Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 12

Temat: odszkodowanie za kamien na drodze

  1. #1

    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny odszkodowanie za kamien na drodze

    siema,
    przydarzylo mi sie nieszczescie bo najechalem na kamien lezacy na drodze, walnal w spod auta i uruchomil 1 airbag w fotelu pasazera, mam ubezpieczenie w axa 400 pln wklad wlasny i 10% udzialu w szkodzie, myslicie ze oplaca sie zglaszac taka szkode? jezeli tak to czy lepiej oddac samochod do naprawy czy robic na wlasna reke? jaka ewentualnie kwote moge uzyskac za szkody ktore powstaly: zerwana mata ochraniajaca silnik, uszkodzone podwozie, skrzywienie kierownicy, wymiana napinacza pasow pasazera, wymiana sensora abs, wlozenie nowego airbaga i zszycie fotela?

    i jeszcze jedno pytanie, czy warto sie zglosic do zarzadcy drogi ze cos takiego przydazylo mi sie? mam zdjecia z miejsca sytuacji ale nie wzywalem policji ani innych sluzb a kamien zabralem ze soba

    pozdro i dzieki za sugestie

  2. #2
    Rydzio's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    41 razy

    Domyślny

    W mojej ocenie jak najbardziej opłaca się zgłaszać szkodę. Zakres uszkodzeń, który podałeś jest znaczny i nieopłaca się robić tego na własny koszt. Pozostaje tylko pytanie czy z AC czy z OC.

    Problem może stanowić kwestia nie zgłoszenia zdarzenia na policję ani do zarządcy drogi, kiedy znajdowałeś się na miejscu zdarzenia, jednak być może w tym przypadku wystarczy dokumentacji zdjęciowa i "dowód rzeczowy".

    Na Twoim miejscu zgłosiłbym się do zarządcy drogi z wnioskiem o podanie nr i sporządzeniem protokołu powypadkowego. Jeśli otzymasz te dane możesz zgłaszać szkodę z OC zarządcy dróg. Jeśli nie, to proponuję zgłosić szkodę z AC. Wcale bym się nie zdziwił jak koszt będzie kilka tysięcy zł. Sam fotel zrobi cenę. Jak otrzymasz wycenę i proponowaną kwotę, wtedy można się zastanowić, czy naprawę robić bezgotówkowo, czy odebrać odszkodowanie i naprawiać we własnym zakresie.

  3. #3

    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Troche czytalem na temat zglaszania sprawy do zarzadcy drogi i sobie darowalem, bo termin zgloszenia ac to tylko 5 dni.
    Nie wiem jak bedzie wygladala wycena wszystkich uszkodzen, ale wrzuce na forum jak tylko dostane.

    Czy ktos z Was odwolywal sie od kosztorysu i dzieki temu uzyskal wieksze pieniadze na porycie szkody?

  4. #4
    Rydzio's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    41 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez netoperek Pokaż post
    Troche czytalem na temat zglaszania sprawy do zarzadcy drogi i sobie darowalem, bo termin zgloszenia ac to tylko 5 dni.
    Nie wiem jak bedzie wygladala wycena wszystkich uszkodzen, ale wrzuce na forum jak tylko dostane.

    Czy ktos z Was odwolywal sie od kosztorysu i dzieki temu uzyskal wieksze pieniadze na porycie szkody?
    Możesz zgłosić szkodę z AC, a później Twoje TU może regresować szkodę do TU zarządcy drogi, na ale skoro sobie darowałeś...

    Odwoływałem się wielokrotnie od przedstawionego kosztorysu i jeśli odwołanie jest zasadne to TU nie będzie robiło problemów.

    Jestem ciekawy ile wyjedzie Ci wycena, tak jak pisałem wcześniej sam fotel zrobi sporę cenę.

  5. #5

    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Koledzy, otrzymałem takie info od Axy :
    Na podstawie przeprowadzonych oględzin ustalono, że naprawa uszkodzeń samochodu Audi nie znajduje uzasadnienia ekonomicznego jako przewyższająca 70% jego wartości rynkowej w stanie nieuszkodzonym. Zgodnie z § 2.9 ust 1 Ogólnych Warunków Ubezpieczeń Komunikacyjnych (OWUK), odszkodowanie ustalone zostało jako różnica pomiędzy wartością rynkową pojazdu przed szkodą, a wartością pojazdu po szkodzie. O wartościach kwotowych poinformujemy w oddzielnej korespondencji.

    czy ktos wie co to oznacza dla mnie? i czy moje jakos interweniowac jezeli szukaja sposobu na obnizenie kwoty do wyplacenia?

    dzieki i pozdro

  6. #6
    Terrez's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielona Góra
    Auto
    Audi A6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    30 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Czyli wyliczą Ci wartość auta przed szkodą (90% wycen jest zaniżonych) od tego odejmą wartość auta po szkodzie i wypłacą Ci różnicę tych kwot.
    OBRÓBKA STALI, WYPALANIE LASEROWE, GIĘCIE, PIASKOWANIE, NA PODSTAWIE RYSUNKU LUB WZORU. KONTAKT TYLKO POPRZEZ TEL
    506 627 599

  7. #7

    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Axa wyliczyla mi szkode na 3750 pln , czy warto sie odwolywac?

  8. #8
    Terrez's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielona Góra
    Auto
    Audi A6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    30 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Odwołać się zawsze warto, chyba że satysfakcjonuje cię ta kwota i nie chce ci się z nimi użerać.
    OBRÓBKA STALI, WYPALANIE LASEROWE, GIĘCIE, PIASKOWANIE, NA PODSTAWIE RYSUNKU LUB WZORU. KONTAKT TYLKO POPRZEZ TEL
    506 627 599

  9. #9
    lorence's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WPR
    Auto
    BMW 3.0
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez netoperek Pokaż post
    Axa wyliczyla mi szkode na 3750 pln , czy warto sie odwolywac?
    zobacz co ile kosztuję i sam oceń czy wato walczyć czy nie, a i nei kupuj poduszki tylko cały fotel

  10. #10

    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez lorence Pokaż post
    zobacz co ile kosztuję i sam oceń czy wato walczyć czy nie, a i nei kupuj poduszki tylko cały fotel
    wlasnie walczyc juz wg mnie nie warto, spokojnie z remontem sie wyrobie, a czemu odradzasz zakup poduszki i zszycie fotela? poza tym jezeli bym wybuch poduszki jeszcze sensor airbaga i czujnik sa do wymiany

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •