Strona 566 z 596 PierwszyPierwszy ... 66466516556564565566567568576 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 5,651 do 5,660 z 5954

Temat: Felgi, opony, koła, - wszystko do Audi A3 8L

  1. #5651

    Data dołączenia
    Feb 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi A3 8L 110HP @ 146Hp
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez UmbertoLbn Pokaż post
    sorry...korzystam z innego kalkulatora i wychodzi mi identycznie z oryginałem tylko, że za oryginał przyjmuje 225/55/16
    na takich kołach miałem wcześniejsze audi na fabrycznych alumach...na takim rozmiarze mam obecne auto tylko na nieseryjnym kole
    ....ale tu akurat nie będę się upierał, bo nie jestem pewien, czy fabrycznie nie było 215 (nie pamiętam).
    REASUMUJĄC...na 225/55/16 auto jedzie idealnie. nie sciąga, nie ociera, nie tłucze. po zmianie na 225/45/18 koło zachowa te same wymiary oprócz tego, że sam komfort jazdy jest mniejszy ponieważ na niższej oponie tracimy na amortyzacji, a i waga dużego koła jest większa, więc i zawieszenie gorzej to odbiera.

    według Twojego kalkulatora wychodzi 0,88%
    Jeśli piszemy o tym samym modelu, czyli 8l to rozmiar, który uznajesz za wyjściowy nie jest oryginalny.
    Dla 16' powinno być 205/55 a nie 225/55. To daje inną średnicę koła.

    - - - Updated - - -

    Znalazłem taki fajny artykuł dziś, że rozbieżność pomiędzy średnicą kół pomiędzy osiami nie powinna być większa niż 5% aby systemy trakcji nie świrowały. Także zapewne te 1.44% nie wpłyną na ESP. Chociaż i tak mnie to zastanawia, przeliczając to w prosty sposób przy prędkości 200 km/h na oponach 225/45/17 - jest 2.88 km/h różnicy z oponami 215/45/17, więc tylnie opony będą musiały się proporcjonalnie kręcić sporo wolniej aby zrównać prędkość, więc na moje oko ESP powinno już krzyczeć.
    http://www.fokus.tv/news/czy-zle-dob...s-esp-asr/6050

  2. #5652

    Data dołączenia
    Nov 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    slotki.....widzisz, tyle hałasu o nic sprzedaj 215...załóż na cztery koła 225 i głowa spokojna. mniej kombinowania - mniej kłopotów

    nie wiem też na pewno ale wydaje mi się, że 215 na feldze 8j będzie źle wyglądało, a byłoby szkoda, bo koła kupiłeś ładne

  3. #5653

    Data dołączenia
    Feb 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi A3 8L 110HP @ 146Hp
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez UmbertoLbn Pokaż post
    slotki.....widzisz, tyle hałasu o nic sprzedaj 215...załóż na cztery koła 225 i głowa spokojna. mniej kombinowania - mniej kłopotów

    nie wiem też na pewno ale wydaje mi się, że 215 na feldze 8j będzie źle wyglądało, a byłoby szkoda, bo koła kupiłeś ładne

    Wystawiłem to dość tanio, mam miesiąc do zmiany kół więc może ktoś się skusi. Jak ktoś kupi to zaoszczędzi 200 zł na parze.
    Jeśli chodzi o Twoją sprawę to poczytaj w internecie na temat rozmiarów dedykowanych. Moim zdaniem szukasz opon o zbyt dużym profilu.

    Tutaj niżej jest tabelka z proponowanymi rozmiarami przez producenta.

    http://furora.tv/artykul/577-audi-a3...a-do-tego-auta

  4. #5654

    Data dołączenia
    Nov 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    to jest oryginalny Sline....na fabrycznych kołach Sline 17"...na zawieszeniu Sline....identyczna jak moja
    https://upload.wikimedia.org/wikiped...avussilber.jpg

    koła 18tki które sobie wybrałem plus opona 225/45 będą dokładnie tak mieściły się w nadkolu tylko większa felga niższa opona i jakiś centymetr do zewnątrz auta (fabryczne koło Sline 225/55/17 7,5j et38 )

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez slotki Pokaż post
    Tutaj niżej jest tabelka z proponowanymi rozmiarami przez producenta.
    trzymając się "tabelek" nie zrobisz kozackiego auta ....prawdopodobnie wykluczyłoby to również zakładanie obniżających sprężyn...bo "tabelka" mówi inaczej, hehehe

    a dokładnie tak wygląda felga RS z oponą 225/40/18 w naszym audi...u mnie zawias 2cm niżej
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/0b1216aeea84afeb

    ,,,,więc teraz proszę o opinię - opona 40, czy 45 ?
    Ostatnio edytowany przez UmbertoLbn - 04-03-18 o 16:56

  5. #5655

    Data dołączenia
    Feb 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi A3 8L 110HP @ 146Hp
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez UmbertoLbn Pokaż post
    trzymając się "tabelek" nie zrobisz kozackiego auta ....prawdopodobnie wykluczyłoby to również zakładanie obniżających sprężyn...bo "tabelka" mówi inaczej, hehehe
    Sam pisałeś wcześniej, że skoro sztab inżynierów tak opracował to należy się tego trzymać. Jeśli chodzi o sprężyny to kupujesz kity obniżające pod konkretny model auta, również opracowane przez inżynierów - posiadające certyfikat.
    Jeśli chodzi o średnicę opony - tutaj nie można sobie tak o tego zmieniać. Jest oczywiście tolerancja, jest to albo 3 albo 5% musisz poczytać. Zmniejszając średnicę koła, zmuszasz pracę mechanizmu różnicowego do warunków w innej pracy. Zmienia się x czynników pod które auto nie jest przygotowane. Tutaj akurat powinieneś korzystać z tabelki. Być może różnica 3.41 % którą chcesz zrobić jest bezpieczna ale i tak będziesz miał przekłamany licznik, być może szybciej Ci polecą elementy zawieszenia itp.

    Przy naszych złomach jeszcze tyle o ile jak esp nie krzyczy to jakoś można to przeboleć. Ale np zrobienie czegoś takiego w quatro może zajechać cały mechanizm. Ostatnio mechanik mi opowiadał jak gościo zajechał skrzynię, i mechanizm 4x4 w bmw bo wsadził sobie na tył szersze laczki, z przodu 225 na tył dał 245, gdzie była już znaczna różnica wielkości kół.
    Nie robisz showCara, boisz się nawet dystanse wkładać to po co chcesz zmieniać pracę parametru układu napędowego ?
    Włóż takie jak radzi producent. Ja nie byłem świadom, że zmniejszając szerokość kół przy tym samym profilu zmniejszam również ich średnicę i zrobiłem błąd, ale na forum wcześniej pytałem czy tak można i wyszło że niby można, ale o tym mi nikt nie wspomniał ;p Teraz muszę kombinować.

  6. #5656

    Data dołączenia
    Nov 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    uznajmy, że pewne parametry są ważniejsze, a inne mniej ważne...jednych powinniśmy się koniecznie trzymać, na inne możemy przymknąć oko. to że licznik przy 150ciu pokaże mi 151,5/h (kalkulator) nie jest akurat ważne...to, że na dużych kołach zawieszenie prędzej się rozsypie jest niemalże pewne.

    czy producent/inżynierowie przewidują wogóle koła o średnicy 18" do A3?...bo nie doczytałem. jednak 8L jeżdżą na 18tkach a nawet na 19tkach. na
    pewno ważne jest odsadzenie koła oraz otwór na piaste. wierzę, że dystanse sprzedawane na aukcjach są wysokiej jakości ale kupując komplet na cztery koła cena w porównaniu do efektu skutecznie zniechęca, natomiast wszelkie adaptery (zmiana rozstawu śrub) to jawne przegięcie pały i proszenie się o dzwona. zmiana kół na większe to tylko nasz kaprys, bo wszystkie powyżej 16" (w A3) znacząco obniżą komfort jazdy tak jak i obniżone, utwardzone zawieszenie. wszyscy to wiemy.

    najbezpieczniej byłoby jeździć na kole 195/65/15...bezpiecznie dla zawieszenia, maglownicy. niskie spalanie przy niskich oporach toczenia....ALE TEGO NIE CHCEMY

    ta dyskusja powoduje, że walczę z myślami, czy zamiast 18tek nie wolałbym przez tydzień grzać dupy na plaży w egipcie ze szklanką ich parszywej wódki w dłoni

    co do opony przyznam racje...myślę,że profil 40 dla 18tki jest ok
    Ostatnio edytowany przez UmbertoLbn - 04-03-18 o 22:14

  7. #5657
    heko's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SJZ
    Auto
    Audi 2.0T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    547 razy
    Podziękował
    670 razy

    Domyślny

    Dystansów nie kupuje się na aukcjach z niewiadomego pochodzenia.
    Bdb dystanse robi dystom.pl
    Mam tez komplet Eibach i sa git.
    Jeśli chodzi o dystanse zmieniające rozstaw śrub to minimalna ich grubość to 15-20mm - nie pamietam w tej chwili ale szanująca się firma nie zrobi cieńszych.
    Jak koło jest dobrze dokręcone i regularnie sprawdzane to nic się stać nie może. Oczywiście mowa tylko i wyłącznie o dystansach z pierścieniem centrującym.

    Co do ekonomii.
    Opona na feldze 15 ma taki sam rozmiar co koło z felga 17.
    Dopiero 18 jest większa.
    Nie mam fejsa ani androida!

  8. #5658
    damianbaran10's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Izdebki
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Siema, mam takie oto felgi RONAL 17 i teraz zastanawiam się czy wgl zakładać je do swoje A3, do tej pory cały czas jeździłem na 16, zima na 15 i teraz nie wiem czy jest sens zakładać te 17 do siebie, bo pod maską 1.9,90km i kilka osób mówiło mi że takie felgi zamulą to auto bo wiadomo za dużej moooocy to nie ma jak Wy to widzicie ?

  9. #5659
    Wiac's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    119 razy
    Podziękował
    54 razy

    Domyślny

    odnosząc się do wcześniejszych postów.
    225/55/16 to nie jest standardowy rozmiar 8L.
    Standardowe rozmiary to 195/65/15, 205/55/16 i 225/45/17. Wtedy obwody kół są sobie ~równe.
    Jeśli założysz koła 225/45/18 to ich średnica jest o prawie 3cm większa od oryginalnych szesnastek.
    Więc bez sensu Twoje gadanie o tabelkach, standardach i innych bzdetach... Bez obrazy oczywiście.

    Co do dystansów, tak jak Heko mówił. Warto dopłacić kilka złotych, a mieć pewne i porządne. Co prawda ja jeździłem na dystansach 10mm w dodatku aluminiowych. W pracy kolega mi wytoczył z blachy aluminiowej. I problemów z nimi nie było. Jednak dzięki większej średnicy otworu centralnego w feldze miałem możliwość zamontowania dystansu 10mm z pierścieniem centrującym. Więc nic nie biło.

    Co do ostatniego postu. Różnicy jako takiej między 16 a 17 nie odczujesz. Te felgi które pokazujesz mają szerokość 7,5J z tego co pamiętam, więc do nich oponki 215/45/17 lub 225/45/17 według "tabelki". Jeśli jednak masz obawy, że silnik za słaby, to może warto przemyśleć opcję z założeniem ciut węższych opon, np 205/50/17. Wtedy szerokość jest taka sama jak przy 205/55/16 które zapewne masz teraz na lato. Wiąże się to jednak z tym, że będzie delikatny naciąg przez co łatwiej o obcierkę felgi:


    Na zdjęciu felga 16, ale na 17 byłby ten sam efekt.

    Albo dla porównania 205/45/17:

    Ale łatwo nauczyć się omijać krawężniki

  10. #5660
    damianbaran10's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Izdebki
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Wiac Pokaż post
    Co do ostatniego postu. Różnicy jako takiej między 16 a 17 nie odczujesz. Te felgi które pokazujesz mają szerokość 7,5J z tego co pamiętam, więc do nich oponki 215/45/17 lub 225/45/17 według "tabelki". Jeśli jednak masz obawy, że silnik za słaby, to może warto przemyśleć opcję z założeniem ciut węższych opon, np 205/50/17. Wtedy szerokość jest taka sama jak przy 205/55/16 które zapewne masz teraz na lato. Wiąże się to jednak z tym, że będzie delikatny naciąg przez co łatwiej o obcierkę felgi
    Tak jak mówisz szerokość felgi to 7,5J et 32. Na felgach 16 mam standardowe 205/55. Myślałem nad 225/45/17 ale tak jak dałeś propozycje 205/50/17 to ten naciąg nawet fajnie wygląda Nie wiem sam co o tym myśleć, kilka osób mi rozradza te felgi 17 bo mówią że komfort spada, że na zawieszenie się to przekłada, że spalanie większe , że motor nie uciągnie tych felg itdd. Ciężko mi sie samemu wypowiedzieć bo nigdy nie jeździłem A3 na felgach 17. W sumie już nie wiem sam co myśleć , chciałbym założyć 17 Druga sprawa to sprężyny obniżające,gdybym się zdecydował na felgi 17 to na pewno musiałbym je kupić i teraz pytanie lepiej szukać nowych czy używek? Znalazłem na allegro przykładowy zestaw w nawet dobrej cenie tylko nie wiem czy byłby to dobry wybór, obniżenie po -40mm byłoby dobrym rozwiązaniem czy szukać -35mm czy nie ma w tym tak wielkiej różnicy?

Strona 566 z 596 PierwszyPierwszy ... 66466516556564565566567568576 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •