Strona 567 z 596 PierwszyPierwszy ... 67467517557565566567568569577 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 5,661 do 5,670 z 5954

Temat: Felgi, opony, koła, - wszystko do Audi A3 8L

  1. #5661
    Wiac's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    119 razy
    Podziękował
    54 razy

    Domyślny

    Powiem Ci tak:
    mam na lato 225/40/18, na zimę miałem 195/65/15. Różnica była taka, że na dziurach mniej czuć cokolwiek no i spalanie na tych 15 mimo że zima i że auto się mniej nagrzewało i tak było mniejsze niż w lecie. Ale nie zwracałem aż tak uwagi na to.
    Teraz na zimę kupiłem 205/50/17, z tym że felga 7J i spalanie podobne jak w lecie.
    No i ja mam ASZ 130KM, więc trochę więcej koni do pchania tych kół.
    Ja bym się aż tak nie bał tych siedemnastek...

  2. #5662
    damianbaran10's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Izdebki
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Myślę że się zdecyduje na 17, a u Ciebie masz gwint/sprężyny? Bo nie wiem czy gdybym założył sprężyny obniżające na lato to później na zime znowu zakładać ori czy zostawiać obniżone na felgi 15 ?

  3. #5663
    heko's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SJZ
    Auto
    Audi 2.0T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    547 razy
    Podziękował
    670 razy

    Domyślny

    Ja w 1.6 miałem przez chwile 17cali i dało się jechac. Bez przesady.
    Do ori amortyzatorow sprężyny -35mm wystarcza. Wsadzasz raz i zostawiasz.
    Nie mam fejsa ani androida!

  4. #5664
    damianbaran10's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Izdebki
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez heko Pokaż post
    Ja w 1.6 miałem przez chwile 17cali i dało się jechac. Bez przesady.
    Do ori amortyzatorow sprężyny -35mm wystarcza. Wsadzasz raz i zostawiasz.
    Czyli mówisz że nie było tragedii tak? Sprężyny -35 mm wystarczą i będzie to w miarę okej wyglądało tak ? Tak myślałem że założyć raz i zostawić , bez sensu co pół roku zmieniać i zbieżność ustawiać .

  5. #5665
    elwichura's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Budziszów Wielki, Legnica
    Auto
    Audi A3 3.2 BHE
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    83 razy

    Domyślny

    Panowie co to za wywody??
    Boicie się tych felg i różnych rozmiarów opon jakby nie wiadomo co miało się stać.
    Ile Wam wzrośnie to spalanie?? 100ml, 200ml,... Litr?? I to maks nawet gdyby miało się tak w ogóle stać. Musielibyście robić nie wiadomo ile km żeby w ogóle to odczuć.
    Zastanawiacie się miedzy 16” a 17” jakby to była kolosalna różnica.
    Że zawieszenie się szybciej będzie zużywać.
    W swojej audi od początku miałem gwint na którym latałem dzień w dzień do pracy i nie tylko przez ponad rok czasu i nie zauważyłem żeby jakoś super szybko zużywało się zawieszenie a dodam że cały czas na lato mam 18”.
    Pózniej założyłem aira i nadal trzaskałem autem codziennie do pracy i tez mimo notorycznych zmian wysokości nie zauważyłem szybkiego zużywania się części.
    O spalaniu już nie wspomnę bo miałem 1.9 TDI 90KM z lekkim programem- to przecież nie powinno jechać i palić jak szalone. Przyspieszała bez problemu i osiągniecie 200km/h nie było problemem. Spalanie? W trasie na spokojnie 110-120km/h ok 5L/100km i nie według fisa tylko po przeliczeniu. Przy „butowaniu” spalanie wzrastało do 5,5-6l/100km.
    Z resztą wszystko jest opisane w moim temacie, więc z mojego doświadczenia wiem ze te teorie można sobie wsadzić miedzy książki.

  6. Podziękowania dla elwichura za pomoc w problemie

    damianbaran10 (05-03-18)

  7. #5666
    Wiac's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    119 razy
    Podziękował
    54 razy

    Domyślny

    Dokładnie jak pisze Elwichura. To są różnice rzędu 0,5l/100 dlatego napisałem że tak nie zwracałem na to uwagi.
    Tak, mam gwint w tej chwili. Auto poszło około 5cm w dół względem serii i jeżdże tak i na letnich, i na zimowych. Niczego nie podnoszę.
    To jak się zużywają elementy zawieszenia zależy wyłącznie od Ciebie. Bo jak całe miasto "przelecisz" po dziurach to i seryjne zawieszenie padnie szybciej.
    Ja na tyle szanuje moje auto i pieniądze wsadzone w niego, że jak są dziury to po prostu "tocze fele"

  8. Podziękowania dla Wiac za pomoc w problemie

    damianbaran10 (05-03-18)

  9. #5667
    damianbaran10's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Izdebki
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez elwichura Pokaż post
    Zastanawiacie się miedzy 16” a 17” jakby to była kolosalna różnica.
    Wiesz nie miałem doświadczenia z tym ale powtarzam tylko to co kiedyś tam usłyszałem od przypadkowych ludzi,że motor słaby na tą felge,że zawieszenie , spalanie itdd... ale też wydaje mi się że nie ma jakiejś kolosalnej różnicy pomiędzy 16 a 17 felgą.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Wiac Pokaż post
    Dokładnie jak pisze Elwichura. To są różnice rzędu 0,5l/100 dlatego napisałem że tak nie zwracałem na to uwagi.
    Tak, mam gwint w tej chwili. Auto poszło około 5cm w dół względem serii i jeżdże tak i na letnich, i na zimowych. Niczego nie podnoszę.
    To jak się zużywają elementy zawieszenia zależy wyłącznie od Ciebie. Bo jak całe miasto "przelecisz" po dziurach to i seryjne zawieszenie padnie szybciej.
    Ja na tyle szanuje moje auto i pieniądze wsadzone w niego, że jak są dziury to po prostu "tocze fele"
    Też wydaje mi się że to zależy od tego jak kto jeździ,wystarczy uważać na dziury,nie skakać po krawężnikach i będzie sie to trzymać w miare tylko nie wiem czy do ori amora bez problemu podejdą sprężyny -35 ...? Czy trzeba coś jeszcze wymieniać?

  10. #5668
    Wiac's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    119 razy
    Podziękował
    54 razy

    Domyślny

    Nigdy nie miałem krótszych sprężyn, ale zdania są podzielone.
    Jedni piszą że ori amor na krótszych springach szybko zakończy żywot bo będzie pracował w swoim nieoptymalnym położeniu. W związku z tym trzeba by kupic amory o krótszym skoku.
    A drugim po prostu nadal służą ori amorki.

    Ale jest do tego odpowiedni temat na forum
    https://www.a3-club.net/forum/showth...-H-amp-R-do-8L
    np ten. O sprężynach tutaj nie pisz, bo i tak przeniosą Cie do innego tematu

  11. #5669
    heko's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SJZ
    Auto
    Audi 2.0T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    547 razy
    Podziękował
    670 razy

    Domyślny

    Tak to jest jak ludzie pier... o rzeczach, na których się nie znają. Spokojnie zakładaj te siedemnastki i ciesz się ładnym kołem a nie słuchasz nawiedzonych Janków, którzy naoglądali się Łysego czy innnego znawcy od wszystkiego.
    Na 18 można zrobić lepsze spalanie niż na 15 bo wszystko zależy od techniki jazdy. Przy normalnej eksploatacji pojazdu nie ma opcji, ze Cię to wyszarpie za kieszeń.
    Kończąc offtopic springów zapraszam do mojego tematu. Moje auto stoi na -35mm + ori amor. Zero problemow.
    Nie mam fejsa ani androida!

  12. Podziękowania dla heko za pomoc w problemie

    damianbaran10 (05-03-18)

  13. #5670
    damianbaran10's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Izdebki
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Wiac Pokaż post
    Nigdy nie miałem krótszych sprężyn, ale zdania są podzielone.
    Jedni piszą że ori amor na krótszych springach szybko zakończy żywot bo będzie pracował w swoim nieoptymalnym położeniu. W związku z tym trzeba by kupic amory o krótszym skoku.
    A drugim po prostu nadal służą ori amorki.

    Ale jest do tego odpowiedni temat na forum
    https://www.a3-club.net/forum/showth...-H-amp-R-do-8L
    np ten. O sprężynach tutaj nie pisz, bo i tak przeniosą Cie do innego tematu
    Tak słyszałem że ori amory są do jakiegoś zakresu sparingów - 35 chyba ale to osobny temat 😉

    Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Strona 567 z 596 PierwszyPierwszy ... 67467517557565566567568569577 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •