Strona 5 z 172 PierwszyPierwszy ... 345671555105 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 41 do 50 z 1715

Temat: Tarcze hamulcowe + klocki - ale jakie?

  1. #41
    netes's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    -
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    zmax.pl - zniżki na hasło A3-Club

  2. #42
    miszel's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sosnowiec
    Auto
    ARL+
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam. W tym tygodniu musz? kupi? do mojej AGNieszki tarcze i klocki i mysle o tym zestawie http://moto.allegro.pl/item622326998...a_audi_a3.html

    czy to dobry wyb?r ? czy co? innego bra
    A3 1.8 AGNSprzedany. Jest 1.9 TDI ARL 4x4

  3. #43
    miomichal's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi Sportback
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    nadszedł czas wymiany hamulców z tyłu montuje tarcze ATE i klocki ATE na przód mam tarcze TAROX G88 i pytanie jakie klocki możecie polecić żeby nic sie nie zniszczyło i żeby cena nie była wieksza niż 200 zł do tych tarcz?????

    Pozdro,
    EVO CARS Auto Spa - Auto Detailing

  4. #44
    Snowflake_'s Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tychy
    Auto
    Audi A3 1.8 T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ

    Domyślny Dobor klockow do tarcz Mikoda

    Witam

    Kupilem tarcze nacinano nawiercane firmy Mikoda i teraz mam maly problem z doborem klockow do tych tarcz zastanawialem sie nad ferrodo premier ale nie wiem czy to dobry wybor prosze o pomoc

  5. #45
    Webi's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Jeździ ktoś na tarczach firmy Bosch? Nie spotkałem negatywnych opinii na ich temat a same pozytywne.

  6. #46
    Dee's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    okol. Krakowa
    Auto
    ASZ ---
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Jak kupiłem audi to miałem bosch. Gdyby się nie przegrzewały wszystko oki ale u mnie wina mogła leżeć po stronie klocków tak ze ciężka sprawa ogólnie z tarczami klockami ja mam zestaw EBC i nie polecam.
    CCCO DynoSoft
    MaGGSport
    SPRZEDAM!!!

  7. #47
    rybazkrk's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    krk
    Auto
    S 560Sec/A6 2.0/ 1/2 A3 ;)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    najlepiej chyba poza wymianą na 312, to zestaw zimermann + klocki albo ATE albo zwykłe seryjne, zestaw EBC faktycznie nie zdaje roli bo się strasznie nagrzewa i po chwili tarcze są krzywe, albo tarrox i też seryjne klocki z ASO

  8. #48
    Rydzio's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    41 razy

    Domyślny

    Przejżałem cały temat i zastanawiam się czy do ASZ wystarczy zestaw:

    tarcze przód ATE PD + klocki ATE
    tarcze tył + kolcki ATE

    czy warto wstawić zamiast ATE PD Zimeremann wiercony.

    W jakim rozmiarze muszę być tarcze? Cena praktycznie nie gra roli.

    Pozdrawiam

  9. #49

    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Seat Ibiza SPORT
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    28 razy

    Domyślny

    Rydzio
    Zależy jak jeździsz, jak bardzo depczesz i potrzebujesz dobrego zestawu hamującego to chyba od takiego zestawu bym zaczynał poszukiwania, jeżeli jest to dla ciebie za mało to możesz wydać więcej kasy na jakieś Zimeremann czy coś z tej półki.
    Jeżeli jeździsz normalnie to wystarczą normalne tarcze (gładkie) np. ATE i klocki ATE i autko również będzie świetnie hamować. Radze zakładać do tarcz ATE również klocki tej samej firmy, chociaż teraz w autku żony zamontowano tarcze gładkie ATE i klocki LUCAS (zielone) i zestawik jak na razie sprawuje się doskonale.
    Do tego przy tarczach typu ATE PD i tym podobnych jest większa szansa na krzywienie tarcz, mniejsza szansa występuje przy gładkich tarczach.
    Chociaż jak ktoś strasznie pałuje autkiem i depta to widziałem jak po dwóch tygodniach tarcze normalne ATE były do szlifu. He He
    Jeżeli jeździsz normalnie kupuj zwykłe, jeżeli jeździsz szybko i maszyna musi dobrze wyhamować kupuj coś mocniejszego.
    Jeżeli wymieniasz cały zestaw z przodu i z tyłu nie zapomnij zmienić również płynu hamulcowego na nowy.
    Pozdrawiam
    Tomasz_W-wa
    Tomasz_W-wa

  10. #50
    Rydzio's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    41 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Tomasz_W-wa Pokaż post
    Rydzio
    Zależy jak jeździsz, jak bardzo depczesz i potrzebujesz dobrego zestawu hamującego to chyba od takiego zestawu bym zaczynał poszukiwania, jeżeli jest to dla ciebie za mało to możesz wydać więcej kasy na jakieś Zimeremann czy coś z tej półki.
    Jeżeli jeździsz normalnie to wystarczą normalne tarcze (gładkie) np. ATE i klocki ATE i autko również będzie świetnie hamować. Radze zakładać do tarcz ATE również klocki tej samej firmy, chociaż teraz w autku żony zamontowano tarcze gładkie ATE i klocki LUCAS (zielone) i zestawik jak na razie sprawuje się doskonale.
    Do tego przy tarczach typu ATE PD i tym podobnych jest większa szansa na krzywienie tarcz, mniejsza szansa występuje przy gładkich tarczach.
    Chociaż jak ktoś strasznie pałuje autkiem i depta to widziałem jak po dwóch tygodniach tarcze normalne ATE były do szlifu. He He
    Jeżeli jeździsz normalnie kupuj zwykłe, jeżeli jeździsz szybko i maszyna musi dobrze wyhamować kupuj coś mocniejszego.
    Jeżeli wymieniasz cały zestaw z przodu i z tyłu nie zapomnij zmienić również płynu hamulcowego na nowy.
    Pozdrawiam
    Tomasz_W-wa

    Dziękuję bardzo za opinię.

    Na przód wybiorę jednak tarcze ATE PD z dwóch powodów nierzadko zdarza mi się przyłożyć i dlatego chce mieć pewność, że autko stanie dęba. Po drugie zapoznałem się opinią Kalina, który przetestował PD we wszystkich zakresach i bardzo sobie je chwalił (http://forum.a3-club.net/showthread.php?t=457.html) .


    Na tył założę zwykłe tarcze ATE i klocki ATE.

    Zastanawiam się jedynie na klockami na przód. Do wyboru ATE lub EBC Red Stuff (tak jak Kalin) albo tak jak piszesz LUCAS.

    Pozostaje jeszcze kwestia płynu tylko nie wiem, który będzie bardziej adekwatny do tego zestawu Ferrodo Racing DOT 5.1 albo RBF 600?

    Pozdrawiam

Strona 5 z 172 PierwszyPierwszy ... 345671555105 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •