Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 11

Temat: hamowanie silnika na gazie

  1. #1

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włocławek
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    6 razy

    Question hamowanie silnika na gazie

    Od początku jak mam założoną instalacje śmigam do gazownika z tym samym powodem, to jakieś 2 miesiące. W dniu dzisiejszym byłem, niby wszystko dobrze wyregulował śmigało ładnie. Wróciłem do domu, wieczorkiem postanowiłem przejechać się do kogoś w odwiedziny i znowu to samo. Podczas jazdy na benzynie w każdej chwili mogę sobie puścić pedał gazu i to gwałtownie a auto sobie płynie dalej. Tu w tym przypadku jak jadę na LPG to jak puszczę gaz to auto gwałtownie hamuje silnikiem i tak się dzieje na 4 biegach, przy 70km/h nie mam takiego problemu. To straszne zjawisko bo nie można wyczuć kiedy wcisnąć sprzęgło, a na bezynce spokojnie puszcze gaz dam sprzęgło i zmienie bieg. ehh... poniżej podaj założone części:
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 09-01-16 o 14:40

  2. #2
    qba29dm
    Guest

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez midseneer Pokaż post
    poniżej podaj założone części

    kolego nie części a ustawienia sterownika podeślij, tylko z nich można wyczytać co jest nie tak... aha i zmień gazownika, nie potrafi wyregilować Ci instalki i o:/

  3. #3

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włocławek
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Interfejs dojdzie to pokaże ustawienia, po kombinuje samemu...

  4. #4

    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    we
    Auto
    3BG
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    50 razy

    Domyślny

    graty ok trzeba luknac na osc

  5. #5

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włocławek
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    6 razy

    Unhappy

    Zakupiłem szyne do wtrysków teraz mam problem z jej umiejscowieniem bo barracudy nie są takie małe. ;/
    Tak odwalili mi gazownicy wtryski:

    Teraz w trakcie działań:


    Jakieś pomysły może?

  6. #6
    qba29dm
    Guest

    Domyślny

    W AGN montaż z głową to sztuka, Twój gazownik to zwykły druciarz:/ Czy wszedłeś chodziaż na 5 min na lpg-forum.pl i zapytałeś kto ogarnie ten motor? Miałem taki silnik i poradziłem sobie z montażem ale w dość ekwilibrystyczny sposób na wężykach 14cm (co w cale nie jest za dużo) - u mnie były to pojedyńcze MJ Fx. Da sie to zrobić - wystarczy wywiercić w kolektorze 4 otwory fi10 Na listwie wężyki wyjdą po jakieś 22cm

  7. #7

    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    we
    Auto
    3BG
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    50 razy

    Domyślny

    ale makaron ta fotka nadaję się do MEGA DRUT TEAM

  8. #8

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włocławek
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Plan trochę zmieniłem, powoli to ogarniam i kombinuje. Wtryski są równiutko niemal w króciec. Zdjęcia są z dziś, w dodatku zabrakło mi opasek. ;/




  9. #9
    qba29dm
    Guest

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez midseneer Pokaż post
    Plan trochę zmieniłem, powoli to ogarniam i kombinuje. Wtryski są równiutko niemal w króciec. Zdjęcia są z dziś, w dodatku zabrakło mi opasek. ;/
    Koncepcja niby słuszna, ale:

    - nie warto trzymać się teorii, że najkrótszy wężyk jest najlepszy - kolega Tormin na lpg-forum.pl fajnie to opisuje
    - wkrętki są po prostu blisko benzynowych i tylko to, w AGN ważny jest kąt najbliższy wtrychowi benzynowemu (nie jeden, nawet nie dwa a 3 zawory dolotowe :/), u siebie po prostu kupiłem drugi kolektor...

    Masz dobre wtryskiwacze, ale pamiętaj, że w takim układzie jak teraz nie będą optymalnie podawały gazu, bo wkrętki są źle...

  10. #10

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włocławek
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    tak patrzylem to kierunek jest bliski środkowi, druga sprawa to czasem gaz nie rozpyla się w zaciąganym powietrzu? poza tym w głowicy to też inaczej się rozchodzi z tego co widze po otworach no ale nie jestem znawcą od gazu. Wtryski dałem w kolektor dla zaoszczędzenia miejsca i moim zdaniem tak będzie dobrze ułożenie przewodów. Chciałem na trójnikach tak jak kolega z forum lpg, ale póki co musze się zadowolić taką koncepcją. Brak funduszy ponieważ musiałem cash zostawić na wyjazd ;/ Posiadam już interfejs bezprzewodowy to jak tylko tarcze i okładziny po zakładam nowe"ATE" to podam LOGI, wczoraj rozmawiałem z pewnym gazownikiem to powiedział żebym się pobawił temperaturą bo możliwe że przez to na zimnym hamuje silnikiem

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •