Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 15

Temat: ASO - Autoryzowanej Stacji Obsługi - definicja

  1. #1
    pjanet's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    POLSKA
    Auto
    A3 TDI QUATTRO 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny ASO - Autoryzowanej Stacji Obsługi - definicja

    Czesto w ubezpieczeniach AC mamy doczynienia ze slowem ASO. A dokladniej piszac ze ubezpieczenie umozliwia naprawy a takim zakladzie.

    Czy znalazl ktos definicje co dokladnie musi spelniac zaklad naprawczy aby moc poslugiwac sie slowem ASO w nazwie ?
    Szukalem w necie informacji ale ogolnej definicji poza Autoryzowanej Stacji Obsługi nie znalazlem.

    Wg ubezpieczalni roznicy pomiedzy warsztatem a ASO niema

  2. #2
    domel79's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    311 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    różnica jest taka ze załoga ASO jest przeszkolona tylko w jednej marce
    nikt przecież Fiatem nie pojedzie do ASO Audi

  3. #3
    pjanet's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    POLSKA
    Auto
    A3 TDI QUATTRO 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez domel79 Pokaż post
    różnica jest taka ze załoga ASO jest przeszkolona tylko w jednej marce
    Hmmm czy aby napewno. Np LELEK ma ASO Audi, Porsh i chyba cos jeszcze.
    Szukam dokladniej definicji ktorej nie moge nigdzie znalesc.

    Co do twojej wypowiedzi to chyba nie tak do konca racja. Znam pare zakladow ktore sewisuja tylko jedna marke a ASO nie sa.
    Lepiej, znam zaklady ktore kiedys byly ASO a teraz juz nie sa. Wg mnie jakies normy/definicje sa ale gdzie ich szukac.
    Ostatnio edytowany przez pjanet - 10-07-13 o 13:54

  4. #4
    Xprot's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    jelenia góra
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AXR
    Pomógł
    22 razy

    Domyślny

    nie chodzi przypadkiem o to, ze stacja jest (A) autoryzowana przez przedstawiciela producenta samochodów danej marki ?

  5. #5
    morgan's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Xprot Pokaż post
    nie chodzi przypadkiem o to, ze stacja jest (A) autoryzowana przez przedstawiciela producenta samochodów danej marki ?
    Dokładnie. Żeby być "ASO" trzeba mieć autoryzację producenta/importera danej marki. A ją zdobyć nie zawsze jest łatwo, zależy jeszcze jaka marka. Właściciel marki od ASO wymaga też pewnych standardów, narzędzi i wiedzy. W praktyce, szczególnie z tym ostatnim jest u nas często słabo, ale wymagania to wymagania

    Może pjanet mylisz pojęcia? Może ubezpieczycielowi chodziło nie o ASO a o autoryzowany warsztat naprawczy czyli zwykły blacharz, z którym dany ubezpieczyciel ma podpisaną umowę. Tam też możesz bezproblemu wg ubezpieczyciela naprawiać swoje auto. I równie dobrze może to być zwykły Pan Kaziu czy Pan Heniu, który się po prostu dogadał z lokalnym przedstawicielem ubezpieczyciela.

  6. #6
    pjanet's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    POLSKA
    Auto
    A3 TDI QUATTRO 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez morgan Pokaż post
    Może pjanet mylisz pojęcia? Może ubezpieczycielowi chodziło nie o ASO a o autoryzowany warsztat naprawczy czyli zwykły blacharz
    Chodzi mi o ASO. Mam AC w Warcie i jakos dziwi mnie fakt ze kiedy do nich dzwonie i prosze o podanie ASO w ktorym moglbym naprawic swoje AUDI to dostaje liste warsztatow wspolpracujacych. Jednak w ofercie mam napisane ze moge korzystac z ASO, stad pytanie. Teraz juz wiem ze to tzw wybieg i 3/10 osob zdecyduje sie na naprawe u Pana Henia ktory ASO ma na scianie wymalowane ale o naprawie aut za wiele niewie.

    Mam dokladnie ta opcje :

    Autocasco Komfort

    Okazuje sie ze nie wyskakuje zadne ASO kiedy korzystam z tej wyszukiwarki.

  7. #7
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez morgan Pokaż post
    W praktyce, szczególnie z tym ostatnim jest u nas często słabo, ale wymagania to wymagania
    tutaj sie z Toba nie zgodze poniewaz w pracy mielismy bylego pracownika vw z poznania. Zaczal opowiadac jak tam sie naprawy odbywaja , przyjezdza podstawiony klient z "centrali" z wczesniej ukryta usterka i daje auto na serwis. Pozniej to auto znowu jest na serwisie w centrali i sprawdzaja czy ukryte usterki zostaly usuniete. To jest tylko przyklad bo akcji podobnych jest sporo , kontroluje sie kontakt z klientem ,jakos uslugi czy tez czy auto jest odpowiednio zabezpieczone. Podobno mechanicy maja jeszcze gorzej .To samo tyczy sie narzedzi , mechanik dostaje wykaz narzedzi i musi uzyk akurat to a nie inne
    Who I am? I am a the Champion.

  8. #8
    morgan's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez pjanet Pokaż post
    Okazuje sie ze nie wyskakuje zadne ASO kiedy korzystam z tej wyszukiwarki.
    Wszystko jest jasno opisane na tej stronie co podałeś. Możesz w tym wariancie naprawiać furę w ASO czyli ori części itd. Ale możesz także w warsztatach współpracujących z Wartą. A jeśli Warta współpracuje akurat z ASO, do którego się wybierasz to w ogóle cud miód i orzeszki Jeśli na tej liście nie znalazłeś swojego ASO tzn., że nie mają z nimi umowy podpisanej. Ale mimo wszystko możesz tam oddać auto bo to Autoryzowany serwis - a naprawę w takim gwarantują Ci warunki umowy. Ja tam niczego dziwnego nie widzę i wszystko jest jasne.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez PROSTO Pokaż post
    tutaj sie z Toba nie zgodze poniewaz w pracy mielismy bylego pracownika vw z poznania.
    PROSTO ale są różne ASO, różne marki i jedno drugiemu nie równe. Uwierz mi bo sam swego czasu pracowałem w ASO a aktualnie mam kontakt na bieżąco z kilkoma stacjami. I naprawdę jest z tym różnie

  9. #9
    pjanet's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    POLSKA
    Auto
    A3 TDI QUATTRO 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez morgan Pokaż post
    Jeśli na tej liście nie znalazłeś swojego ASO tzn., że nie mają z nimi umowy podpisanej. Ale mimo wszystko możesz tam oddać auto bo to Autoryzowany serwis - a naprawę w takim gwarantują Ci warunki umowy. Ja tam niczego dziwnego nie widzę i wszystko jest jasne.
    Oczywiscie masz racje. Problem zaczyna sie w tzw kosztorysie z ubezpieczalni Okazuje sie ze dla ubezpieczalni stawki za roboczogodzine w ASO sa zbijane o 20% z niewiadomych dla mnie powodow.

    Pytalem o definicje ASO z ciekawosci. Kazdy wie co to ASO ale nikt niewie co dokladnie kryje sie pod definicja Autoryzowanej Stacji Obslugi.

  10. #10
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    morgan moja wypowiedz jest oparta tyko na przykladzie aso VW z poznania , nie twierdze ze we wszystkich jest tak samo .
    Who I am? I am a the Champion.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •