Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokazane rezultaty 31 do 37 z 37

Temat: Jaki program do S3 APY

  1. #31
    stolniczkow's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    DG
    Auto
    MK5 GTI
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    105 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Nie wiem jak to możliwe żeby EGT pozostało w normie jak pompie tyle brakowało. Zanim Ci odcięło boosta i cofnęło zapłon to EGT musiało już być wysokie. Chyba, że przyczyna leżała gdzie indziej.

  2. #32
    rapix's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zambrów
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CBFA
    Pomógł
    103 razy
    Podziękował
    24 razy

    Domyślny

    EGT max 900/920stopni

  3. #33

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez rapix Pokaż post
    EGT max 900/920stopni
    czyli jesli dobrze rozumie przy padajacej pompie jak brakowalo paliwa miałeś 920C a na sprawnej 900 C ?

    ja amk widzialem na seryjnej pompie z softem mtm-a gdzie kolektory popekaly turbo strona gorąca na pół strzeliła mimo iż auto ma sonde EGT , alarmy na 920C , sonde szerokopasmową i na nic się to wszystko zdało, a po normalnej jezdzie tym autem przy otwarciu maski buchało takie gorąco jak z kotłowni, a własciciel mówił że mu auto dobrze jedzie do czasu aż go seria 180ps pogoniłem.
    więc rapix - ten Twoj APY to jakiś super hiper ogarniajacy był że egt pomimo ubogiej mieszanki się nie zmieniło praktycznie tylko boosta ciął i zaplon

    pozdr

  4. #34
    rapix's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zambrów
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CBFA
    Pomógł
    103 razy
    Podziękował
    24 razy

    Domyślny

    Gregor skoro bost ciepło wtryski 440 otwierały się na maxa i auto z hamowane na 245km to co z tym dziwnego? Moc spadła doładowanie też to i egt nie urosło i mówię jak było! A dwa turbo też miałem po pękane tak samo kolektor. I paliwa wcale nie musiało być mało to że spadło ciśnienie to oczywiście ale pamiętaj że miałem większe wtryski niż seryjny apy które przy 267km i sprawnej pompie miały spory zapas!

  5. #35

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    hehe , rapix - sam piszesz że miałeś APY - z sondą wąskopasmową bez wbudowanego w komputer EGT/sondy egt ,
    a więc wytlumacz mi co mają wieksze wtryski skoro komputer nie podlewa przy bucie paliwem wiecej niż pokazuje maf ?
    wytlumacz skąd nagle komputer wiedział że jest za mało paliwa ?
    skoro paliwo jest obliczane na podstawie przeplywu powietrza maf w komputerze na waskopasmowce to chyba nie zwiekszył Ci się przepływ nagle ?
    no chyba że zwiększył Ci się nagle przepływ to wtedy i czasy wtrysku Ci się wydłużyły kompensująć spadek cisnienia
    ogólnie z tego co piszesz to ten Twoj komputer na waskopasmowce to dobry gagatek był skoro potrafił sobie sam wydluzyc czasy wtrysku na pelnym bucie to wtedy szacun i nie mam wiecej pytań i nie do końca rozumie po co zakladałeś komputer z AMK skoro ten z APY robił to samo mając do dyspozycji - brak sondy egt i sonde waskopasmową którą przy bucie nie bierze wogole pod uwagę - co widać choćby na 033 bloku czyli tak na prawdę miał tylko maf odnosnie czasow wtrysku
    nie mam wiecej pytań
    pozdr i dużych mocy chłopaki Wam życze

  6. #36
    rapix's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zambrów
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CBFA
    Pomógł
    103 razy
    Podziękował
    24 razy

    Domyślny

    Gregor nie jestem tunerem nie interesuje mnie to aż tak bardzo jak Ciebie nie stroje sam aut, a napisałem jedynie jak było! po mimo wszystko widzę kilka plusów nowego sterownika i widzę sens jego zmiany. Napisałem tylko na podstawie tego co u mnie się działo. I nie twierdzę że sterownik apy jest ******sty na bank jest lepszy od tych w starych agu ale nie jest też jakiś super ekstra
    Ostatnio edytowany przez rapix - 18-07-13 o 23:34

  7. #37

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    no i już wszystko wiadomo, opisałeś swoja sytuacje , a ja pisałem o sytuacji która może się zdarzyć w ciągu kilku minut na autobahnie i wtedy nie będzie miał nikt tyle szczęscia co rapix , krecąc się po okolicy sterownik zdążył zebrać korekty paliwa , a nastepnie wydlużyć czas wtrysku, na autostradzie przy cisnieniu na maxa ecu nie będzie miało takiej możliwości i wtedy.... nie życzę nikomu wzrostu egt.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •