Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 37

Temat: Zabezpieczanie i konserwacja podwozia przed korozją Bitex, Rust Check itd

  1. #21
    komono's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wadowice
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.4 TFSI - CXSB (125 KM)
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    200 razy

    Domyślny

    Mój znajomy używa smaru działowego od paru lat do konserwacji aut. Problem jest taki ,że u nas ciężko go dostać ale zachwala i tylko tym zabezpiecza auta
    Było: A3 8P 1.9TDI, 147KM by CS.
    Jest: A3 8V 1.4TFSI s-tronic, 165KM by KingSoft

    Nowa A3 8V - Czarnulka by komono!
    "Ile można spać? Trzeba forum ogarniać" - motto moderatora(ów)!

  2. #22
    morgan's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez czaro10 Pokaż post
    No widzisz, a ja nie mam jak myc tego podwozia. Nie mam warunków.
    Nie martw się - ja też nie mam warunków niestety. Po zimie jadę na zaprzyjaźnioną myjnię gdzie mają kanał, pracownik "za karę" ubiera skafander i wchodzi do kanału żeby dokładnie umyć auto od spodu. Nie wierzę, że nie masz w okolicy myjni gdzie mają możliwość umycia auta od spodu - to tylko raz w roku
    A jeśli chodzi o regularne płukanie to zimą jak myję (płuczę) auto na bezdotyku to od razu sięgam sobie dyszą ile się da od spodu żeby trochę na bieżąco wypłukać i tyle... Zimą i tak bardziej wypłukuję cały ten syf zewsząd w miarę na bieżąco niż myję auta

  3. #23
    fooojciech's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mielec
    Auto
    Octavia
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI BXE
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez komono Pokaż post
    Mój znajomy używa smaru działowego od paru lat do konserwacji aut. Problem jest taki ,że u nas ciężko go dostać ale zachwala i tylko tym zabezpiecza auta
    również robiłem tym ,smar jako zabezpieczenie jest ok ,ale niestety robi się kruchy , albo w ogole nie wyschnie to co z takiej konserwacji jak ja wypłuka...jedynie odpowiednia proporcja smaru rozmieszana ,rozrzedzona ,jest ok ,ale to trzeba miec wyczucie i doswiadczenie z tym bo wystrarczy ze bedzie minimlnie za rzadkie albo za gęste to mazidło ze smaru a zaraz albo w ogole nie wyschnie albo wyschnie ale bedzie sie kruszyło. poza tym ten smar armatni nie tak łatwo nałożyć bo bardzo szybko zastyga jak sie go nawet na wrzatek zagotuje. moment robi sie gesty , takze jest z tym troche zabawy ,ale jest ogolnie dobrym dodatkowym zabezpieczeniem jezeli o to chodzi bo na podstawowe sie nie za bardzo nadaje.

  4. #24
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

    Domyślny

    Ma ktos jakies nowe doswiadczenia w zabezpieczaniu podwozia?

  5. #25
    Auto Szałas

    buzz-astral's Avatar


    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mikołów
    Auto
    Skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    105 razy
    Podziękował
    87 razy

    Domyślny

    http://allegro.pl/zabezpieczenie-pod...795326252.html to jest bardziej elastyczne i bardziej "pracuje" niż Boll.
    albo próbować woskiem prysnąć http://kolorysta.pl/pl/p/W100-Wosk-z...zie-APP-1L/387

    osobiście tam gdzie rdza wychodzi, szlifuje to, hammerite na to pryskam.
    gdzie jest duży ubytek tej gumowej masy, to biorę masę poliuretanową na pędzel, albo w tubce
    potem średnio 2 puszki bolla baranka
    a na wszystko farba czarny mat/połysk
    Ostatnio edytowany przez buzz-astral - 19-11-14 o 21:50

  6. #26

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dzn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Czy robil ktos konserwacje a3 8l?? Nie chodzi mi tutaj o warsztat tylko przydomowy garaz. Po 6 latach uzytkowania, zajrzalem pod spod auta. Nie wyglada on tragicznie, aczkolwiek pojawily sie miejscami oznaki rudej. Chcialbym pojezdzic tym autem jak najdluzej sie da. Stad moje pytanie: Jakie srodki uzyliscie (odrdzewiacz, podklad, konserwacja). Rozumiem ze podczas takich czynnosci scieramy szczotka tylko mjesca zainfekowane...Czy taki zabieg ma sens? Na jak dlugo zabezpiecza podwozie? Chce to zrobic samemu azeby miec pewnosc ze jest to solidnie zrobione.

  7. #27

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dzn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Widzę, że mało na forum ludzi, którzy sami zabezpieczali podwozie. Ja po 6 latach użytkowania stwierdzam, że pasowałoby mi sie zabrać za podwozie. Co roku zaglądałem pod auto...teraz widzę początki korozji w nadkolach (mocowanie amorka) oraz pod autem. Mam zamiar umyć auto od spodu (samemu), wysuszyć, obejrzeć ogniska korozji...
    W planach mam też:
    - zedrzeć korozję w miejscach wystepowania (bez ingerencji w zdrowe miejsca)
    - przepsikać to jakimś odrdzewiaczem,
    - rzucić podkład
    - Na to jakiś konserwant....pytanie Jaki??? Boll? Bitex? x2 razy

    Czy trzeba coś więcej? Chciałbym, żeby to z 3 lata wytrzymało...potem mogę czynność powtórzyć...
    Co wy na to?
    Auto myję od spodu na ilę mogę przy każdej wizycie na myjce bezdotykowej...

  8. #28

    Data dołączenia
    Aug 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.6 BAG

    Domyślny

    Do ochrony podwozia ja stosowałem baranka od K2.
    Ostatnio edytowany przez jadownik - 20-08-15 o 19:56

  9. #29

    Data dołączenia
    May 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARY
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Mam problem z korozją na progach (ktoś nieumiejętnie podnosił samochód) oraz w tylnej części auta (quattro). Chciałem takie miejsca wyczyścić do gołej blachy, następnie pomalować je APP R-Stop, na to podkład antykorozyjny dwuskładnikowy, na to podkład akrylowy dwuskładnikowy, a następnie takie miejsca przelecieć masą natryskową polimerową (APP MS-POLYMER). Czy taka masa nadaje się również na duże powierzchnie? Czy ktoś ma z takim produktem jakieś doświadczenia?
    Ostatnio edytowany przez Bony - 10-04-17 o 14:19

  10. #30
    wojtek1474's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny Konserwacja podwozia

    Koledzy powiedzcie mi czy opłaca się konserwować podwozie w 8P? Mam auto z rocznika 2012 i w sumie nie ma nigdzie oznak rdzy, czy to na podwoziu, czy nadkolach. Warto wydawać ok tysiaka na porządne zabezpieczenie czy odpuścić temat? Jednak lepiej zapobiegać niż leczyć jak to się mówi

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •