Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 15 z 15

Temat: ASO - Autoryzowanej Stacji Obsługi - definicja

  1. #11
    morgan's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez PROSTO Pokaż post
    morgan moja wypowiedz jest oparta tyko na przykladzie aso VW z poznania , nie twierdze ze we wszystkich jest tak samo .
    Ja też. Dlatego napisałem, że "w praktyce jest z tym różnie"

    Cytuj Oryginalnie napisane przez pjanet Pokaż post
    Okazuje sie ze dla ubezpieczalni stawki za roboczogodzine w ASO sa zbijane o 20% z niewiadomych dla mnie powodow.
    To akurat nie powinno Cię i tak obchodzić. Oddajesz auto do ASO i upoważniasz ich do rozliczenia się z ubezpieczalnią - reszta jest na ich głowie.

  2. #12
    pjanet's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    POLSKA
    Auto
    A3 TDI QUATTRO 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez morgan Pokaż post
    To akurat nie powinno Cię i tak obchodzić. Oddajesz auto do ASO i upoważniasz ich do rozliczenia się z ubezpieczalnią - reszta jest na ich głowie.
    Owszem upowaznienie jest ale ASO nie wyda auta jak nie ureguluje sie roznicy w cenie roboczogodziny
    Teraz mam np stawke 140pln a ubezpieczalnia placi max 110pln ( roznica jest po stronie ubezpieczajcego, czyli mojej ).
    To podpisuje sie na upowaznieniu ( roznice niezaakceptowane przez ubezpieczalnie spadaja na ubezpieczajcego ).

    Ubezpieczalnie nie chca placic stawek ASO i powoluja sie na swoje kalkulacje ( ze niby oni maja ceny jakie placi sie w ASO ). Stad tez moje pytanie o definicje ASO bo moze sie okazac ze ubezpieczalnia jako ASO moze zakwalifikowac warsztaty ktore takiej licencji ( ASO ) nie posiadaja.

    W kazdym razie dziekuje za odpowiedz.
    Ostatnio edytowany przez pjanet - 11-07-13 o 06:52

  3. #13
    morgan's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez pjanet Pokaż post
    Stad tez moje pytanie o definicje ASO bo moze sie okazac ze ubezpieczalnia jako ASO moze zakwalifikowac warsztaty ktore takiej licencji ( ASO ) nie posiadaja.
    Nie ma takiej możliwości. A problem z ewentualną dopłatą do naprawy w ASO to już sprawa Twojego średnio ogarniętego dealera. Nie potrafi się dogadać z ubezpieczalnią i to nie powinno Cię w tym wypadku interesować. Zostaje tylko jedna furtka dla ubezpieczalni w tym przypadku - OWU Czytałeś warunki umowy dokładnie? Być może w OWU sobie jakoś to zawarli śmiesznie. A co ubezpieczyciel to inne OWU...

  4. #14
    pjanet's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    POLSKA
    Auto
    A3 TDI QUATTRO 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez morgan Pokaż post
    Czytałeś warunki umowy dokładnie? Być może w OWU sobie jakoś to zawarli śmiesznie.
    W OWU mam dokladnie cos takiego :

    W razie udokumentowania oryginalnymi fakturami VAT poniesionych kosztów naprawy wyższych
    niż przyjęte w sporządzonej przez WARTĘ wycenie, z uwzględnieniem zastrzeżeń, o których
    mowa w ust. 3, WARTA uzupełni kwotę odszkodowania do poziomu wynikającego z ww. faktur, nie
    więcej jednak niż:
    1) do poziomu cen części podanych w aktualnych polskich wydaniach systemu Audatex lub
    Eurotax, opartych na danych producenta/importera pojazdu, nie więcej niż średnie ceny
    zalecane przez producenta pojazdu lub oficjalnych importerów do stosowania przez ich sieci
    serwisowe, bez uwzględniania współczynnika korygującego, o którym mowa w ust. 3 pkt 2a),
    2) do poziomu kosztów robocizny ustalonych na podstawie stawki za 1 roboczogodzinę
    ustalonej w oparciu o średnie stawki stosowane przez autoryzowane stacje obsługi (ASO)
    z terenu województwa, względem którego dokonano taryfikacji składki. W przypadku braku
    możliwości ustalenia stawki średniej, dopuszcza się przyjęcie stawki za 1 roboczogodzinę
    stosowanej indywidualnie przez wykonawcę naprawy, o ile nie przekracza ona 120% stawki
    za roboczogodzinę – stosowanej przez dany warsztat w naprawach gwarancyjnych, pod
    warunkiem:

    a) stwierdzenia przez WARTĘ zgodności dokonanej naprawy z zakresem uszkodzeń
    uznanych przez WARTĘ,
    b) przedstawienia naprawionego pojazdu na żądanie WARTY, w celu dokonania oględzin
    przez WARTĘ.


    Tylko pytanie czy ASO dowolnej marki czy ASO marki auta ktorego naprawa dotyczy

    Pewnie ASO Tico beda mialy inne stawki niz ASO Audi Oczywiscie sa tez ASO Porsh , Mercedes i innych topowych marek aut.

    Co do ASO w ktorym bede naprawiac auto to pewnie niechca sie boksowac z ubezpieczalnia i przesuwaja caly proces nekania ubezpieczyciela na ubezpieczonego ( czyli mnie ).

  5. #15
    morgan's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez pjanet Pokaż post
    Tylko pytanie czy ASO dowolnej marki czy ASO marki auta ktorego naprawa dotyczy

    Pewnie ASO Tico beda mialy inne stawki niz ASO Audi Oczywiscie sa tez ASO Porsh , Mercedes i innych topowych marek aut.
    No i tu już masz jedną z furtek. Ale Ciebie to nie powinno obchodzić. Masz możliwość naprawy w ASO, oddajesz więc do ASO. Resztę muszą już dogadać między sobą. I jesli ASO nie potrafi wyciągnąć tej kasy od ubezpieczyciela to traci klienta więc to dla nich nie na rękę.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •