) http://www.filtron.pl/pl/index.php?i...OC=102#idn2259
    jedna wersja z prefiltrem a druga bez - muszę sprawdzić jaki filtr mam obecnie założony.

    Cewkę założyłem identyczną do tej jaką miałem założoną - używkę.

  9. #19

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    pytanie ile wynosi odchylka korekty na wolnych obrotach, i adaptacja paliwa jesli rozjechana mocno to tu trzeba glebiej poszukac.

  10. #20

    Data dołączenia
    May 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skierniewice
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez gregor10 Pokaż post
    pytanie ile wynosi odchylka korekty na wolnych obrotach, i adaptacja paliwa jesli rozjechana mocno to tu trzeba glebiej poszukac.
    Będę u mechanika w przyszłą sobotę to poproszę o dokładne dane, naprowadź mnie proszę o co mam zapytać? Mechanik wspomniał również, że można zrobić totalny reset do ustawień fabrycznych tylko dzisiaj nie bardzo miał na to czas i nie był pewien czy nie będą potrzebne kody, których nie miał.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •